czwartek , 11 lipiec 2024
Home » Aktualności » Falstart BUK-u na starcie do nowego sezonu.

Falstart BUK-u na starcie do nowego sezonu.

Po długich przygotowaniach do nowego sezonu w piłce nożnej wreszcie na boiskach zabrzmiał pierwszy gwizdek. Mowa oczywiście o rozgrywkach w lokalnej piłce kopanej Serie A ( klasa rozgrywek A ). W tej klasie rozgrywek w sezonie 2022/2023 przyjdzie rywalizować naszej drużynie – LKS ,,BUK” Rudy. W okresie przygotowań do nowego sezonu nasza sborna rozegrała kilka sparingów, które wydawały się być dobrym zwiastunem na przyszłość. Wyniki tych meczów sparingowych przedstawiamy poniżej.

Tymczasem jak się okazało w pierwszym ligowym meczu z zawodnikami ze Studziennej co innego sparing a co innego mecz ligowy o punkty. Niestety pomimo tego, że mecz odbył się z BUKARENA wynik meczu jest niekorzystny dla naszej drużyny – przegrana 1:3. Mamy więc za sobą pierwszy ligowy mecz i pierwszą przegraną.

^^^ LKS ,,BUK” Rudy – LKS Studzienna 1:3

*** Rudzka drużyna zagrała w następującym składzie:

Adam Szendzielorz

Kacper Węglorz (86′ Kacper Grabowicz)

Michał Węglorz

Patryk Hamiga

Szymon Uwara (45′ Michał Wilczek)

Tomasz Bok

Adam Tworuszka

Przemysław Nagrodzki (45′ Mateusz Procek)

Tomasz Kufieta (75′ Dominik Szymura)

Daniel Duda (45′ Mario Jendryka)

Mariusz Wanglorz

Rezerwa:

Szymon Kalemba

Michał Wilczek

Kacper Grabowicz

Mario Jendryka

Mateusz Procek

Dominik Szymura.

*** Dodatkowo czerwoną kartkę otrzymał zawodnik BUK-u Adam Tworuszka.

*** Bramkę dla BUK-u zdobył Mariusz Wanglorz.

Patrząc do przodu musimy obiektywnie stwierdzić, że  również w kolejnym meczu ( 20 sierpnia ) nasz zespół nie będzie miał lekkiego zadania gdyż wyjeżdża po punkty do Syryni gdzie zmierzy się z tamtejszym Naprzodem: LKS Naprzód 32 Syrynia – LKS ,,BUK” Rudy.

Miejmy jednak nadzieję, że tym razem nasi zawodnicy nie wrócą do Rud bez zdobyczy punktowej. Patrząc bowiem na listę drużyn występujących w Serie A – gdzieś trzeba szukać ligowych punktów.

^^^ Mecze sparingowe drużyny LKS ,,BUK” Rudy:

*** I sparing: KS 25 Kokoszyce 1:1(1:0) LKS ,,BUK” Rudy

*** II sparing: LZS Odrzanka Dziergowice 1:4 LKS ,,BUK” Rudy

*** III sparing: LKS ,,BUK” Rudy 6:3(1:2) LKS Orzeł Stanica

*** IV sparing: LKS ,,BUK” Rudy 5:2(1:1) TKKF Zuch Orzepowice.

Redakcja