poniedziałek , 15 lipiec 2024
Home » Aktualności » Czeka nas przedśwąteczne pogodowe ciepło.

Czeka nas przedśwąteczne pogodowe ciepło.

Czy dają Państwo wiarę temu, że oto przeżywamy ostatnie dni tegorocznego Adwentu. A po nim dane nam będzie przeżywać Święta Bożego Narodzenia AD 2019. Idąc dalej, można powiedzieć, że kończy nam się również caluśki rok. Święta są już o dosłowny rzut beretem. Przed nami stoi więc najpiękniejszy okres w roku – ostatnie dni oczekiwania na przyjście Pana. Nasza redakcja rozpoczęła już publikację na swoich łamach materiałów tematycznych i kulinarnych związanych ze zbliżającymi się świętami. Każdego dnia do samej Wigilii BN prezentować będziemy świąteczne przepisy na rozmaite świąteczne potrawy. Wszystkie one stanowią element naszej tradycji, dobrze więc byłoby, by i na te święta o nich nie zapominać, gdyż wtedy kiedy my zadbamy o ich trwanie a potem nasze dzieci, nasza tradycja świątecznego gotowania przetrwa na zawsze. Oby tak było po wsze czasy.

Tymczasem na dworze pogoda zamiast podążać w stronę zimy, przez kolejne kilka dni przyniesie nam bardzo ciepłą jesień.

*** Oto ja – Twój dzisiejszy dzień: https://www.kalbi.pl/

Serdecznie witamy naszych czytelników w środę 18 grudnia br. w 87 dniu kalendarzowej jesieni. Dzisiejszy dzień jest 352 dniem roku, do jego końca pozostało więc dokładnie 13 dni.

Przeżywamy 87 dzień tegorocznej kalendarzowej jesieni, w trakcie którego nadal aktualne pozostaje nasze hasło nowoczesnego i higienicznego trybu życia – ,,Gimnastykuj się codziennie, bo to zdrowo i przyjemnie”. My jak co dnia, zaliczyliśmy  już poranną sesję biegowo-gimnastyczną. Mamy nadzieję, że każdego dnia znajdziemy na tyle wolnego czasu, aby chociażby pół godzinki przeznaczyć dla naszego zdrowia. Róbmy to nawet pod osłoną porannej i wieczornej ciemności. Pamiętajmy, że według specjalistów od zdrowia bieganie poranne i wieczorne wpływa na wydłużenie życia tych osób o kilka lat ( 5-6 lat ). Nic dodać, nic ująć! Ze względu na dobre samopoczucie w trakcie dnia, dobrze jest ćwiczyć i biegać we wczesnych godzinach rannych, kiedy powietrze jest jeszcze rześkie. Ale czas i formę naszych ćwiczeń każdy powinien dobrać indywidualnie stosownie do naszych możliwości i potrzeb.

Warunki pogodowe: Temperatura nad ranem o godz. 5.00 w rejonie rzeki Rudki wynosiła około +4oC.  W trakcie dnia podniesie się do około +12oC, w tej chwili wynosi  około +7oC. Temperatura odczuwalna może wynosić +11oC!!! Dzień jest w miarę ciepły i słoneczny. Ciśnienie atmosferyczne lekko drgnęło w górę i wynosić będzie w granicach 747 – 742 mmHg, wiatr osiągnie siłę 4 – 6 m/s, zaś wilgotność będzie utrzymywać się w granicach 87 – 75%.

Brzask w obecnych dniach ma miejsce około godz.: 07.02, zaś zmierzch około godz.: 16.22.

Układ dnia i nocy: Słońce wzejdzie dzisiaj o godz. 7.41 zajdzie natomiast o godz. 15.44 w wyniku czego długość dnia wyniesie dokładnie 8 godzin i 3 minuty. Noc będzie więc miała 15 godzin i 57 minut. Dzisiejszy dzień jest więc dłuższy od najkrótszego dnia w roku dokładnie o 0 godzin, 0 minut i 32 sekundy . Widać więc, że noc jest już dłuższa od dnia o 7 godzin i 54 minuty. Księżyc znajduje się w fazie – ostatnia kwadra.

Najdłuższy dzień w Rudach w 2018 roku to 20 czerwca, trwa on 16 godzin, 23 minuty, 34 sekundy. Najkrótszy dzień roku dla Rud to 21 grudnia, trwa 8 godzin, 3 minut, 18 sekund. 18 grudnia jest krótszy od najdłuższego dnia o 8 godzin i 19 minut, 33 sekundy i dłuższy od najkrótszego o 0 godzin, 0 minut i 32 sekundy!!!!!!

Imieniny w dniu dzisiejszym obchodzą: Bogusław, Arkadia i Wilibald. Wszystkim dzisiejszym solenizantom imieninowym i urodzinowym składamy moc najserdeczniejszych życzeń dobrego zdrowia i wszelkiej pomyślności oraz radości z życia. Przesyłamy również solenizantom nasz redakcyjny  bukiet jesiennych kwiatów.

Motto dnia: ,,Marzenia się spełniają tylko wtedy, gdy będziesz dążyć do ich realizacji”.

Przysłowie ludowe na dzisiejszy dzień: ,,Gdy w grudniu śnieg pada, drugi rok taki sam zapowiada”.

Powoli odliczamy ostatnie dni dzielące nas od tegorocznego bożonarodzeniowego świętowania. Bo tak doprawdy, to święta zaczynamy już w najbliższą sobotę. Potem mamy już ostatnią niedzielę Adwentu, poniedziałek, Wigilię i Święta. W sumie czeka nas 6 dni świętowania. To jednak nie koniec świętowania. Roboczy poświąteczny piątek, sobota, niedziela i 30 dzień grudnia i wreszcie Sylwester oraz Nowy Rok w kolejny wtorek i środę. Po nich znowu 2 robocze dni, sobota, niedziela i świąteczny poniedziałek już w nowym roku ( Święto 3 Króli – 6 stycznia 2020 r. ). Oj czeka nas prawdziwy świąteczny maraton, żyć nie umierać. W ten oto sposób będziemy mogli świętować aż 17 dni. Czyż nie warto o tym pomyśleć? My uważamy, że watro, a czasami nawet trzeba.

Wszystkim naszym czytelnikom bardzo serdecznie życzymy pogodnej, miłej, radosnej oraz zdrowej środy.    Redakcja