piątek , 12 lipiec 2024
Home » Aktualności » Cyfry Covid-owe nadal szybują w górę! Pilnujmy siebie i swoich najbliższych.

Cyfry Covid-owe nadal szybują w górę! Pilnujmy siebie i swoich najbliższych.

kogutWitamy w kolejnym dniu narodowej kwarantanny. Przeżywamy piąty dzień miesiąca listopada. Jak można było się spodziewać – w kolejne dni koronawirus nie daje za wygraną. Atakuje nas cały czas z wielką siłą. A ostatnio osiąga ekstremalne i rekordowe wymiary. Ciągle zdiagnozowani zostają kolejni zakażeni wirusem, rozszerza się również grono osób poddanych przymusowej kwarantannie. Tak jednak będzie przez kolejne dni. Jak długo? Trudno na takie pytanie dzisiaj odpowiedzieć. Tygodnie? Miesiące? A może całe lata? Bóg jeden raczy wiedzieć. Z całą pewnością przed nami staje ciężka jesień i zima. W kolejnym dniu mamy wykrytych nowych zachorowań na koronawirusa – 27 143!!! Aktualne statystyki ( czwartek rano ) dla Polski wyglądają KATASTROFALNIE i coraz bardziej źle: 466 679  potwierdzonych zachorowań, dotychczas śmierć poniosły 6 842 osoby! Przybyło: 367 zmarłych. Widzimy więc że koronawirus rozprzestrzenia się w Polsce nadal i to ze zdwojoną siłą. Nadal umierają osoby zarażone wirusem. Takie są dane oficjalne, jaki wymiar mają statystyki nieoficjalne Bóg jeden wie!

W Polsce, jak i w całej Europie trwa więc stan epidemii. Liczba wykrytych zachorowań utrzymuje się na bardzo wysokim poziomie a nawet ponownie wzrasta. Końca epidemii nie widać. Ten fakt niesie za sobą dużo poważnych konsekwencji i obowiązków. W związku z tym po raz kolejny namawiamy wszystkich do tego by poddać się odgórnym nakazom związanym z zabezpieczeniem się przed możliwością zainfekowania. Mamy głęboką nadzieję, że te nasze działania przyniosą pozytywny rezultat. Stanie się tak jednak tylko wtedy, kiedy każdy z nas wywiąże się z obowiązku. Z całą pewnością nie zaszkodzi dodatkowo zadbać o swoje i innych zdrowie, poprzez utrzymanie rygorów stawianych przez specjalistów. Kto tylko może, niech pozostanie w domu i za żadne skarby nie otwiera drzwi koronawirusowi! Nikt bowiem lepiej nie zadba o nas samych niż my sami o siebie. W przestrzeniach publicznych starajmy się bezwzględnie odseparować od ewentualnych chorych poprzez noszenie maseczki, rękawiczek oraz zachowajmy niezbędny dystans pomiędzy osobami.

*** Przypominamy wszystkim naszym czytelnikom ponad wszystko: kolejny dzień postarajmy się spędzić w rygorze nakazanej narodowej kwarantanny. Stosujmy bezwzględnie w obiektach publicznych maski, myjmy ręce i zachowujmy bezpieczną odległość pomiędzy osobami.

*** Za nami pierwsze listopadowe dni. Niestety pogoda w tym czasie niczym nas nie zachwyciła. A przed nami w niespełna tygodniowej perspektywie jest święto 11 listopada. W tym roku to święto wypada w środę więc przed nami staje kolejny ,,niepełny” tydzień. Taki z 4 dniami pracy. W ten oto sposób szykuje się nam całkiem przyjemny tydzień – sobota niedziela, 2 dni robocze dni, święto, 2 dni robocze i wreszcie kolejna sobota i niedziela.

Za oknem mamy pochmurny i chłodny poranek. Wygląda jednak na to, że czeka nas pogodny dzionek. Chociaż pogoda w bieżącym okresie bywa kapryśna.

W dalszym ciągu pamiętajmy o zaległych jesiennych pracach. Jeśli nie wykonamy ich teraz, to kiedy? Miłego i pogodnego dzionka życzymy wszystkim naszym czytelnikom. A w swojej pamięci sięgajmy odrobinę do przodu, gdzie na horyzoncie ( dokładnie za nieco ponad 3 tygodnie ) przeżywać będziemy …… I niedzielę tegorocznego Adwentu ( 29 listopada br.). I co Wy na to?

Serdecznie witamy naszych czytelników w czwartek 5 listopada br. – w 44 dniu kalendarzowej jesieni. Dzisiejszy dzień jest 310 dniem roku, a do jego końca pozostało więc 56 dni.

*** Oto ja – Twój dzisiejszy dzień: https://www.kalbi.pl/

Przeżywamy 44 dzień tegorocznej kalendarzowej jesieni, w trakcie którego nadal aktualne pozostaje nasze hasło nowoczesnego i higienicznego trybu życia – ,,Gimnastykuj się codziennie, bo to zdrowo i przyjemnie”. My jak co dnia, zaliczyliśmy  już poranną sesję biegowo-gimnastyczną. Mamy nadzieję, że każdego dnia znajdziemy na tyle wolnego czasu, aby chociażby pół godzinki przeznaczyć dla naszego zdrowia. Róbmy to nawet pod osłoną porannej i wieczornej ciemności. Pamiętajmy, że według specjalistów od zdrowia bieganie poranne i wieczorne wpływa na wydłużenie życia tych osób o kilka lat ( 5-6 lat ). Nic dodać, nic ująć! Ze względu na dobre samopoczucie w trakcie dnia, dobrze jest ćwiczyć i biegać we wczesnych godzinach rannych, kiedy powietrze jest jeszcze rześkie. Ale czas i formę naszych ćwiczeń każdy powinien dobrać indywidualnie stosownie do naszych możliwości i potrzeb.

Warunki pogodowe: Temperatura nad ranem o godz. 5.00 w rejonie rzeki Rudki wynosiła około +2oC.  W trakcie dnia wynosić będzie około +9oC, w tej chwili wynosi około +7oC. Temperatura odczuwalna może wynosić +9oC. Ciśnienie atmosferyczne będzie w granicach 759 – 756 mmHg, wiatr osiągnie siłę 3 m/s, zaś wilgotność będzie utrzymywać się w granicach 89 – 76%.

Brzask w obecnych dniach ma miejsce około godz.: 06.08, zaś zmierzch około godz.: 16.50.

Układ dnia i nocy: Słońce wzejdzie dzisiaj o godz. 6.44 zajdzie natomiast o godz. 16.16 w wyniku czego długość dnia wyniesie dokładnie 9 godzin i 32 minuty. Noc będzie więc miała 14 godzin i 28 minut. Dzisiejszy dzień jest 1 godzinę i 27 minut dłuższy od najkrótszego dnia roku. Widać więc, że noc jest dłuższa od dnia dokładnie o 5 godziny i 0 minuty. Księżyc znajduje się w fazie –  pełnia.

Najdłuższy dzień w Rudach w 2018 roku to 20 czerwca, trwa on 16 godzin, 23 minuty, 34 sekundy. Najkrótszy dzień roku dla Rud to 21 grudnia, trwa 8 godzin, 3 minuty, 28 sekund.

4 listopada jest krótszy od najdłuższego dnia o 6 godzin, 49 minut i 24 sekundy i dłuższy od najkrótszego o 1 godzinę, 30 minut  i 41 sekund.

Imieniny w dniu dzisiejszym obchodzą: Florian, Marek i Sławomir. Wszystkim dzisiejszym solenizantom imieninowym i urodzinowym składamy moc najserdeczniejszych życzeń dobrego zdrowia i wszelkiej pomyślności oraz radości z życia. Przesyłamy również solenizantom nasz redakcyjny jesienny bukiet kwiatów.

Motto dnia: ,,Żadna wielka miłość nie umiera do końca”.

Przysłowie ludowe na dzisiejszy dzień: ,,Jaka pogoda listopadowa, taka i marcowa”.

Miesiąc listopad i jesień trwają na dobre. Zimę widać już w nieco odleglejszej perspektywie. Po drodze jednak przyjdzie nam zmierzyć się z kilkoma ,,tradycyjnymi” świętami i wydarzeniami. Tak to jednak jest w 2-ch ostatnich miesiącach każdego roku. Oby nam tylko dobre zdrowie dopisywało.

Wszystkim naszym czytelnikom bardzo serdecznie życzymy pogodnego, miłego, radosnego oraz zdrowego jesiennego czwartku.

Redakcjajaka pogoda