środa , 20 wrzesień 2023
Home » Aktualności » Czeka nas kilkudniowy ekstremalny afrykański upał!!!

Czeka nas kilkudniowy ekstremalny afrykański upał!!!

Lato trwa na dobre. Kolejna fala gorąca coraz bardziej dobija się do nas. Wraz z trwaniem lata, coraz częściej zadajemy sobie pytanie – jakie ono będzie do samego końca? Takie jak dzisiaj? Ekstremalnie gorące a może z umiarkowanymi temperaturami? Ważne również pytanie brzmi, czy przyniesie z sobą zjawiska ekstremalne?

Próbkę tego co może już niedługo być niech stanowi pierwsza połowa bieżącego tygodnia kiedy to ma nastąpić kilkudniowy ekstremalny wzrost temperatury. Już go przeżywamy. Na tyle poważny, że w niektórych miejscach temperatura w cieniu osiągnie nawet +35oC!!! Czyli nie będą to przelewki.

*** Co nas czeka w najbliższych dniach?

W szczególności jeszcze do połowy tygodnia temperatura wahać się będzie od +30 do +35oC. Potem nadal będzie gorąco, ale z temperatura ,,ździebko” niższą.  Z południa buchać będzie rozgrzanym, afrykańskim powietrzem, które zaleje obszar Polski. Uderzenie afrykańskiego żaru odczują mieszkańcy całej Polski. 

*** Kiedy upał ustąpi?

Dopiero za około 5-8 dni pojawi się front chłodny, za którym zacznie napływać bardziej rześkie powietrze atlantyckie. Stąd w przyszłym tygodniu temperatura może być nawet o 15°C niższa!!!

*** O wszystkich szczegółach w zakresie tego prognozowanego stanu pogody czytaj tutaj:

https://www.onet.pl/informacje/onetwiadomosci/wiemy-do-kiedy-potrwa-upal-niebawem-zrobi-sie-nawet-o-15-st-c-chlodniej/frnqcx5,79cfc278

Redakcja