niedziela , 14 lipiec 2024
Home » Aktualności » Korona bije rekordy rekordów! Dbajmy o swoje zdrowie i życie!

Korona bije rekordy rekordów! Dbajmy o swoje zdrowie i życie!

jaka pogodaWitamy w kolejnym dniu narodowej kwarantanny. Przeżywamy miesiąc wrzesień. Jak można było się spodziewać – w kolejne dni koronawirus nie daje za wygraną. Atakuje nas cały czas z wielką siłą. A ostatnio osiąga ekstremalne i rekordowe wymiary. Ciągle zdiagnozowani zostają kolejni zakażeni wirusem, rozszerza się również grono osób poddanych przymusowej kwarantannie. Tak jednak będzie przez kolejne dni. Jak długo? Trudno na takie pytanie dzisiaj odpowiedzieć. Tygodnie? Miesiące? A może całe lata? Bóg jeden raczy wiedzieć. Z całą pewnością przed nami staje ciężka jesień i zima. W kolejnym dniu mamy wykrytych nowych zachorowań na koronawirusa – 20 156!!! Aktualne statystyki ( czwartek rano ) dla Polski wyglądają KATASTROFALNIE i coraz bardziej źle: 319 205  potwierdzonych zachorowań, dotychczas śmierć poniosło 5 149 osób! Przybyło: 301 zmarłych. Widzimy więc że koronawirus rozprzestrzenia się w Polsce nadal i to ze zdwojoną siłą. Nadal umierają osoby zarażone wirusem. Takie są dane oficjalne, jaki wymiar mają statystyki nieoficjalne Bóg jeden wie!

W Polsce, jak i w całej Europie trwa więc stan epidemii. Liczba wykrytych zachorowań utrzymuje się na bardzo wysokim poziomie a nawet ponownie wzrasta. Końca epidemii nie widać. Ten fakt niesie za sobą dużo poważnych konsekwencji i obowiązków. W związku z tym po raz kolejny namawiamy wszystkich do tego by poddać się odgórnym nakazom związanym z zabezpieczeniem się przed możliwością zainfekowania. Mamy głęboką nadzieję, że te nasze działania przyniosą pozytywny rezultat. Stanie się tak jednak tylko wtedy, kiedy każdy z nas wywiąże się z obowiązku. Z całą pewnością nie zaszkodzi dodatkowo zadbać o swoje i innych zdrowie, poprzez utrzymanie rygorów stawianych przez specjalistów. Kto tylko może, niech pozostanie w domu i za żadne skarby nie otwiera drzwi koronawirusowi! Nikt bowiem lepiej nie zadba o nas samych niż my sami o siebie. W przestrzeniach publicznych starajmy się bezwzględnie odseparować od ewentualnych chorych poprzez noszenie maseczki, rękawiczek oraz zachowajmy niezbędny dystans pomiędzy osobami.

*** Przypominamy wszystkim naszym czytelnikom ponad wszystko: kolejny dzień postarajmy się spędzić w rygorze nakazanej narodowej kwarantanny. Stosujmy bezwzględnie w obiektach publicznych maski, myjmy ręce i zachowujmy bezpieczną odległość pomiędzy osobami.

Tak jak zapowiadaliśmy, na dworze mamy słoneczny i piękny dzionek. Kolejny piękny jesienny dzień. Podobnie ma być do końca bieżącego tygodnia. A potem? A potem zobaczymy. Wstępne prognozy nie zwiastują nic dobrego. Pamiętajmy jednak, ze prognozy pogody są tylko prognozami i wystarczy jeden silniejszy podmuch wiatru i wszystko co było planowane i zapowiadane się odmienia. Może i tym razem tak będzie, więc póki co cieszmy się tym co mamy.

*** Do Wszystkich Świętych jest coraz bliżej, tak na dobrą sprawę do tego święta pozostały nam niespełna 3 dni. Patrząc za okno mamy mieszane odczucia – pogoda bowiem jest nie najlepsza. Dzień jest zachmurzony, ale deszcz nie pada. Nie wykluczone jest jednak, ze w trakcie dnia opady pojawią się. Ale w tym zakresie nie może być żadnego zaskoczenia, taką pogodę zapowiadaliśmy już bowiem od kilku dni. Mało tego – piątek i sobota pod względem pogody maja być bardzo podobne do dnia dzisiejszego. Dopiero w niedzielę i poniedziałek na niebo powróci słońce i dni te będą pogodne i słoneczne. To tak jakby pogoda miała nadejść na zamówienie – na święto zmarłych i Zaduszki.

Ważne jednak, że dzisiaj w trakcie dnia deszcz nie pada. Mamy jednak nadzieję, że w kolejne dni w tym również w święta aura będzie na tyle poprawna, że każdy z nas zdąży z przygotowaniami grobów, jak również we względnej pogodzie będziemy mogli odwiedzić groby naszych najbliższych.

Pamiętajmy wszakże, dobra pogoda sprzyja równie dobrej atmosferze tego święta. Oby tak było. Wszystkiego dobrego w tym względzie. Od niedzielnej nocy funkcjonujemy w starym czasie – zimowym czasie. Po kilku miesiącach rozstania powróciliśmy do tego układu dnia i nocy. Jak to zwykle bywa w tym temacie mamy zwolenników jak i przeciwników czynionych zmian.

Serdecznie witamy naszych czytelników w czwartek 29 października br. – w 37 dniu kalendarzowej jesieni. Dzisiejszy dzień jest 303 dniem roku, a do jego końca pozostały więc 63 dni.

*** Oto ja – Twój dzisiejszy dzień: https://www.kalbi.pl/

Przeżywamy 37 dzień tegorocznej kalendarzowej jesieni, w trakcie którego nadal aktualne pozostaje nasze hasło nowoczesnego i higienicznego trybu życia – ,,Gimnastykuj się codziennie, bo to zdrowo i przyjemnie”. My jak co dnia, zaliczyliśmy  już poranną sesję biegowo-gimnastyczną. Mamy nadzieję, że każdego dnia znajdziemy na tyle wolnego czasu, aby chociażby pół godzinki przeznaczyć dla naszego zdrowia. Róbmy to nawet pod osłoną porannej i wieczornej ciemności. Pamiętajmy, że według specjalistów od zdrowia bieganie poranne i wieczorne wpływa na wydłużenie życia tych osób o kilka lat ( 5-6 lat ). Nic dodać, nic ująć! Ze względu na dobre samopoczucie w trakcie dnia, dobrze jest ćwiczyć i biegać we wczesnych godzinach rannych, kiedy powietrze jest jeszcze rześkie. Ale czas i formę naszych ćwiczeń każdy powinien dobrać indywidualnie stosownie do naszych możliwości i potrzeb.

Warunki pogodowe: Temperatura nad ranem o godz. 5.00 w rejonie rzeki Rudki wynosiła około +9oC.  W trakcie dnia wynosić będzie około +13oC, w tej chwili wynosi około +10oC. Temperatura odczuwalna może wynosić +13oC. Ciśnienie atmosferyczne będzie w granicach 744 mmHg, wiatr osiągnie siłę 4 – 6 m/s, zaś wilgotność będzie utrzymywać się w granicach 82 – 75%.

Brzask w obecnych dniach ma miejsce około godz.: 05.58, zaś zmierzch około godz.: 17.00.

Układ dnia i nocy: Słońce wzejdzie dzisiaj o godz. 6.32 zajdzie natomiast o godz. 16.28 w wyniku czego długość dnia wyniesie dokładnie 9 godzin i 56 minut. Noc będzie więc miała 14 godzin i 4 minuty. Dzisiejszy dzień jest 1 godzinę i 51 minut dłuższy od najkrótszego dnia roku. Widać więc, że noc jest dłuższa od dnia dokładnie o 4 godziny i 12 minut. Księżyc znajduje się w fazie –  pełnia.

Najdłuższy dzień w Rudach w 2018 roku to 20 czerwca, trwa on 16 godzin, 23 minuty, 34 sekundy. Najkrótszy dzień roku dla Rud to 21 grudnia, trwa 8 godzin, 3 minuty, 28 sekund.

29 październik jest krótszy od najdłuższego dnia o 6 godzin, 29 minut i 13 sekund i dłuższy od najkrótszego o 1 godzinę, 50 minut  i 52 sekundy.

Imieniny w dniu dzisiejszym obchodzą: Teodor, Narcyz, Longin, Euzebia, Franciszek, Wioleta, Ida i Piotr. Wszystkim dzisiejszym solenizantom imieninowym i urodzinowym składamy moc najserdeczniejszych życzeń dobrego zdrowia i wszelkiej pomyślności oraz radości z życia. Przesyłamy również solenizantom nasz redakcyjny jesienny bukiet kwiatów.

Motto dnia: ,,Większy ból niż ukąszenie węża, daje niewdzięczność dziecka”.

Przysłowie ludowe na dzisiejszy dzień: ,,Gdy październik ze śniegiem przybieży, na wiosnę długo śnieg na polach leży”.

Dla wielu z nas, jeśli nie dla wszystkich, trwa trudny okres. Wiadomo – przygotowania do Święta Zmarłych, szybko zapadające ciemności, przesilenie dla naszych organizmów związane z przejściem z czasu letniego na zimowy, czekające nas długie podróże na groby bliskich, ale również spotkanie rodzinne po odwiedzeniu grobów. Na to wszystko nakłada się panująca pandemia i olbrzymie zagrożenie ze strony koronawirusa. Czy potrzeba jeszcze czegoś więcej? Mamy jednak nadzieję, że wszystko to poukłada się na tyle poprawnie, że będzie to dla nas okres i pożyteczny i przyjemny. Byle tylko pogoda nie popsuła nam uroków naszego świętowania. I obyśmy wszyscy zdrowi byli.

Wszystkim naszym czytelnikom bardzo serdecznie życzymy pogodnego, miłego, radosnego oraz zdrowego jesiennego czwartku.

Redakcja