niedziela , 14 lipiec 2024
Home » Aktualności » Jest bardzo źle, a może być jeszcze gorzej! Corona kontratakuje.

Jest bardzo źle, a może być jeszcze gorzej! Corona kontratakuje.

Witamy w kolejnym dniu narodowej kwarantanny. Przeżywamy miesiąc wrzesień. Jak można było się spodziewać – w kolejne dni koronawirus nie daje za wygraną. Atakuje nas cały czas z wielką siłą. A ostatnio osiąga ekstremalne i rekordowe wymiary. Ciągle zdiagnozowani zostają kolejni zakażeni wirusem, rozszerza się również grono osób poddanych przymusowej kwarantannie. Tak jednak będzie przez kolejne dni. Jak długo? Trudno na takie pytanie dzisiaj odpowiedzieć. Tygodnie? Miesiące? A może całe lata? Bóg jeden raczy wiedzieć. Z całą pewnością przed nami staje ciężka jesień i zima. W kolejnym dniu mamy wykrytych nowych zachorowań na koronawirusa – 2 236!!! Aktualne statystyki ( wtorek rano ) dla Polski wyglądają nadal bardzo źle: 104 316 potwierdzonych zachorowań, śmierć poniosło 2 717 osób! Przybyło: 58 zmarłych. Widzimy więc że koronawirus rozprzestrzenia się w Polsce nadal i to ze zdwojoną siłą. Nadal umierają osoby zarażone wirusem. Takie są dane oficjalne, jaki wymiar mają statystyki nieoficjalne Bóg jeden wie!

W Polsce, jak i w całej Europie trwa więc stan epidemii. Liczba wykrytych zachorowań utrzymuje się na bardzo wysokim poziomie a nawet ponownie wzrasta. Końca epidemii nie widać. Ten fakt niesie za sobą dużo poważnych konsekwencji i obowiązków. W związku z tym po raz kolejny namawiamy wszystkich do tego by poddać się odgórnym nakazom związanym z zabezpieczeniem się przed możliwością zainfekowania. Mamy głęboką nadzieję, że te nasze działania przyniosą pozytywny rezultat. Stanie się tak jednak tylko wtedy, kiedy każdy z nas wywiąże się z obowiązku. Z całą pewnością nie zaszkodzi dodatkowo zadbać o swoje i innych zdrowie, poprzez utrzymanie rygorów stawianych przez specjalistów. Kto tylko może, niech pozostanie w domu i za żadne skarby nie otwiera drzwi koronawirusowi! Nikt bowiem lepiej nie zadba o nas samych niż my sami o siebie. W przestrzeniach publicznych starajmy się bezwzględnie odseparować od ewentualnych chorych poprzez noszenie maseczki, rękawiczek oraz zachowajmy niezbędny dystans pomiędzy osobami.

*** Przypominamy wszystkim naszym czytelnikom ponad wszystko: kolejny dzień postarajmy się spędzić w rygorze nakazanej narodowej kwarantanny. Stosujmy bezwzględnie w obiektach publicznych maski, myjmy ręce i zachowujmy bezpieczną odległość pomiędzy osobami.

Za oknem mamy stsunkowo ładny i ciepły dzionek. Oczywiście jak na standardy ostatnich dni ( tych jesiennych ). Cieszmy się więc tym dniem i tą chwilą. Nie wiemy bowiem ile pięknych dni będzie dane nam tej jesieni jeszcze przeżyć. Mile widziana dzisiaj może być popołudniowa piesza lub rowerowa wycieczka w głęboki las. Przy okazji możemy się rozejrzeć za grzybami, które są. Patrząc na kalendarz widzimy, że szybkimi krokami zbliża się Święto Zmarłych. Od tego święta dzieli nas raptem 25 dni. W związku z tym, już niedługo możemy wstępnie uporządkować groby naszych najbliższych, tak by w okresie przedświątecznym nie mieć totalnej presji. Poza tym każdy z nas może sobie zaplanować spędzenie najbliższych dni jak tylko sobie zapragnie. Łącznie z tym by nic nie robić i najzwyczajniej w świecie poleniuchować. Nawet taki sposób spędzenia czasu będzie miał wpływ na poprawę kondycji na kolejne jesienne dni.

Rozplanujmy go dobrze, tak by mieliśmy w nim czas na wszystko, nade jednak na regeneracje sił i wypoczynek.

Serdecznie witamy naszych czytelników we wtorek 6 października br. – w 14 dniu kalendarzowej jesieni. Dzisiejszy dzień jest 280 dniem roku, a do jego końca pozostało więc 86 dni.

*** Oto ja – Twój dzisiejszy dzień: https://www.kalbi.pl/

Przeżywamy 14 dzień tegorocznej kalendarzowej jesieni, w trakcie którego nadal aktualne pozostaje nasze hasło nowoczesnego i higienicznego trybu życia – ,,Gimnastykuj się codziennie, bo to zdrowo i przyjemnie”. My jak co dnia, zaliczyliśmy  już poranną sesję biegowo-gimnastyczną. Mamy nadzieję, że każdego dnia znajdziemy na tyle wolnego czasu, aby chociażby pół godzinki przeznaczyć dla naszego zdrowia. Róbmy to nawet pod osłoną porannej i wieczornej ciemności. Pamiętajmy, że według specjalistów od zdrowia bieganie poranne i wieczorne wpływa na wydłużenie życia tych osób o kilka lat ( 5-6 lat ). Nic dodać, nic ująć! Ze względu na dobre samopoczucie w trakcie dnia, dobrze jest ćwiczyć i biegać we wczesnych godzinach rannych, kiedy powietrze jest jeszcze rześkie. Ale czas i formę naszych ćwiczeń każdy powinien dobrać indywidualnie stosownie do naszych możliwości i potrzeb.

Warunki pogodowe: Temperatura nad ranem o godz. 5.00 w rejonie rzeki Rudki wynosiła około +8oC.  W trakcie dnia wynosić będzie około +17oC, w tej chwili wynosi około +17oC. Temperatura odczuwalna może wynosić +18oC. Ciśnienie atmosferyczne będzie w granicach 741 – 740 mmHg, wiatr osiągnie siłę 5 – 7 m/s, zaś wilgotność będzie utrzymywać się w granicach 82 – 57%.

Brzask w obecnych dniach ma miejsce około godz.: 06.22, zaś zmierzch około godz.: 18.44.

Układ dnia i nocy: Słońce wzejdzie dzisiaj o godz. 6.55 zajdzie natomiast o godz. 18.14 w wyniku czego długość dnia wyniesie dokładnie 11 godzin i 19 minut. Noc będzie więc miała 12 godzin i 41 minut. Dzisiejszy dzień jest 3 godziny i 14 minut dłuższy od najkrótszego dnia roku. Widać więc, że noc jest dłuższa od dnia dokładnie o 1 godzinę i 22 minuty. Księżyc znajduje się w fazie –  pełnia.

Najdłuższy dzień w Rudach w 2018 roku to 20 czerwca, trwa on 16 godzin, 23 minuty, 34 sekundy. Najkrótszy dzień roku dla Rud to 21 grudnia, trwa 8 godzin, 3 minuty, 28 sekund.

6 październik jest krótszy od najdłuższego dnia o 5 godzin, 6 minut i 14 sekund i dłuższy od najkrótszego o 3 godziny,13 minut i 44 sekundy.

Imieniny w dniu dzisiejszym obchodzą: Alberta, Artur, Bronisław, Brunon, Fryderyka i Roman. Wszystkim dzisiejszym solenizantom imieninowym i urodzinowym składamy moc najserdeczniejszych życzeń dobrego zdrowia i wszelkiej pomyślności oraz radości z życia. Przesyłamy również solenizantom nasz redakcyjny jesienny bukiet kwiatów.

Motto dnia: ,,Potrzeba odwagi, by powstać i przemówić. Potrzeba jej również, by usiąść i posłuchać”.

Przysłowie ludowe na dzisiejszy dzień: ,,Gdy październik ciepło trzyma, zwykle mroźna bywa zima”.

Za porannym oknem mamy słoneczny i pogodny poranek. Taka pogoda z całą pewnością determinować będzie nasze dzisiejsze spędzenie czasu. Jeśli się tylko da, zapraszamy więc na łono natury. Już za niedługo przed nami przecież staną ostatnie prace jesienne i przygotowania do Dnia Zmarłych i Zaduszek. Nie zapominajmy również o tym, by do końca przygotować domowe zapasy zimowe. Na myśli mamy ziemniaki, kiszoną kapustę i szereg innych produktów. Późną jesienią, zimą i wczesna wiosna będą jak znalazł.

Wszystkim naszym czytelnikom bardzo serdecznie życzymy pogodnego, miłego, radosnego oraz zdrowego jesiennego wtorku.

Redakcja

kogut