wtorek , 31 styczeń 2023
Home » Aktualności » Kolejny weekend spędzimy na walce z koronawirusem. Witamy w sobotni poranek.

Kolejny weekend spędzimy na walce z koronawirusem. Witamy w sobotni poranek.

Witamy w kolejnym dniu narodowej kwarantanny. Jak można było się spodziewać – w kolejne dni koronawirus nie daje za wygraną. Atakuje nas cały czas z wielką siłą. Ciągle zdiagnozowani zostają kolejni zakażeni wirusem, rozszerza się również grono osób poddanych przymusowej kwarantannie. Tak jednak będzie przez kolejne dni. Jak długo? Trudno na takie pytanie dzisiaj odpowiedzieć. Aktualne statystyki ( sobota rano ) dla Polski wyglądają coraz bardziej zastraszająco: 8 379 potwierdzonych zachorowań, śmierć poniosło 332 osoby! Widzimy więc, że koronawirus rozprzestrzenia się w Polsce na bardzo wysokim poziomie. Wysoka jest również liczba osób zmarłych. Takie są dane oficjalne, jaki wymiar mają statystyki nieoficjalne Bóg jeden wie!

W Polsce, jak i w całej Europie trwa więc stan epidemii. I końca nie widać. Ten fakt niesie za sobą dużo poważnych konsekwencji i obowiązków. W związku z tym po raz kolejny namawiamy wszystkich do tego by poddać się odgórnym nakazom związanym z zabezpieczeniem się przed możliwością zainfekowania. Mamy głęboką nadzieję, że te nasze działania przyniosą pozytywny rezultat. Stanie się tak jednak tylko wtedy, kiedy każdy z nas wywiąże się z obowiązku. I nie zaszkodzi dodatkowo zadbać o swoje i innych zdrowie, poprzez podniesienie rygorów stawianych przez służby krajowe. Kto tylko może, niech pozostanie w domu i za żadne skarby nie otwiera drzwi koronawirusowi!

I tak oto mamy sobotę i kolejny wiosenny weekend. Za oknem mamy przepiękny słoneczny wiosenny dzionek. Mamy nadzieję, że taka pogoda utrzyma się przez dzień i weekend. Natura cierpi jednak na chroniczny brak wody. Z tego względu bardzo oczekujemy na wszelkiego rodzaju deszcze – burzę, krótkie opady przelotne, ale nade wszystko na kilkudniowy umiarkowany ciągły deszcz. W przeciwnym bowiem przypadku oblicze naszej natury i ziemi stopniowo galopować będzie w stronę pustynnego wyglądu. To jest wielki problem współczesnej ludzkości! Pomagajmy więc Matce Naturze w każdym względzie – poprzez oszczędzanie wody, wielokrotne używanie tej samej wody, gromadzenie wody w zbiornikach sztucznych i gruntowych. Czeka nas bowiem piekielna susza. Już niedługo napiszemy o tej kwestii w sposób bardzo obszerny i wyczerpujący. Tymczasem życzymy miłego dnia i weekendu. I nie zapominajmy o tym, że nadal obowiązują nas zasady kwarantanny!

Serdecznie witamy naszych czytelników w sobotę 18 kwietnia br. – w 29 dniu kalendarzowej wiosny. Dzisiejszy dzień jest 109 dniem roku, do jego końca pozostało więc 257 dni.

*** Oto ja – Twój dzisiejszy dzień: https://www.kalbi.pl/

Przeżywamy 29 dzień tegorocznej kalendarzowej wiosny, w trakcie którego nadal aktualne pozostaje nasze hasło nowoczesnego i higienicznego trybu życia – ,,Gimnastykuj się codziennie, bo to zdrowo i przyjemnie”. My jak co dnia, zaliczyliśmy  już poranną sesję biegowo-gimnastyczną. Mamy nadzieję, że każdego dnia znajdziemy na tyle wolnego czasu, aby chociażby pół godzinki przeznaczyć dla naszego zdrowia. Róbmy to nawet pod osłoną porannej i wieczornej ciemności. Pamiętajmy, że według specjalistów od zdrowia bieganie poranne i wieczorne wpływa na wydłużenie życia tych osób o kilka lat ( 5-6 lat ). Nic dodać, nic ująć! Ze względu na dobre samopoczucie w trakcie dnia, dobrze jest ćwiczyć i biegać we wczesnych godzinach rannych, kiedy powietrze jest jeszcze rześkie. Ale czas i formę naszych ćwiczeń każdy powinien dobrać indywidualnie stosownie do naszych możliwości i potrzeb.

Warunki pogodowe: Temperatura nad ranem o godz. 5.00 w rejonie rzeki Rudki wynosiła około 0oC.  W trakcie dnia wynosić będzie około +16oC, w tej chwili wynosi około +9oC. Temperatura odczuwalna może wynosić +18oC. Ciśnienie atmosferyczne będzie w granicach 746 744 mmHg, wiatr osiągnie siłę 2 – 3 m/s, zaś wilgotność będzie utrzymywać się w granicach 58 – 34%.

Brzask w obecnych dniach ma miejsce około godz.: 05.09, zaś zmierzch około godz.: 20.20.

Układ dnia i nocy: Słońce wzejdzie dzisiaj o godz. 5.46 zajdzie natomiast o godz. 18.45 w wyniku czego długość dnia wyniesie dokładnie 13 godzin i 59 minut. Noc będzie więc miała 10 godzin i 1 minutę. Dzisiejszy dzień jest już 5 godziny i 57 minut dłuższy od najkrótszego dnia roku. Widać więc, że dzień jest już dłuższy od nocy o 3 godziny i 58 minut. Księżyc znajduje się w fazie –  ostatnia kwadra.

Najdłuższy dzień w Rudach w 2018 roku to 20 czerwca, trwa on 16 godzin, 23 minuty, 34 sekundy. Najkrótszy dzień roku dla Rud to 21 grudnia, trwa 8 godzin, 3 minuty, 28 sekund. 18 kwietnia jest krótszy od najdłuższego dnia o 2 godziny, 22 minuty i 36 sekund i dłuższy od najkrótszego o 5 godziny, 57 minut i 29 sekund.

Imieniny w dniu dzisiejszym obchodzą: Gościsław, Bogusław, Apoloniusz, Flawiusz, Bogusława, Alicja, Gosława i Barbara. Wszystkim dzisiejszym solenizantom imieninowym i urodzinowym składamy moc najserdeczniejszych życzeń dobrego zdrowia i wszelkiej pomyślności oraz radości z życia. Przesyłamy również solenizantom nasz redakcyjny bukiet.

Motto dnia: ,,Lekarstwa nie zawsze są konieczne, ale wiara w wyzdrowienie jest niezbędna”.

Przysłowie ludowe na dzisiejszy dzień: ,,Woda, która upłynęła nie wróci, także godzina która już minęła, nie powróci”.

Przeżyjmy pięknie trwający weekend, a potem  coraz częściej będziemy wzrokiem sięgać w stronę weekendu majowego. Zanim jednak on nastanie przed nami pozostaje do wykonania ogrom wiosennej pracy na dworze. Starajmy się wszystkie te prace realizować sukcesywnie z zachowaniem równowagi pomiędzy pracą a wypoczynkiem. Inaczej bowiem możemy dostać wiosennej zadyszka a przecież nie o to chodzi. Wszelkie jednak nasze prace determinować będzie jakość kwietniowej pogody.

Pamiętajmy jednak o obowiązującej kwarantannie: #Zostanwdomu!

Wszystkim naszym czytelnikom bardzo serdecznie życzymy mimo wszystko pogodnej, miłej, radosnej oraz zdrowej soboty.

Redakcja