czwartek , 11 lipiec 2024
Home » Aktualności » ,,Jaka pogoda listopadowa, taka i marcowa”. Adwent AD 2019 coraz bliżej.

,,Jaka pogoda listopadowa, taka i marcowa”. Adwent AD 2019 coraz bliżej.

http://www.dreamstime.com/royalty-free-stock-photo-image31340215

Co dzień jesteśmy coraz bliżej tegorocznego Adwentu. Dzisiaj od tej chwili dzielą nas niespełna 2 dni. To tyle, co nic. Również listopad szybkimi krokami zmierza ku końcowi. To niezła perspektywa. Już za kilka dni dane nam będzie przeżywać jeden z najpiękniejszych okresów w roku – Adwent. A skoro Adwent, to również poranne nabożeństwa roratnie. Już dzisiaj bardzo serdeczne zapraszamy na nie wszystkich chętnych.  Mamy nadzieję, że zgodnie z naszymi sugestiami zdołamy się do tego czasu przygotować i to zarówno w sensie fizycznym, ale również duchowym. Zadbajmy o to, aby nadchodzący Adwent nie był ,,jedną wielką gonitwą” za tym co materialne. Dobrze byłoby, gdybyśmy byli w stanie wyhamować i w większym zakresie niż zazwyczaj oddać się refleksji, bowiem dobra materialne przemijają, zaś nasze spożytkowane dobra duchowe pozostają na zawsze w nas samych. Niech tak się stanie pomimo oczywistego faktu jakim jest konieczność czynienia wielu ważnych przygotowań do świąt i nowego roku. Miłego dnia życzymy.

*** Oto ja – Twój dzisiejszy dzień: https://www.kalbi.pl/

Serdecznie witamy naszych czytelników w czwartek 28 listopada br. w 66 dniu kalendarzowej jesieni. Dzisiejszy dzień jest 332 dniem roku, do jego końca pozostały więc dokładnie 33 dni.

Przeżywamy 66 dzień tegorocznej kalendarzowej jesieni, w trakcie którego nadal aktualne pozostaje nasze hasło nowoczesnego i higienicznego trybu życia – ,,Gimnastykuj się codziennie, bo to zdrowo i przyjemnie”. My jak co dnia, zaliczyliśmy  już poranną sesję biegowo-gimnastyczną. Mamy nadzieję, że każdego dnia znajdziemy na tyle wolnego czasu, aby chociażby pół godzinki przeznaczyć dla naszego zdrowia. Róbmy to nawet pod osłoną porannej i wieczornej ciemności. Pamiętajmy, że według specjalistów od zdrowia bieganie poranne i wieczorne wpływa na wydłużenie życia tych osób o kilka lat ( 5-6 lat ). Nic dodać, nic ująć! Ze względu na dobre samopoczucie w trakcie dnia, dobrze jest ćwiczyć i biegać we wczesnych godzinach rannych, kiedy powietrze jest jeszcze rześkie. Ale czas i formę naszych ćwiczeń każdy powinien dobrać indywidualnie stosownie do naszych możliwości i potrzeb.

Warunki pogodowe: Temperatura nad ranem o godz. 5.00 w rejonie rzeki Rudki wynosiła około +6oC.  W trakcie dnia podniesie się do około +11oC, w tej chwili wynosi  około +8oC. Temperatura odczuwalna może wynosić +10oC. Dzień jest pochmurny a z rana był lekko mglisty. Ciśnienie atmosferyczne będzie w granicach 734 – 733 mmHg, wiatr osiągnie siłę 5 – 6 m/s, zaś wilgotność będzie utrzymywać się w granicach 82 – 78%.

Brzask w obecnych dniach ma miejsce około godz.: 06.42, zaś zmierzch około godz.: 16.25.

Układ dnia i nocy: Słońce wzejdzie dzisiaj o godz. 7.19 zajdzie natomiast o godz. 15.49 w wyniku czego długość dnia wyniesie dokładnie 8 godzin i 30 minut. Noc będzie więc miała 15 godzin i 30 minut. Dzisiejszy dzień jest więc dłuższy od najkrótszego dnia w roku dokładnie o 0 godzin i 26 minut. Widać więc, że noc jest już dłuższa od dnia o 7 godzin i 0 minut. Księżyc znajduje się w fazie – nów.

Najdłuższy dzień w Rudach w 2018 roku to 20 czerwca, trwa on 16 godzin, 23 minuty, 34 sekundy. Najkrótszy dzień roku dla Rud to 21 grudnia, trwa 8 godzin, 3 minut, 18 sekund. 28 listopada jest krótszy od najdłuższego dnia o 7 godzin i 54 minuty, 6 sekund i dłuższy od najkrótszego o 0 godzin, 25 minut i 29 sekund.

Imieniny w dniu dzisiejszym obchodzą: Grzegorz, Lesław, Zdzisław, Lesława, Jakub, Rufin, Ginter i Berta. Wszystkim dzisiejszym solenizantom imieninowym i urodzinowym składamy moc najserdeczniejszych życzeń dobrego zdrowia i wszelkiej pomyślności oraz radości z życia. Przesyłamy również solenizantom nasz redakcyjny  bukiet jesiennych kwiatów.

Motto dnia: ,,Życie zaczyna się po drugiej stronie rozpaczy”.

Przysłowie ludowe na dzisiejszy dzień: ,,Jaka pogoda listopadowa, taka i marcowa”.

Tegoroczna jesienna pogoda utrzymuje się w granicach przeciętnej średniej z kilku ostatnich lat. Z jednej strony to dobre, z drugiej natomiast pogoda taka może być ,,niezdrowa”. Łatwo bowiem w takich warunkach na rozprzestrzenienie się infekcji prowadzących do zachorowań. Musimy więc bardzo zważać na to, by nie przegrzewać naszych organizmów. W ostatnich dniach doskwierała nam bardzo jesienna wilgoć, to ona przecież jest sojusznikiem wszelkich jesiennych schorzeń.  Stąd też zachorowań jest bardzo dużo, zwłaszcza wśród dzieci i osób starszych. Dobrze więc, że niebawem ma chwycić mróz. Od razu powietrze będzie zdrowsze.

Wszystkim naszym czytelnikom bardzo serdecznie życzymy pogodnego, miłego, radosnego oraz zdrowego czwartku.    Redakcja