wtorek , 16 lipiec 2024
Home » Aktualności » ,,Jeśli kret w listopadzie jeszcze późno ryje, na Nowy Rok komar wpadnie w bryję”. Witamy w dniu życzliwości.

,,Jeśli kret w listopadzie jeszcze późno ryje, na Nowy Rok komar wpadnie w bryję”. Witamy w dniu życzliwości.

kogutZnajdujemy się w takiej fazie roku w której dni są bardzo krótkie. Jeżeli do tego dodamy bardzo często występujące zachmurzenie nieba, to otrzymujemy obraz dzisiejszych – trudnych, jesiennych dni. Ale jest w tym fakcie coś pocieszającego, mianowicie to, że oto już za nieco ponad miesiąc dnia zacznie przybywać. A od ścisłego okresu świątecznego dzieli nas niemal dokładny miesiąc. Co to oznacza – każdy z nas wie. Za oknem mamy szary jesienny dzionek, bardzo wilgotny. To wszystko powoduje, że aura jest generalnie niezdrowa. Stąd też, ważna staje się nasza troska o to, by się nie przegrzewać, ale również nie przechłodzić. O przeziębienie bowiem jest nietrudno. Mamy czwartek, tydzień jest więc już w swojej drugiej połówce. Przypomnijmy w tym miejscu, że przeżywamy przedostatni ,,normalny” tydzień roku. 1 grudnia rozpoczynamy bowiem Adwent Ad 2019. Serce się już raduje.

*** Oto ja – Twój dzisiejszy dzień: https://www.kalbi.pl/

Serdecznie witamy naszych czytelników w czwartek 21 listopada br. w 59 dniu kalendarzowej jesieni. Dzisiejszy dzień jest 325 dniem roku, do jego końca pozostało więc dokładnie 40 dni.

Przeżywamy 59 dzień tegorocznej kalendarzowej jesieni, w trakcie którego nadal aktualne pozostaje nasze hasło nowoczesnego i higienicznego trybu życia – ,,Gimnastykuj się codziennie, bo to zdrowo i przyjemnie”. My jak co dnia, zaliczyliśmy  już poranną sesję biegowo-gimnastyczną. Mamy nadzieję, że każdego dnia znajdziemy na tyle wolnego czasu, aby chociażby pół godzinki przeznaczyć dla naszego zdrowia. Róbmy to nawet pod osłoną porannej i wieczornej ciemności. Pamiętajmy, że według specjalistów od zdrowia bieganie poranne i wieczorne wpływa na wydłużenie życia tych osób o kilka lat ( 5-6 lat ). Nic dodać, nic ująć! Ze względu na dobre samopoczucie w trakcie dnia, dobrze jest ćwiczyć i biegać we wczesnych godzinach rannych, kiedy powietrze jest jeszcze rześkie. Ale czas i formę naszych ćwiczeń każdy powinien dobrać indywidualnie stosownie do naszych możliwości i potrzeb.

Warunki pogodowe: Temperatura nad ranem o godz. 5.00 w rejonie rzeki Rudki wynosiła około +7oC.  W trakcie dnia podniesie się do około +10oC, w tej chwili wynosi  około +9oC. Temperatura odczuwalna może wynosić +10oC. Dzień jest pochmurny i wilgotny. Ciśnienie atmosferyczne będzie w granicach 744 -741 mmHg, wiatr osiągnie siłę 1 – 3 m/s, zaś wilgotność będzie utrzymywać się w granicach 90 – 80%.

Brzask w obecnych dniach ma miejsce około godz.: 06.32, zaś zmierzch około godz.: 16.31.

Układ dnia i nocy: Słońce wzejdzie dzisiaj o godz. 7.09 zajdzie natomiast o godz. 15.55 w wyniku czego długość dnia wyniesie dokładnie 8 godzin i 46 minut. Noc będzie więc miała 15 godzin i 14 minut. Dzisiejszy dzień jest więc dłuższy od najkrótszego dnia w roku dokładnie o 0 godzin i 42 minuty. Widać więc, że noc jest już dłuższa od dnia o 6 godzin i 28 minut. Księżyc znajduje się w fazie – ostatnia kwadra.

Najdłuższy dzień w Rudach w 2018 roku to 20 czerwca, trwa on 16 godzin, 23 minuty, 34 sekundy. Najkrótszy dzień roku dla Rud to 21 grudnia, trwa 8 godzin, 3 minut, 18 sekund. 21 listopada jest krótszy od najdłuższego dnia o 7 godzin i 37 minut, 36 sekund i dłuższy od najkrótszego o 0 godzin, 42 minuty i 29 sekund.

Imieniny w dniu dzisiejszym obchodzą: Janusz, Twardosław, Maria, Elwira, Albert, Rufus, Regina, Konrad, Wiesław i Heliodor. Wszystkim dzisiejszym solenizantom imieninowym i urodzinowym składamy moc najserdeczniejszych życzeń dobrego zdrowia i wszelkiej pomyślności oraz radości z życia. Przesyłamy również solenizantom nasz redakcyjny  bukiet jesiennych kwiatów.

Motto dnia: ,,Wiara bez dobrych uczynków jest jak drzewo bez owocu, miłość – jako matka bez dzieci, modlitwa – jako ptak bez skrzydeł”.

Przysłowie ludowe na dzisiejszy dzień: ,,Jeśli kret w listopadzie jeszcze późno ryje, na Nowy Rok komar wpadnie w bryję”.

Informujemy wszem i wobec, że w dniu dzisiejszym przypada Dzień Życzliwości. A skoro tak, to przed nami stoi nie lada wyzwanie. Jakie? To normalne – musimy być lepsi niż zazwyczaj, po prostu życzliwi. Szkoda, że takie zjawisko nie spotyka nas co dnia, ale dzisiaj zapewne warto zamanifestować, że potrafimy być dla drugich lepsi. Spróbujmy. To naprawdę niewiele kosztuje. A może by tak w ramach życzliwości zabrać najbliższych na dobre lody, ciacho, albo np. do kina.

Wszystkim naszym czytelnikom bardzo serdecznie życzymy pogodnego, miłego, radosnego oraz zdrowego czwartku.    Redakcja