poniedziałek , 30 styczeń 2023
Home » Aktualności » Dzisiaj będzie ździebko chłodniej nią wczoraj. Serdecznie witamy.

Dzisiaj będzie ździebko chłodniej nią wczoraj. Serdecznie witamy.

Szybkimi krokami dobiegają końca tegoroczne wakacje, co niektórzy mogą więc popadać w lekkiego stresa. Czy każdy z nas zdołał już skutecznie i efektywnie wypocząć? Mamy nadzieję, że tak. Jeśli jest inaczej, to czym prędzej zróbmy coś, by tak właśnie się stało. Pozostało nam dokładnie 13 dni, a po nich wracamy do szkoły. Tymczasem za nami jest kolejny sierpniowy weekend ( przedostatni ). Zgodnie z zapowiedziami meteorologów wtorek będzie stosunkowo pogodnym dniem. Ma być już ździebko chłodniej niż wczoraj. Planując więc dzisiejszy dzień weźmy pod uwagę stawiane prognozy. O spacer i przebywanie na dworze raczej będzie nietrudno, ale można również wybrać się do rodziny, lub przyjaciół. Albo po prostu zaszyć się w domowym zagajniku i odpoczywać. I zażywać chłodku. Są wakacje, pogoda jest bardzo ciężka, więc tym bardziej powinniśmy zredukować poziom intensywności naszego życia w takich warunkach. Wbrew temu wszystkiemu mamy jednak wiarę, że dzisiejszy dzionek będzie spokojny i bardzo radosny.

Serdecznie witamy naszych czytelników we wtorek 20 sierpnia br. – w 60 dniu kalendarzowego lata. Dzisiejszy dzień jest 232 dniem roku, a do jego końca pozostały więc 133 dni.

*** Oto ja – Twój dzisiejszy dzień: https://www.kalbi.pl/

Przeżywamy 60 dzień tegorocznego kalendarzowego lata, w trakcie którego nadal aktualne pozostaje nasze hasło nowoczesnego i higienicznego trybu życia – ,,Gimnastykuj się codziennie, bo to zdrowo i przyjemnie”. My jak co dnia, zaliczyliśmy  już poranną sesję biegowo-gimnastyczną. Mamy nadzieję, że każdego dnia znajdziemy na tyle wolnego czasu, aby chociażby pół godzinki przeznaczyć dla naszego zdrowia. Róbmy to nawet pod osłoną porannej i wieczornej ciemności. Pamiętajmy, że według specjalistów od zdrowia bieganie poranne i wieczorne wpływa na wydłużenie życia tych osób o kilka lat ( 5-6 lat ). Nic dodać, nic ująć! Ze względu na dobre samopoczucie w trakcie dnia, dobrze jest ćwiczyć i biegać we wczesnych godzinach rannych, kiedy powietrze jest jeszcze rześkie. Ale czas i formę naszych ćwiczeń każdy powinien dobrać indywidualnie stosownie do naszych możliwości i potrzeb.

Warunki pogodowe: Temperatura nad ranem o godz. 5.00 w rejonie rzeki Rudki wynosiła około +18oC.  W trakcie dnia wynosić będzie około +24oC, w tej chwili wynosi około +22oC. Temperatura odczuwalna może wynosić +27oC. Ciśnienie atmosferyczne będzie w granicach 749 – 747 mmHg, wiatr osiągnie siłę 2 – 4 m/s, zaś wilgotność będzie utrzymywać się w granicach 88 – 70%.

Brzask w obecnych dniach ma miejsce około godz.: 05.07, zaś zmierzch około godz.: 20.30.

Układ dnia i nocy: Słońce wzejdzie dzisiaj o godz. 5.43 zajdzie natomiast o godz. 19.57 w wyniku czego długość dnia wyniesie dokładnie 14 godzin i 14 minut. Noc będzie więc miała 9 godzin i 46 minut. Dzisiejszy dzień jest 6 godzin i 9 minut dłuższy od najkrótszego dnia roku. Widać więc, że dzień jest dłuższy od nocy dokładnie o 4 godziny i 28 minut. Księżyc znajduje się w fazie –  pełnia.

Najdłuższy dzień w Rudach w 2018 roku to 20 czerwca, trwa on 16 godzin, 23 minuty, 34 sekundy. Najkrótszy dzień roku dla Rud to 21 grudnia, trwa 8 godzin, 3 minuty, 28 sekund.

20 sierpnia jest krótszy od najdłuższego dnia o 2 godziny, 11 minut i 7 sekund i dłuższy od najkrótszego o 6 godzin, 8 minut i 58 sekund.

Imieniny w dniu dzisiejszym obchodzą: Bernard, Samuel, Sobiesław, Sabin, Sara, Jan i Samuela. Wszystkim dzisiejszym solenizantom imieninowym i urodzinowym składamy moc najserdeczniejszych życzeń dobrego zdrowia i wszelkiej pomyślności oraz radości z życia. Przesyłamy również solenizantom nasz redakcyjny letni bukiet kwiatów.

Motto dnia: ,,Pasja jest absolutnie konieczna do osiągnięcia długotrwałego sukcesu jakiegokolwiek rodzaju”.

Przysłowie ludowe na dzisiejszy dzień: ,,Apetyt rośnie w miarę jedzenia – im więcej masz, tym więcej chcesz mieć”.

Zakończyliśmy kolejny wakacyjny tydzień. Jakby nie patrzeć, pozostały jeszcze 2 tygodnie wakacji. Wyraźnie więc letnia kanikuła zmierza ku końcowi. Mamy nadzieję, że większość z nas zdążyła już wypocząć tak, że mamy dosyć sił, aby wejść w nowy zbliżający się rok szkolny. 2 ostatnie tygodnie są jednak wystarczająco długim okresem czasu, aby nadrobić zaległości w zakresie efektywnego wypoczynku. Będziemy to powtarzać do znudzenia – wakacje bowiem naprawdę się kończą. Ważne jest również to, że od kolejnej soboty ochłodzi się w sposób znaczny.

Wszystkim naszym czytelnikom bardzo serdecznie życzymy pogodnego, miłego, radosnego oraz zdrowego wtorku.

Redakcja