niedziela , 4 grudzień 2022
Home » Aktualności » Koronawirus atakuje nie tylko płuca! Atakuje również serce.

Koronawirus atakuje nie tylko płuca! Atakuje również serce.

Z najnowszych badań lekarzy i wirusologów wynika, że koronawirus atakuje nie tylko układ oddechowy, ale także serce! Co więcej, zaobserwowano, że wirus może nieodwracalnie uszkodzić ten narząd u osób wcześniej zdrowych.

Ponieważ koronawirus stosunkowo niedawno rozprzestrzenił się na ludzi, wirusolodzy, naukowcy i lekarze każdego dnia dowiadują się o nim czegoś nowego. Ich najnowsze spostrzeżenia budzą strach.

Z dotychczasowych obserwacji koronawirusa wynika m.in., że:

– przenoszony jest drogą kropelkową,

– jest szczególnie niebezpieczny dla osób starszych, z chorobami współistniejącymi i dla osób o obniżonej odporności,

– u pacjentów cierpiących na: cukrzycę, nadciśnienie tętnicze, choroby sercowo-naczyniowe i niektóre nowotwory choroba ma poważny przebieg, postępuje bardzo dynamicznie, rozwija się ciężkie zapalenie płuc, które często prowadzi do śmierci.

Obecnie istnieją potwierdzone badania na to, że oprócz płuc koronawirus atakuje także serce!

Koronawirus sprawia, że komórki w sercu zaczynają obumierać, a narząd zaczyna gorzej funkcjonować. To zła wiadomość dla osób cierpiących na choroby sercowo-naczyniowe, ponieważ na ich już uszkodzone serce nakłada się uszkodzenie komórek serca spowodowane wirusem. U takich pacjentów przebieg choroby będzie znacznie cięższy i poważniejszy, a dla niektórych może skończyć się tragicznie.

Zaobserwowano także, że wirus może nieodwracalnie uszkodzić serce u osób zdrowych!

Redakcja