środa , 5 październik 2022
Home » Aktualności » ,,Kiedy w styczniu lato, w lecie zima za to”. Witamy w słoneczny styczniowy poniedziałek.

,,Kiedy w styczniu lato, w lecie zima za to”. Witamy w słoneczny styczniowy poniedziałek.

Witamy w kolejnym dniu narodowej kwarantanny. Przeżywamy 11 dzień miesiąca stycznia i nowego roku AD 2021! Jak można było się spodziewać – w kolejne dni koronawirus nie daje za wygraną. Atakuje nas cały czas z wielką siłą. A ostatnio osiąga ekstremalne i rekordowe wymiary. Ciągle zdiagnozowani zostają kolejni zakażeni wirusem, rozszerza się również grono osób poddanych przymusowej kwarantannie. Tak jednak będzie przez kolejne dni. Jak długo? Trudno na takie pytanie dzisiaj odpowiedzieć. Tygodnie? Miesiące? A może całe lata? Bóg jeden raczy wiedzieć. Z całą pewnością przed nami staje ciężka jesień i zima. W kolejnym dniu mamy wykrytych nowych zachorowań na koronawirusa – 4 622!!! Aktualne statystyki ( poniedziałek rano ) dla Polski wyglądają KATASTROFALNIE i coraz bardziej źle: 1 390 385  potwierdzonych zachorowań, dotychczas śmierć poniosło 31 264 osób! Przybyło: 75 zmarłych!!! Widzimy więc że koronawirus rozprzestrzenia się w Polsce nadal i to ze zdwojoną siłą. Nadal umierają osoby zarażone wirusem. Takie są dane oficjalne, jaki wymiar mają statystyki nieoficjalne Bóg jeden wie!

W Polsce, jak i w całej Europie trwa więc stan epidemii. Liczba wykrytych zachorowań utrzymuje się na bardzo wysokim poziomie a nawet ponownie wzrasta. Końca epidemii nie widać. Ten fakt niesie za sobą dużo poważnych konsekwencji i obowiązków. W związku z tym po raz kolejny namawiamy wszystkich do tego by poddać się odgórnym nakazom związanym z zabezpieczeniem się przed możliwością zainfekowania. Mamy głęboką nadzieję, że te nasze działania przyniosą pozytywny rezultat. Stanie się tak jednak tylko wtedy, kiedy każdy z nas wywiąże się z obowiązku. Z całą pewnością nie zaszkodzi dodatkowo zadbać o swoje i innych zdrowie, poprzez utrzymanie rygorów stawianych przez specjalistów. Kto tylko może, niech pozostanie w domu i za żadne skarby nie otwiera drzwi koronawirusowi! Nikt bowiem lepiej nie zadba o nas samych niż my sami o siebie. W przestrzeniach publicznych starajmy się bezwzględnie odseparować od ewentualnych chorych poprzez noszenie maseczki, rękawiczek oraz zachowajmy niezbędny dystans pomiędzy osobami.

*** Przypominamy wszystkim naszym czytelnikom ponad wszystko: kolejny dzień postarajmy się spędzić w rygorze nakazanej narodowej kwarantanny. Stosujmy bezwzględnie w obiektach publicznych maski, myjmy ręce i zachowujmy bezpieczną odległość pomiędzy osobami.

*** Czy dajecie Państwo wiarę temu, że od kilku godzin przeżywamy drugą dekadę stycznia 2021 r.? Za nami jest więc pierwsza dekada tego miesiąca. Mamy poniedziałek, a więc przeżywamy 2 pełny styczniowy tydzień, tym razem bez świąt. Przeciętna to perspektywa, mając na względzie świąteczny okres grudniowo-styczniowy. Pogoda za oknem jest piękna – lekko mroźna i słoneczna. Przy takiej pogodzie jaką aktualnie mamy, będziemy mieli dla siebie, rodziny i znajomych więcej wolnego czasu oraz więcej możliwości domowego odpoczynku na dworze. Już na samą myśl o tym, serce nam się raduje. Przypominamy niedowiarkom, że od tygodnia przeżywamy tegoroczne 2-tygodniowe zimowe ferie.

Tak bardzo podkreślamy zdarzenia i fakty które aktualnie mają miejsce, ale również które mają dopiero nastąpić, by w pełni oddać to, jak bardzo szybko czas upływa. Przecież tak całkiem niedawno świętowaliśmy, witaliśmy nowy rok, a tu już zbliżamy się do połowy stycznia. I tak dzień za dniem czas będzie nam upływać i nawet się nie spostrzeżemy a nadejdzie przedwiośnie a potem piękna wiosna. Zanim jednak to się stanie musimy trochę poobcować z zimą i ,,nacieszyć” się jej urokami – jakiekolwiek one by nie były.

*** I dobra wiadomość – dzisiejszy dzień jest już dłuższy od najkrótszego dnia w roku o 22 minuty i 27 sekundy!!!!

Serdecznie witamy naszych czytelników w poniedziałek 11 stycznia br. – w 22 dniu astronomicznej zimy. Dzisiejszy dzień jest 11 dniem roku, a do jego końca pozostały 354 dni.

*** Oto ja – Twój dzisiejszy dzień: https://www.kalbi.pl/

Przeżywamy 22 dzień tegorocznej astronomicznej zimy, w trakcie którego nadal aktualne pozostaje nasze hasło nowoczesnego i higienicznego trybu życia – ,,Gimnastykuj się codziennie, bo to zdrowo i przyjemnie”. My jak co dnia, zaliczyliśmy  już poranną sesję biegowo-gimnastyczną. Mamy nadzieję, że każdego dnia znajdziemy na tyle wolnego czasu, aby chociażby pół godzinki przeznaczyć dla naszego zdrowia. Róbmy to nawet pod osłoną porannej i wieczornej ciemności. Pamiętajmy, że według specjalistów od zdrowia bieganie poranne i wieczorne wpływa na wydłużenie życia tych osób o kilka lat ( 5-6 lat ). Nic dodać, nic ująć! Ze względu na dobre samopoczucie w trakcie dnia, dobrze jest ćwiczyć i biegać we wczesnych godzinach rannych, kiedy powietrze jest jeszcze rześkie. Ale czas i formę naszych ćwiczeń każdy powinien dobrać indywidualnie stosownie do naszych możliwości i potrzeb oraz aktualnych warunków atmosferycznych.

Warunki pogodowe: Temperatura nad ranem o godz. 5.00 w rejonie rzeki Rudki wynosiła około -3oC.  W trakcie dnia wynosić będzie około 0oC, w tej chwili wynosi około -1oC. Wraz z upływem dnia, pod wieczór temperatura ponownie spadnie poniżej zera. Temperatura odczuwalna może wynosić -2oC. Ciśnienie atmosferyczne będzie w granicach 750 – 747 mmHg, wiatr osiągnie siłę 1 – 2 m/s, zaś wilgotność będzie utrzymywać się w granicach 86 – 74%.

Brzask w obecnych dniach ma miejsce około godz.: 07.03, zaś zmierzch około godz.: 16.44.

Układ dnia i nocy: Słońce wzejdzie dzisiaj o godz. 7.42 zajdzie natomiast o godz. 16.06 w wyniku czego długość dnia wyniesie dokładnie 8 godzin i 24 minuty. Noc będzie więc miała 15 godzin i 36 minut. Dzisiejszy dzień jest 0 godzin i 22 minut i 27 sekund dłuższy od najkrótszego dnia roku. Widać więc, że noc jest dłuższa od dnia dokładnie o 7 godzin i 14 minut. Księżyc znajduje się w fazie –  ostatnia kwadra.

Najdłuższy dzień w Rudach w 2020 roku to 20 czerwca, trwa on 16 godzin, 23 minuty, 34 sekundy. Najkrótszy dzień roku dla Rud to 21 grudnia, trwa 8 godzin, 3 minuty, 28 sekund.

10 stycznia jest krótszy od najdłuższego dnia o 7 godzin, 57 minut i 34 sekundy i dłuższy od najkrótszego o 0 godzin, 22 minuty  i 27 sekund.

Imieniny w dniu dzisiejszym obchodzą: Feliks, Hilary, Honorata, Hortensja, Hortensjusz, Matylda i Krzesimir. Wszystkim dzisiejszym solenizantom imieninowym i urodzinowym składamy moc najserdeczniejszych życzeń dobrego zdrowia i wszelkiej pomyślności oraz radości z życia. Przesyłamy również solenizantom nasz redakcyjny bukiet kwiatów.

Motto dnia: ,,Ironia życia leży w tym, że żyje się je do przodu, a rozumie do tyłu”.

Przysłowie ludowe na dzisiejszy dzień: ,,Kiedy w styczniu lato, w lecie zima za to”.

Jak wspominaliśmy, czas biegnie jak szalony, a my nie mamy na to żadnego wpływu. Czy tak jest na pewno? Jak sobie z upływającym czasem ,,radzić”? Czy można w jakiś sposób go wyhamować? Chyba jedynym rozsądnym rozwiązaniem jest zwolnienie tempa naszego życia. Nich ono stanie się mniej intensywne. Podarujmy sobie co dnia dłuższe chwile na wypoczynek i przemyślenia. Pilnujmy tego bezwzględnie. To jedyna rada jaka przychodzi nam na myśl w tej chwili.

Wszystkim naszym czytelnikom bardzo serdecznie życzymy pogodnego, miłego, radosnego oraz zdrowego poniedziałku.

Redakcja