czwartek , 11 lipiec 2024
Home » Aktualności » ,,Gdy na początku grudnia pogoda stała, zima będzie długo biała”. Mamy Adwent AD2019.

,,Gdy na początku grudnia pogoda stała, zima będzie długo biała”. Mamy Adwent AD2019.

Witamy wszystkich naszych czytelników w pierwszym tygodniu grudnia. Jakby na to nie patrzeć mamy już I tydzień Adwentu. Przed nami obiecująca perspektywa, zwłaszcza jeżeli w naszej świadomości jest to, że od niedzieli rozpoczęliśmy również ostatni miesiąc tego roku – grudzień. Pogoda jakby bardziej poszła w kierunku zimowym a dowodem tego był wczorajszy dzień – od samego rana do wieczoru.

Mamy nadzieję, że taka aura zdołała nam poprawić klimat bieżących dni. A nadchodzące dni powinny być radosne, rodzinne – takie by odcisnęły piękne piętno na całym okresie Adwentu.

Dzisiaj od rana w rudzkim kościele mamy możliwość uczestniczenia w mszach św. roratnich.

Postarajmy się uczestniczyć w nich tyle ile się da, bowiem stanowią one ,,kręgosłup” czasu oczekiwania na Boże Narodzenie. Radosnego oczekiwania życzymy wszystkim naszym czytelnikom.

A tak w ogóle zwracamy naszym czytelnikom uwagę na to, że oto 1 grudnia br. rozpoczęła się w naszej strefie klimatycznej meteorologiczna zima.

Ostatnie dni pod względem pogody są bardzo zmienne i dynamiczne. Od 2 dni mamy jednak już ,,mini” zimę ( taką bez śniegu ). Jednym słowem ponure jesienne dni stały się radosnymi dniami zimowymi. I niech tak pozostanie. Radujmy się więc z tego, że udało nam się w zdrowiu dotrwać do tego radosnego okresu roku.

*** Oto ja – Twój dzisiejszy dzień: https://www.kalbi.pl/

Serdecznie witamy naszych czytelników w poniedziałek 2 grudnia br. w 70 dniu jesieni. Dzisiejszy dzień jest 336 dniem roku, do jego końca pozostało więc 29 dni.

Przeżywamy 70 dzień tegorocznej jesieni, w trakcie którego nadal aktualne pozostaje nasze hasło nowoczesnego i higienicznego trybu życia – ,,Gimnastykuj się codziennie, bo to zdrowo i przyjemnie”. My jak co dnia, zaliczyliśmy  już poranną sesję biegowo-gimnastyczną. Mamy nadzieję, że każdego dnia znajdziemy na tyle wolnego czasu, aby chociażby pół godzinki przeznaczyć dla naszego zdrowia. Róbmy to nawet pod osłoną porannej i wieczornej ciemności. Pamiętajmy, że według specjalistów od zdrowia bieganie poranne i wieczorne wpływa na wydłużenie życia tych osób o kilka lat ( 5-6 lat ). Nic dodać, nic ująć! Ze względu na dobre samopoczucie w trakcie dnia, dobrze jest ćwiczyć i biegać we wczesnych godzinach rannych, kiedy powietrze jest jeszcze rześkie. Ale czas i formę naszych ćwiczeń każdy powinien dobrać indywidualnie stosownie do naszych możliwości i potrzeb.

Warunki pogodowe: Temperatura nad ranem o godz. 5.00 w rejonie rzeki Rudki wynosiła około -1oC.  W trakcie dnia podniesie się zaledwie do około +4oC, w tej chwili wynosi około 0oC. Temperatura odczuwalna może wynosić +2oC. Ciśnienie atmosferyczne będzie w granicach 746 – 741 mmHg, wiatr osiągnie siłę 4 – 7 m/s, zaś wilgotność będzie utrzymywać się w granicach 84 – 68%.

Brzask w obecnych dniach ma miejsce około godz.: 06.47, zaś zmierzch około godz.: 16.23.

Układ dnia i nocy: Słońce wzejdzie dzisiaj o godz. 7.25 zajdzie natomiast o godz. 15.46 w wyniku czego długość dnia wyniesie dokładnie 8 godzin i 21 minut. Noc będzie więc miała 15 godzin i 39 minut. Dzisiejszy dzień jest więc dłuższy od najkrótszego dnia w roku dokładnie o 17 minut. Widać więc, że dzień jest już krótszy od nocy o 7 godziny i 18 minut. Księżyc znajduje się w fazie –  pierwsza kwadra.

Najdłuższy dzień w Rudach w 2018 roku to 20 czerwca, trwa on 16 godzin, 23 minuty, 34 sekundy. Najkrótszy dzień roku dla Rud to 21 grudnia, trwa 8 godzin, 3 minuty, 18 sekund. 2 grudnia jest krótszy od najdłuższego dnia o 8 godzin i 1 minutę, 57 sekund i dłuższy od najkrótszego o 18 minut i 8 sekund.

Imieniny w dniu dzisiejszym obchodzą: Aurelia, Balbina, Paulina, Sylweriusz, Budzisława i Budzisław. Wszystkim dzisiejszym solenizantom imieninowym i urodzinowym składamy moc najserdeczniejszych życzeń dobrego zdrowia i wszelkiej pomyślności oraz radości z życia. Przesyłamy również solenizantom nasz redakcyjny  bukiet jesiennych kwiatów.

Motto dnia: ,,Nie trzeba cyrku, żeby spotkać klaunów, bijących się na arenie życia o uwagę widza…”.

Przysłowie ludowe na dzisiejszy dzień: ,,Gdy na początku grudnia pogoda stała, zima będzie długo biała”.

No i szczęśliwie dożyliśmy do tegorocznego Adwentu. Dzisiaj jesteśmy już po jego inauguracji. Jest to szczególny czas, starajmy się więc odmienić nasze życie już od dzisiaj, nie odkładajmy tego na kolejne dni. Wykonujmy tylko te najbardziej niezbędne prace, tak aby każdy z nas miał trochę czasu dla siebie, rodziny i bliskich. Wtedy dopiero nasze życie nabiera prawdziwego sensu. Dobrze byłoby, aby w Wigilię nie było pośród nas takiej osoby, która nie uczestniczyłaby chociaż raz w porannych roratach. To cudowne chwile, które pozwolą nam spojrzeć inaczej na nasze życie. Usilnie więc zachęcamy do wzięcia w nich udziału.

Wszystkim naszym czytelnikom bardzo serdecznie życzymy pogodnego, miłego, radosnego oraz zdrowego poniedziałku.

Redakcja