środa , 4 Sierpień 2021
Home » Aktualności » Czy to już koniec letnich tropików? Witamy w letnią niedzielę.

Czy to już koniec letnich tropików? Witamy w letnią niedzielę.

Witamy w kolejnym dniu narodowej kwarantanny. Przeżywamy miesiąc sierpień. Jak można było się spodziewać – w kolejne dni koronawirus nie daje za wygraną. Atakuje nas cały czas z wielką siłą. Pytaniem pozostaje to, czy jest to jeszcze element pierwszej fazy zachorowań, czy też już wielokrotnie zapowiadany drugi ,,wylew” zarażeń? Ciągle zdiagnozowani zostają kolejni zakażeni wirusem, rozszerza się również grono osób poddanych przymusowej kwarantannie. Tak jednak będzie przez kolejne dni. Jak długo? Trudno na takie pytanie dzisiaj odpowiedzieć. Tygodnie? Miesiące? A może całe lata? Bóg jeden raczy wiedzieć. W kolejnym dniu mamy bardzo dużo wykrytych nowych zachorowań na koronawirusa – 581!!! Aktualne statystyki ( niedziela rano ) dla Polski wyglądają nadal bardzo źle: 61 762 potwierdzonych zachorowań, śmierć poniosło 1 955 osób! Widzimy więc, że koronawirus rozprzestrzenia się w Polsce nadal. Nadal umierają osoby zarażone wirusem. Takie są dane oficjalne, jaki wymiar mają statystyki nieoficjalne Bóg jeden wie!

W Polsce, jak i w całej Europie trwa więc nadal stan epidemii. Liczba wykrytych zachorowań utrzymuje się na bardzo wysokim poziomie. Końca epidemii nie widać. Ten fakt niesie za sobą dużo poważnych konsekwencji i obowiązków. W związku z tym po raz kolejny namawiamy wszystkich do tego by poddać się odgórnym nakazom związanym z zabezpieczeniem się przed możliwością zainfekowania. Mamy głęboką nadzieję, że te nasze działania przyniosą pozytywny rezultat. Stanie się tak jednak tylko wtedy, kiedy każdy z nas wywiąże się z obowiązku. Pomimo luzowania obowiązujących rygorów,  nie zaszkodzi dodatkowo zadbać o swoje i innych zdrowie, poprzez utrzymanie rygorów stawianych przez specjalistów. Kto tylko może, niech pozostanie w domu i za żadne skarby nie otwiera drzwi koronawirusowi! Nikt bowiem lepiej nie zadba o nas samych niż my sami o siebie. W przestrzeniach publicznych starajmy się bezwzględnie odseparować od ewentualnych chorych poprzez noszenie maseczki, rękawiczek oraz zachowajmy niezbędny dystans pomiędzy osobami.

*** Przypominamy wszystkim naszym czytelnikom ponad wszystko: kolejny dzień postarajmy się spędzić w rygorze nakazanej ,,poluzowanej”  narodowej kwarantanny. Stosujmy bezwzględnie w obiektach publicznych maski, myjmy ręce i zachowujmy bezpieczną odległość pomiędzy osobami.

Przeżywamy ostatni pełny tydzień sierpnia, kolejny będzie miał już tylko 1 dzień roboczy należący do sierpnia. Najważniejsze jednak jest to, że  dokładnie za miesiąc żegnać będziemy tegoroczne Lato i powitamy Jesień. Trudno dać temu wiarę, ale takie są czasowe realia. Ten czekający nas okres minie bardzo szybko, bowiem na widocznym horyzoncie mamy – koniec wakacji i początek roku szkolnego, następnie przeżywać będziemy ,,sezon” dożynkowy ( w tym roku inny niż zazwyczaj ), no i w 3 dekadzie września powitamy miejmy nadzieję złotą polską Jesień. Widzimy więc niemal w sposób ,,brutalny” jak szybko mija czas. Dobrze byłoby, gdyby każdy z nas zdawał sobie sprawę z tego, że upływający czas mija bezpowrotnie. Ta świadomość powinna zmusić nas do tego, by każdą chwilę naszego życia spędzać bardzo efektywnie i z pożytkiem. Za oknem mamy pogodna i bardzo ciepła niedzielę. Od dzisiaj ma jednak być chłodniej niż było to w ostatnich 3 dniach. Niedziela ma być ostatnim dniem letniej spiekoty. Czy jednak tak się stanie? W miniony piątek i sobotę w cieniu temperatura odczuwalna sięgała nawet + 33 – 35oC!!! W kolejnych dniach ta spiekota ma być o ładnych kilka stopni niższa.

*** Oto ja – Twój dzisiejszy dzień: https://www.kalbi.pl/

Serdecznie witamy naszych czytelników w niedzielę 23 sierpnia br. w 62 dniu kalendarzowego lata. Dzisiejszy dzień jest 236 dniem roku, do jego końca pozostało więc 130 dni.

Przeżywamy 62 dzień tegorocznego kalendarzowego lata, w trakcie którego nadal aktualne pozostaje nasze hasło nowoczesnego i higienicznego trybu życia – ,,Gimnastykuj się codziennie, bo to zdrowo i przyjemnie”. My jak co dnia, zaliczyliśmy  już poranną sesję biegowo-gimnastyczną. Mamy nadzieję, że każdego dnia znajdziemy na tyle wolnego czasu, aby chociażby pół godzinki przeznaczyć dla naszego zdrowia. Róbmy to nawet pod osłoną porannej i wieczornej ciemności. Pamiętajmy, że według specjalistów od zdrowia bieganie poranne i wieczorne wpływa na wydłużenie życia tych osób o kilka lat ( 5-6 lat ). Nic dodać, nic ująć! Ze względu na dobre samopoczucie w trakcie dnia, dobrze jest ćwiczyć i biegać we wczesnych godzinach rannych, kiedy powietrze jest jeszcze rześkie. Ale czas i formę naszych ćwiczeń każdy powinien dobrać indywidualnie stosownie do naszych możliwości i potrzeb.

Warunki pogodowe: Temperatura nad ranem o godz. 5.00 w rejonie rzeki Rudki wynosiła około +19oC.  W trakcie dnia wyniesie tylko około +27oC, w tej chwili wynosi  około +23oC. Temperatura odczuwalna może wynosić +28oC. Od samego rana dzień jest pogodny i ciepły. Ciśnienie atmosferyczne będzie w granicach 745 – 744 mmHg, wiatr osiągnie siłę 2 – 3 m/s, zaś wilgotność będzie utrzymywać się w granicach 87 – 51%.

Brzask w obecnych dniach ma miejsce około godz.: 05.13, zaś zmierzch około godz.: 20.22.

Układ dnia i nocy: Słońce wzejdzie dzisiaj o godz. 5.48 zajdzie natomiast o godz. 19.49 w wyniku czego długość dnia wyniesie dokładnie 14 godzin i 1 minutę. Noc będzie więc miała 9 godzin i 59 minut. Dzisiejszy dzień jest więc dłuższy od najkrótszego dnia w roku dokładnie o 5 godzin i 55 minut. Widać więc, że długość dnia nadal jest zdecydowanie większa niż nocy. Generalnie dzień jest już jednak krótszy o 2 godziny i 24 minuty od dnia najdłuższego!!! Księżyc znajduje się w fazie –  pierwsza kwadra.

Najdłuższy dzień w Rudach w 2018 roku to 20 czerwca, trwa on 16 godzin, 23 minuty, 34 sekundy. Najkrótszy dzień roku dla Rud to 21 grudnia, trwa 8 godzin, 3 minut, 18 sekund. 23 sierpnia jest krótszy od najdłuższego dnia o 2 godziny i 24 minuty, 17 sekund i dłuższy od najkrótszego o 5 godzin, 55 minut i 48 sekund.

Imieniny w dniu dzisiejszym obchodzą: Filip, Róża, Walerian, Laurenty, Apolinary, Piotr i Klaudiusz. Wszystkim dzisiejszym solenizantom imieninowym i urodzinowym składamy moc najserdeczniejszych życzeń dobrego zdrowia i wszelkiej pomyślności oraz radości z życia. Przesyłamy również solenizantom nasz redakcyjny bukiet letnich kwiatów.

Motto dnia: ,,Być wpływowym to jak być damą – jeśli musisz mówić ludziom, że nią jesteś, to znaczy, że nią nie jesteś”.

Przysłowie ludowe na dzisiejszy dzień: ,,Chromy cierpliwy dalej zajdzie niż zdrowy leniwy”.

Mamy bardzo piękny ale ciepły letni dzionek.  W prognozach pogody widać, że w najbliższym okresie – niedziela będzie jeszcze stosunkowo ciepła, potem jednak zyskamy letni temperaturowy oddech. Czy to oznacza, że nadszedł koniec tegorocznych letnich upałów? Trudno wyrokować.

A dzisiaj pozostaje nam wiec życzyć – miłego dnia!

Wszystkim naszym czytelnikom bardzo serdecznie życzymy pogodnej, miłej, radosnej oraz zdrowej niedzieli.    Redakcja