niedziela , 14 lipiec 2024
Home » Aktualności » Dzisiaj mamy Dzień Babci, jutro Dzień Dziadka. Niech nam żyją w dobrym zdrowiu 100-lat i jeszcze dłużej.

Dzisiaj mamy Dzień Babci, jutro Dzień Dziadka. Niech nam żyją w dobrym zdrowiu 100-lat i jeszcze dłużej.

kwiatyZapewne niewiele jest wśród nas osób, które wyobrażają sobie nasze życie rodzinne bez babci i dziadka, albo jak kto woli bez ołmy i ołpy. To oni właśnie przez wiele lat budowali fundament naszych rodzin, a dzisiaj w jesieni swojego życia, po prostu pragną być wśród nas i nam służyć. Służyć swoim dzieciom, wnukom i prawnukom. Niestety bardzo często bywa odwrotnie a życie naszych rodziców i dziadków staje się dla nich koszmarem.

Z samotności i ze sposobu ich traktowania. Pamiętajmy jednak, że to ludzie ludziom gotują ten los i od nas samych wszystko zależy. Wcześniej czy później, każdy z nas znajdzie się w tym samym położeniu w którym dzisiaj znajdują się nasze dziadki.

Samotność i odrzucenie najbliższej rodziny bardzo boli i jest wprost nie do zniesienia. Dobrze więc, że corocznie w kalendarzu znajdują się 2 takie dni, które mają nam uprzytomnić, że babcia i dziadek istnieją. Chciejmy tylko to robić. Na 21 stycznia przypada więc Dzień Babci, zaś 22 stycznia Dzień Dziadka. Rzecz w tym, aby nasi dziadkowie nie tylko w tych dniach doświadczali naszej dobroci i pamięci, czy też w dniu kiedy otrzymują emeryturę lub rentę. Nasze serce powinniśmy do nich mieć otwarte zawsze. Powinno ono być pełne miłości, szacunku, wyrozumiałości i tolerancji.

Dzisiaj z okazji Dnia Babci i jutro z okazji Dnia Dziadka składamy im szczere i serdeczne życzenia zdrowia, szczęścia i wszelkiej pomyślności. Obyście nam żyli w dobrym zdrowiu 100 lat i jeszcze dłużej.       Redakcja