środa , 5 październik 2022
Home » Aktualności » Czeka nas kilkudniowy ekstremalny afrykański upał!!!

Czeka nas kilkudniowy ekstremalny afrykański upał!!!

Wiosna szybkimi krokami dobiega końca. Z kolei lato coraz bardziej dobija się do nas. Wraz z nadejściem lata, coraz częściej zadajemy sobie pytanie – jakie ono będzie? Ekstremalnie gorące a może z umiarkowanymi temperaturami? Ważne również pytanie brzmi, czy lato wraz ze swoim nadejściem przyniesie z sobą zjawiska ekstremalne?

Próbkę tego co może już niedługo być niech stanowi druga połowa bieżącego tygodnia kiedy to ma nastąpić kilkudniowy ekstremalny wzrost temperatury. Na tyle poważny, ze w niektórych miejscach temperatura w cieniu osiągnie nawet +35oC!!! Czyli nie będą to przelewki.

*** Co nas czeka w najbliższych dniach?

W szczególności jeszcze do połowy tygodnia temperatura wahać się będzie od 23 do 27 oC , ale już od czwartku, kiedy front powietrza Zoe znajdzie się nad zachodnią Rosją, z południa buchnie rozgrzanym, afrykańskim powietrzem, które zaleje obszar Polski. Uderzenie afrykańskiego żaru odczują głównie mieszkańcy zachodniej Polski, bo już w czwartek termometry wskażą tam 30 stopni, a podczas weekendu dobiją do 34 w cieniu.

*** Kiedy upał ustąpi?

Dopiero w przyszły poniedziałek na zachodzie pojawi się front chłodny, za którym z zachodu zacznie napływać bardziej rześkie powietrze atlantyckie. Stąd w przyszłym tygodniu od wtorku na zachodzie, a od środy już w całym kraju temperatura spadnie o kilka kresek i oscylować będzie w okolicach przyjemnych 25 stopni.

*** O wszystkich szczegółach w zakresie tego prognozowanego stanu pogody czytaj tutaj:

https://pogoda.wp.pl/wiadomosci/pogoda-dlugoterminowa-wyz-zoe-przyniesie-afrykanski-skwar-zar-poleje-sie-z-nieba-6650855136631712a

Redakcja