piątek , 12 lipiec 2024
Home » Aktualności » ,,Grudzień to miesiąc zawiły – czasem srogi, czasem miły”. Witamy w II tygodniu Adwentu.

,,Grudzień to miesiąc zawiły – czasem srogi, czasem miły”. Witamy w II tygodniu Adwentu.

Za porannym oknem mamy pochmurny i chłodny dzionek. W stosunku do tego co mieliśmy jeszcze niedawno ochłodziło się znacznie, ale żadnego zimowego ,,szaleństwa” w tym względzie nie mamy. W dalszej części dnia temperatura nie wiele się zmieni. Tymczasem mamy tydzień i kolejny poniedziałek. Od wczoraj przezywamy II tydzień tegorocznego Adwentu. Tak, tak. W zastraszającym szybkim tempie zmierzamy do Świąt Bożego Narodzenia.

Zbliża się również zima jako pora roku – ciemności zapadają około godz. 16.00. Taka sytuacja musi mieć negatywny wpływ na nasze samopoczucie. Mamy prawo mieć doła i wielu z nas go miewa.  Coraz bardziej zbliża się tegoroczna zima, przynajmniej ta w kalendarzu. Nadejdzie 21 grudnia br., a więc już za 12 dni, czyli za niespełna 2 tygodnie. Jak tam u Państwa idzie w zakresie świątecznych przygotowań? Wszystko jest o’key? Nie pozostawiajmy prac które można dziś wykonać na później, gdyż może nam braknąć i czasu i sił.

*** Oto ja – Twój dzisiejszy dzień: https://www.kalbi.pl/

Serdecznie witamy naszych czytelników w poniedziałek 9 grudnia br. w 78 dniu kalendarzowej jesieni. Dzisiejszy dzień jest 343 dniem roku, do jego końca pozostały więc dokładnie 22 dni.

Przeżywamy 78 dzień tegorocznej kalendarzowej jesieni, w trakcie którego nadal aktualne pozostaje nasze hasło nowoczesnego i higienicznego trybu życia – ,,Gimnastykuj się codziennie, bo to zdrowo i przyjemnie”. My jak co dnia, zaliczyliśmy  już poranną sesję biegowo-gimnastyczną. Mamy nadzieję, że każdego dnia znajdziemy na tyle wolnego czasu, aby chociażby pół godzinki przeznaczyć dla naszego zdrowia. Róbmy to nawet pod osłoną porannej i wieczornej ciemności. Pamiętajmy, że według specjalistów od zdrowia bieganie poranne i wieczorne wpływa na wydłużenie życia tych osób o kilka lat ( 5-6 lat ). Nic dodać, nic ująć! Ze względu na dobre samopoczucie w trakcie dnia, dobrze jest ćwiczyć i biegać we wczesnych godzinach rannych, kiedy powietrze jest jeszcze rześkie. Ale czas i formę naszych ćwiczeń każdy powinien dobrać indywidualnie stosownie do naszych możliwości i potrzeb.

Warunki pogodowe: Temperatura nad ranem o godz. 5.00 w rejonie rzeki Rudki wynosiła około +5oC.  W trakcie dnia podniesie się do około +8oC, w tej chwili wynosi  około +6oC. Temperatura odczuwalna może wynosić +6oC!!! Dzień jest pochmurny i stosunkowo chłodny. Ciśnienie atmosferyczne idzie lekko w dół i wynosić będzie w granicach 738 – 737 mmHg, wiatr osiągnie siłę 5 – 8 m/s, zaś wilgotność będzie utrzymywać się w granicach 76 – 71%.

Brzask w obecnych dniach ma miejsce około godz.: 06.54, zaś zmierzch około godz.: 16.21.

Układ dnia i nocy: Słońce wzejdzie dzisiaj o godz. 7.33 zajdzie natomiast o godz. 15.44 w wyniku czego długość dnia wyniesie dokładnie 8 godzin i 11 minut. Noc będzie więc miała 15 godzin i 49 minut. Dzisiejszy dzień jest więc dłuższy od najkrótszego dnia w roku dokładnie o 0 godzin i 8 minut. Widać więc, że noc jest już dłuższa od dnia o 7 godzin i 38 minut. Księżyc znajduje się w fazie – pełnia.

Najdłuższy dzień w Rudach w 2018 roku to 20 czerwca, trwa on 16 godzin, 23 minuty, 34 sekundy. Najkrótszy dzień roku dla Rud to 21 grudnia, trwa 8 godzin, 3 minut, 18 sekund. 9 grudnia jest krótszy od najdłuższego dnia o 8 godzin i 12 minut, 35 sekund i dłuższy od najkrótszego o 0 godzin, 7 minut i 30 sekund.

Imieniny w dniu dzisiejszym obchodzą: Wielisława, Leokadia, Waleria, Joachim, Delfina, Wiesław i Piotr. Wszystkim dzisiejszym solenizantom imieninowym i urodzinowym składamy moc najserdeczniejszych życzeń dobrego zdrowia i wszelkiej pomyślności oraz radości z życia. Przesyłamy również solenizantom nasz redakcyjny  bukiet jesiennych kwiatów.

Motto dnia: ,, Nigdy nie mów nigdy. Nigdy nie mów zawsze”.

Przysłowie ludowe na dzisiejszy dzień: ,,Grudzień to miesiąc zawiły – czasem srogi, czasem miły”.

Mają Państwo świadomość tego, że przychodzi nam przeżywać najkrótsze dni w roku. Widać to w każdym fragmencie dnia – rano, za dnia i wieczorem. Siłą rzeczy mało mamy słońca w te dni, a przecież ono jest nam potrzebne do dobrego samopoczucia. Stąd też nie dziwmy się, że nasze nastroje bardzo często są wisielcze. Dla pocieszenia podajemy, że już za kilkanaście dni, dnia zacznie nam przybywać, pojawi się więc nadzieja i perspektywa związana z wydłużeniem dnia. Życie z dnia na dzień powinno więc być coraz radośniejsze.

Wszystkim naszym czytelnikom bardzo serdecznie życzymy pogodnego, miłego, radosnego oraz zdrowego poniedziałku.    Redakcja