wtorek , 16 lipiec 2024
Home » Aktualności » ,,Kiedy w świętą Katarzynę (25 listopada) lód nie stanie, to gotuj sanie”. Witamy w środę i życzymy miłego dnia.

,,Kiedy w świętą Katarzynę (25 listopada) lód nie stanie, to gotuj sanie”. Witamy w środę i życzymy miłego dnia.

Witamy wszystkich naszych czytelników w środę w ostatnim ,,normalnym” tygodniu roku. Po tym tygodniu rozpoczniemy bowiem Adwent. W tym roku z 4 niedzielami adwentowymi. Pomimo tego, że tegoroczny Adwent jest ,,długi” ( pełne 4 tygodnie ) to widzimy jak niewiele czasu dzieli nas od Świąt Bożego Narodzenia. Obiecująca to perspektywa, zwłaszcza jeżeli również w naszej świadomości jest to, że od najbliższej niedzieli rozpoczniemy ostatni miesiąc tego roku – grudzień. A skoro tak jest, to najwyższa pora szykować się do Adwentu a potem do świąt. Już dzisiaj mamy dla naszych czytelników zaproszenie na cykl 4 niedziel adwentowych na Jarmarku Adwentowym w rudzkim Opactwie. A za oknem mamy pochmurny ale ciepły jesienny dzień. Z samego rana mieliśmy chwile z gęsta mgłą. Starajmy się jednak, by aura z bieżących dni, jakakolwiek by ona nie była, by nie zdołała popsuć nam klimatu nadchodzącego czasu. Tak by nadchodzące dni były radosne, rodzinne – tak by w sposób właściwy przygotować się do Adwentu a potem go przeżyć. Radosnego oczekiwania życzymy wszystkim naszym czytelnikom.

*** Oto ja – Twój dzisiejszy dzień: https://www.kalbi.pl/

Serdecznie witamy naszych czytelników w środę 27 listopada br. w 65 dniu kalendarzowej jesieni. Dzisiejszy dzień jest 331 dniem roku, do jego końca pozostały więc dokładnie 34 dni.

Przeżywamy 65 dzień tegorocznej kalendarzowej jesieni, w trakcie którego nadal aktualne pozostaje nasze hasło nowoczesnego i higienicznego trybu życia – ,,Gimnastykuj się codziennie, bo to zdrowo i przyjemnie”. My jak co dnia, zaliczyliśmy  już poranną sesję biegowo-gimnastyczną. Mamy nadzieję, że każdego dnia znajdziemy na tyle wolnego czasu, aby chociażby pół godzinki przeznaczyć dla naszego zdrowia. Róbmy to nawet pod osłoną porannej i wieczornej ciemności. Pamiętajmy, że według specjalistów od zdrowia bieganie poranne i wieczorne wpływa na wydłużenie życia tych osób o kilka lat ( 5-6 lat ). Nic dodać, nic ująć! Ze względu na dobre samopoczucie w trakcie dnia, dobrze jest ćwiczyć i biegać we wczesnych godzinach rannych, kiedy powietrze jest jeszcze rześkie. Ale czas i formę naszych ćwiczeń każdy powinien dobrać indywidualnie stosownie do naszych możliwości i potrzeb.

Warunki pogodowe: Temperatura nad ranem o godz. 5.00 w rejonie rzeki Rudki wynosiła około +5oC.  W trakcie dnia podniesie się do około +10oC, w tej chwili wynosi  około +8oC. Temperatura odczuwalna może wynosić +10oC. Dzień jest pochmurny a z rana był mglisty. Ciśnienie atmosferyczne będzie w granicach 740 – 734 mmHg, wiatr osiągnie siłę 4 – 5 m/s, zaś wilgotność będzie utrzymywać się w granicach 83 – 70%.

Brzask w obecnych dniach ma miejsce około godz.: 06.39, zaś zmierzch około godz.: 16.26.

Układ dnia i nocy: Słońce wzejdzie dzisiaj o godz. 7.18 zajdzie natomiast o godz. 15.50 w wyniku czego długość dnia wyniesie dokładnie 8 godzin i 32 minuty. Noc będzie więc miała 15 godzin i 28 minut. Dzisiejszy dzień jest więc dłuższy od najkrótszego dnia w roku dokładnie o 0 godzin i 28 minut. Widać więc, że noc jest już dłuższa od dnia o 6 godzin i 56 minut. Księżyc znajduje się w fazie – nów.

Najdłuższy dzień w Rudach w 2018 roku to 20 czerwca, trwa on 16 godzin, 23 minuty, 34 sekundy. Najkrótszy dzień roku dla Rud to 21 grudnia, trwa 8 godzin, 3 minut, 18 sekund. 26 listopada jest krótszy od najdłuższego dnia o 7 godzin i 49 minut, 43 sekundy i dłuższy od najkrótszego o 0 godzin, 30 minut i 22 sekundy.

Imieniny w dniu dzisiejszym obchodzą: Wirgiliusz, Zygfryd, Gustaw, Dominik, Damazy, Zygfryda, Oda, Walery i Maksymilian. Wszystkim dzisiejszym solenizantom imieninowym i urodzinowym składamy moc najserdeczniejszych życzeń dobrego zdrowia i wszelkiej pomyślności oraz radości z życia. Przesyłamy również solenizantom nasz redakcyjny  bukiet jesiennych kwiatów.

Motto dnia: ,,Kto prawdziwie kocha, ten nie troszczy się o nagrodę za swą miłość, lecz tylko o to, by kochać coraz lepiej”.

Przysłowie ludowe na dzisiejszy dzień: ,,Kiedy w świętą Katarzynę (25 listopada) lód nie stanie, to gotuj sanie”.

Taki mamy okres w roku, że zaczyna nam brakować słońca. Musimy więc pod tym względem wykorzystać każdą nadarzającą się okazję. Jeśli więc takowa się pojawi, korzystajmy z niej. Jak się jednak wydaje, pogoda popadła w jesienny dołek. Według meteorologów już niedługo aura przechyli się zdecydowanie w kierunku warunków zimowych. A my mamy nadzieję na to, że pogoda będzie ,,zdrowa”, tak by przerwana została fala zachorowań dzieci i nas dorosłych na choroby przeziębieniowe i wirusowe okresu jesienno-zimowego.

Wszystkim naszym czytelnikom bardzo serdecznie życzymy pogodnej, miłej, radosnej oraz zdrowej środy.    Redakcja