niedziela , 28 kwiecień 2024
Home » Aktualności » Dobry start BUK-u 3 punkty wart!

Dobry start BUK-u 3 punkty wart!

W minioną sobotę 12 sierpnia br. o godzinie 14:00 w pobliskiej Nowej Wsi zawodnicy LKS ,,BUK” Rudy zainaugurowali rozgrywki raciborskiej ,,A” klasy. Tym samym sezon 2023/2024 został otwarty. Każdy wytrawny kibic rudzkiej Sbornej wie, że rywalizacja z Czarnymi zawsze dostarcza wielu emocji i bramek. I nierzadko kończyła się w sposób niespodziewany.

Z kolei inauguracja nowego sezonu 2023/2024 na BUKARENA odbędzie się w świąteczny wtorek 15 sierpnia o godzinie 17:00 z beniaminkiem klasy rozgrywek ,,A”KS Pietraszyn.  Dzisiaj już po pierwszym wyjazdowym meczu zapraszamy wszystkich, nie tylko kibiców do odwiedzenia naszego stadionu i dopingowania zawodników LKS ,,BUK” Rudy. Wiadomo przecież, że dobry start w nowym sezonie piłkarskim zawsze jest niewzruszonym kapitałem punktowym w końcowym rozrachunku.

*** Miło jest nam poinformować, że wczorajszy pojedynek w Nowej Wsi zakończył się wygraną naszej drużyny 1:3.

A więc:

*** Czarni Nowa Wieś – LKS ,,BUK” Rudy 1 :3.

Brawo!

Poniżej przedstawiamy opis rozwoju sytuacji w trakcie wczorajszego meczu widziany oczyma klubowego komentatora.

,,Przed pierwszym meczem nowego sezonu założenie było jedno. Tylko zwycięstwo.

Gracze LKS Buk Rudy założenie to zrealizowali perfekcyjnie pokonując na wyjeździe zespół z Nowej Wsi 1:3.

Początek spotkania był wymarzony dla gości z Rud.

2 minuta meczu po podaniu Mariusza Wanglorza swoją sytuację wykorzystuje Patryk Hoinza i mamy 0:1.

Gra mogła się podobać. Po obu stronach były sytuację i niezła gra. Przeważały Rudy.

W 22 minucie jednak błąd obrońców BUK-u wykorzystuje zawodnik Czarnych. Mamy 1:1.

To zadziałało jak ,,płachta na byka” na zawodników z Rud. Minutę później (23′) po świetnym dograniu Patryka Hoinzy bramkarza rywala pokonuje Mateusz Procek 1:2. Takim wynikiem zakończono pierwszą odsłonę meczu.

W drugiej gra zrobiła się bardziej wyrównana. Każdy zespół miał swoje okazje. Jednak bramkarze i obrońcy robili swoje.

Nadeszła 58 minuta. Ponownie Patryk Hoinza perfekcyjnie został obsłużony przez Tomka Kufiete i podwyższamy wynik meczu na 1:3.

Obie ekipy próbowały coś jeszcze “ustrzelić” dla siebie. Bliscy tego byli gracze Buk-u w 70′ kiedy to jeden z żółto-zielonych został powalony na polu karnym i sędzia podyktował jedenastkę.

Niestety karny został nie wykorzystany.

LKS “Czarni” Nowa Wieś próbowali jeszcze gonić wynik jednak nasza defensywa czyściła ataki gospodarzy a Szymon Kalemba w bramce nie dał przejść futbolówce za linię bramki. Kończymy mecz wynikiem 1:3 i inkasujemy 3 meczowe punkty do tabeli na rozpoczęcie rozgrywek.