środa , 5 październik 2022
Home » Aktualności » I pojawił się ,,środek” tygodnia. Witamy i życzymy chłodniejszych chwil.

I pojawił się ,,środek” tygodnia. Witamy i życzymy chłodniejszych chwil.

Witamy w kolejnym dniu narodowej kwarantanny. Przeżywamy miesiąc maj. Jak można było się spodziewać – w kolejne dni koronawirus nie daje za wygraną. Atakuje nas cały czas z wielką siłą. Ciągle zdiagnozowani zostają kolejni zakażeni wirusem, rozszerza się również grono osób poddanych przymusowej kwarantannie. Tak jednak będzie przez kolejne dni. Jak długo? Trudno na takie pytanie dzisiaj odpowiedzieć. Tygodnie? Miesiące? A może całe lata? Bóg jeden raczy wiedzieć. W kolejnym dniu mamy bardzo dużo wykrytych nowych zachorowań na koronawirusa – 715. Aktualne statystyki ( środa rano ) dla Polski wyglądają nadal bardzo źle: 53 676 potwierdzonych zachorowań, śmierć poniosło 1 830 osób! Widzimy więc, że koronawirus rozprzestrzenia się w Polsce nadal. Nadal umierają osoby zarażone wirusem. Takie są dane oficjalne, jaki wymiar mają statystyki nieoficjalne Bóg jeden wie!

W Polsce, jak i w całej Europie trwa więc stan epidemii. Liczba wykrytych zachorowań nie spada. Jest wręcz przeciwnie – rośnie i to do rekordowych rozmiarów!!!, Końca epidemii nie widać. Ten fakt niesie za sobą dużo poważnych konsekwencji i obowiązków. W związku z tym po raz kolejny namawiamy wszystkich do tego by poddać się odgórnym nakazom związanym z zabezpieczeniem się przed możliwością zainfekowania. Mamy głęboką nadzieję, że te nasze działania przyniosą pozytywny rezultat. Stanie się tak jednak tylko wtedy, kiedy każdy z nas wywiąże się z obowiązku. Pomimo luzowania obowiązujących rygorów,  nie zaszkodzi dodatkowo zadbać o swoje i innych zdrowie, poprzez utrzymanie rygorów stawianych przez specjalistów. Kto tylko może, niech pozostanie w domu i za żadne skarby nie otwiera drzwi koronawirusowi! Nikt bowiem lepiej nie zadba o nas samych niż my sami o siebie. W przestrzeniach publicznych starajmy się bezwzględnie odseparować od ewentualnych chorych poprzez noszenie maseczki, rękawiczek oraz zachowajmy niezbędny dystans pomiędzy osobami.

*** Przypominamy wszystkim naszym czytelnikom ponad wszystko: kolejny dzień postarajmy się spędzić w rygorze nakazanej ,,poluzowanej”  narodowej kwarantanny. Stosujmy bezwzględnie w obiektach publicznych maski, myjmy ręce i zachowujmy bezpieczną odległość pomiędzy osobami.

Mamy środę, trwają wakacje, pogoda ,,niemnożko” odpuściła pod względem wysokich temperatur. Ale nadal jest gorąco.  Stąd też wczorajszy dzień – wtorek, był dniem bardziej ludzkim. Mamy nadzieje, że ten tydzień spędzimy przy ładnej umiarkowanej pogodzie, dobrym zdrowiu i wielkiej radości ducha. W stwierdzeniu ,,dobra pogoda” z całą pewnością upatrujemy pogodnych dni z ,,ludzką” temperaturą, tak by wreszcie można było zapomnieć o afrykańskich upałach. Mamy nadzieję, że upały kończą się dzisiaj. W przekonaniu, że aura zmieni swoje oblicze ( będzie chłodniej ) życzymy wszystkim naszym czytelnikom miłej środy a potem całej reszty tygodnia.

Serdecznie witamy naszych czytelników w środę 12 sierpnia br. – w 52 dniu kalendarzowego lata. Dzisiejszy dzień jest 221 dniem roku, do jego końca pozostało więc 145 dni.

*** Oto ja – Twój dzisiejszy dzień: https://www.kalbi.pl/

Przeżywamy 52 dzień tegorocznego lata, w trakcie którego nadal aktualne pozostaje nasze hasło nowoczesnego i higienicznego trybu życia – ,,Gimnastykuj się codziennie, bo to zdrowo i przyjemnie”. My jak co dnia, zaliczyliśmy  już poranną sesję biegowo-gimnastyczną. Mamy nadzieję, że każdego dnia znajdziemy na tyle wolnego czasu, aby chociażby pół godzinki przeznaczyć dla naszego zdrowia. Róbmy to nawet pod osłoną porannej i wieczornej ciemności. Pamiętajmy, że według specjalistów od zdrowia bieganie poranne i wieczorne wpływa na wydłużenie życia tych osób o kilka lat ( 5-6 lat ). Nic dodać, nic ująć! Ze względu na dobre samopoczucie w trakcie dnia, dobrze jest ćwiczyć i biegać we wczesnych godzinach rannych, kiedy powietrze jest jeszcze rześkie. Ale czas i formę naszych ćwiczeń każdy powinien dobrać indywidualnie stosownie do naszych możliwości i potrzeb.

Warunki pogodowe: Temperatura nad ranem o godz. 5.00 w rejonie rzeki Rudki wynosiła +19oC.  W trakcie dnia wynosić będzie około +29oC, w tej chwili wynosi około +26oC. Temperatura odczuwalna może wynosić +31oC!!! Ciśnienie atmosferyczne będzie w granicach 748 – 746 mmHg, wiatr osiągnie siłę 2 – 3 m/s, zaś wilgotność będzie utrzymywać się w granicach  82 – 44%.

Brzask w obecnych dniach ma miejsce około godz.: 04.55, zaś zmierzch około godz.: 20.45.

Układ dnia i nocy: Słońce wzejdzie dzisiaj o godz. 5.32 zajdzie natomiast o godz. 20.11 w wyniku czego długość dnia wyniesie dokładnie 14 godzin i 39 minut. Noc będzie więc miała 9 godzin i 21 minut. Dzisiejszy dzień jest 6 godzin i 38 minut dłuższy od najkrótszego dnia roku. Widać więc, że dzień jest dłuższy od nocy o 5 godzin i 30 minut. Księżyc znajduje się w fazie –  ostatnia kwadra.

Najdłuższy dzień w Rudach w 2018 roku to 20 czerwca, trwa on 16 godzin, 23 minuty, 34 sekundy. Najkrótszy dzień roku dla Rud to 21 grudnia, trwa 8 godzin, 3 minuty, 26 sekund. 12 sierpnia jest krótszy od najdłuższego dnia o 1 godzinę, 46 minut i 27 sekund i dłuższy od najkrótszego o 6 godzin, 33 minuty i 38 sekund.

Imieniny w dniu dzisiejszym obchodzą: Łukasz, Filip, Mateusz, Anita, Julia, Robert, Lech. Wszystkim dzisiejszym solenizantom imieninowym i urodzinowym składamy moc najserdeczniejszych życzeń dobrego zdrowia i wszelkiej pomyślności oraz radości z życia. Przesyłamy również solenizantom nasz redakcyjny letni bukiet kwiatów.

Motto dnia: ,,Są dwa rodzaje cierpliwości: tolerowanie tego, co lubisz, i tolerowanie tego, czego nienawidzisz”.

Przysłowie ludowe na dzisiejszy dzień: ,,Kobieta podobna jest do cienia. Jeśli ją ścigasz – ucieka, jeśli ty uciekasz – idzie za tobą”.

Przypominanie takich spraw i kwestii nie należy do przyjemnych. Dlatego my traktujemy to w charakterze naszych obowiązków – otóż dla zasady przypominamy, że oto do końca letniej kanikuły mamy około 3 tygodnie. To dużo, ale dla wielu z nas – mało. Niestety taka jest prawda oczywista. Starajmy się więc 3 tygodnie wakacji które nam jeszcze pozostały wykorzystać bardzo racjonalnie. Bo zazwyczaj po wakacjach następuje 10 miesięczna harówa w szkołach i przedszkolach. Tak jednak być musi.

*** Pamiętajmy jednak cały czas o obowiązującej kwarantannie o złagodzonym wymiarze: #Zostanwdomu!

Wszystkim naszym czytelnikom bardzo serdecznie życzymy mimo wszystko pogodnej, miłej, radosnej oraz zdrowej środy.

Redakcja