poniedziałek , 26 wrzesień 2022
Home » Aktualności » Dzisiaj odprowadzamy na miejsce wiecznego spoczynku Śp. Józefa Gładysza. Józku – spoczywaj w Pokoju!

Dzisiaj odprowadzamy na miejsce wiecznego spoczynku Śp. Józefa Gładysza. Józku – spoczywaj w Pokoju!

We wtorkowe przedpołudnie dotarła do nas bardzo smutna wiadomość. Zmarł wieloletni działacz społeczny i oddany sympatyk rudzkiego klubu sportowego LKS BUK” Rud Józef Gładysz.  Józek przez wiele lat był członkiem rady sołeckiej w Rudach i na co dzień blisko współpracował z kolejnymi sołtysami Rud i radnymi. Był również członkiem rady parafialnej przy naszej Parafii. Co roku wraz z grupą rudzkich samorządowców i społeczników współorganizował sportową część diecezjalnej pielgrzymki służb liturgicznych ołtarza. Czynnie pomagał w budowaniu rudzkiej wiaty biesiadnej – STODOŁA. Któż z nas nie doświadczył przysługi Józka przy organizowaniu wielu festynów sołeckich. Józek był gorącym zwolennikiem i uczestnikiem współpracy Rudy Bolatice. I wreszcie wiernym kibicem rudzkiej ,,zbornej”. Na klubowym balkoniku miał zawsze swoje miejsce skąd kibicował naszym drużynom.

W klubie sportowym była to osoba, która od wielu lat wspierała wszelkie inicjatywy i działalność rudzkiego klubu w każdy możliwy dla siebie sposób. Gdy tylko mógł, zjawił się na rudzkim stadionie by dopingować nasze zespoły, z którymi przeżył wiele wspaniałych chwil.

Przez wiele lat swojej aktywności społecznej dawał ludziom w tym młodemu pokoleniu przykład w zakresie utrzymania czystości  w naszej miejscowości poprzez czynne uczestnictwo w corocznych akcjach sprzątania naszej miejscowości.

Śp. Józef pomagał przedszkolu, szkole i każdej innej instytucji w Rudach.

Józek zawsze był gotowy by pomóc. A co najważniejsze – nigdy nie zawodził! Nasze środowisko poniosło niepowetowaną stratę.

Przez wiele lat Józek wraz z rodziną mieszkał w domku jednorodzinnym w Centrum Rud, od kilku lat zamieszkał w mieszkaniu na Brantolce. Śp. Józef przeżył 74 lata.

*** Pogrzeb Śp. Józefa odbędzie się w dniu dzisiejszym niemal w samo południe – najpierw msza pogrzebowa w kościele parafialnym p.w. WNMP a potem pochówek na cmentarzu parafialnym przy kościółku Św. Marii Magdaleny.

Józku – nasz wielki ziemski Przyjacielu – pozostaniesz nim na wieki wieków. Amen.

Spoczywaj w Pokoju!

W imieniu całego naszego lokalnego środowiska składamy głębokie wyrazy współczucia dla całej rodziny i bliskich zmarłego.

*** w imieniu wszystkich kolegów i środowiska redakcja www.znadrudy.pl