poniedziałek , 21 Czerwiec 2021
Home » Aktualności » Co przyniesie nam Św. Medard?

Co przyniesie nam Św. Medard?

Witamy w kolejnym wiosennym dniu obostrzeń związanych z Covid-19. Przeżywamy 8 dzień miesiąca czerwiec roku AD 2021! Jak można było się spodziewać – w kolejne dni koronawirus nie daje za wygraną do końca. Atakuje nas cały czas, tyle tylko, że z mniejszą siłą niż było to jeszcze stosunkowo niedawno. A ostatnio osiąga coraz mniejsze wymiary. Ciągle zdiagnozowani zostają jednak kolejni zakażeni wirusem, nadal znaczne grono osób z zakażeniem poddanych musi zostać przymusowej kwarantannie lub izolacji. Tak jednak będzie przez kolejne dni. Patrząc na to co dzieje się na świecie trudno będzie by liczba zachorowań i śmierci spadła do zera. Jak długo to wszystko potrwa? Trudno na takie pytanie dzisiaj odpowiedzieć. Tygodnie? Miesiące? A może całe lata? Bóg jeden raczy wiedzieć. Z całą pewnością przed nami trudny okres. Miejmy jednak nadzieję, że szczepienia zrobią swoje i jako populacja uodpornimy się na paskudnego wirusa. Aby jednak tak się stało  każdy z nas musi podejść odpowiedzialnie do obowiązku zaszczepienia się. Póki co, na wirusa nie mamy skutecznego lekarstwa, pozostaje więc nam jedynie zaszczepienie się przez co zminimalizujemy prawdopodobieństwo zachorowania oraz zmniejszymy możliwość ciężkiego przebiegu choroby kiedy już zachorujemy.  W kolejnym dniu mamy wykrytych nowych zachorowań na koronawirusa – 400!!! Aktualne statystyki (wtorek rano) dla Polski wyglądają obiecująco ale zachorowania na Covid nadal maja miejsce: 2 875 729 potwierdzonych zachorowań, dotychczas śmierć poniosło 74 255 osób! Przybyło: 95 zmarłych!!!

kocotW Polsce, jak i w całej Europie trwa więc stan epidemii. Liczba wykrytych zachorowań utrzymuje się nadal. Końca epidemii nie widać. Ten fakt niesie za sobą dużo poważnych konsekwencji i obowiązków. W związku z tym po raz kolejny namawiamy wszystkich do tego by poddać się odgórnym nakazom związanym z zabezpieczeniem się przed możliwością zainfekowania. Mamy głęboką nadzieję, że te nasze działania przyniosą pozytywny rezultat. Stanie się tak jednak tylko wtedy, kiedy każdy z nas wywiąże się z obowiązku. Z całą pewnością nie zaszkodzi dodatkowo zadbać o swoje i innych zdrowie, poprzez utrzymanie rygorów stawianych przez specjalistów. Kto tylko może, niech pozostanie w domu i za żadne skarby nie otwiera drzwi koronawirusowi! Nikt bowiem lepiej nie zadba o nas samych niż my sami o siebie. Starajmy się ograniczać nasze wizyty w miejscach publicznych do niezbędnego minimum. W zamkniętych przestrzeniach publicznych bezwzględnie separujmy się od ewentualnych chorych poprzez noszenie maseczki, rękawiczek oraz zachowajmy niezbędny dystans pomiędzy osobami. Pamiętajmy, że w tych miejscach noszenie masek jest nadal obowiązkowe!!! I niech rozmaici zarozumialcy nie zmieniają tego, tylko dla własnej wygody, czy też buntu. Oczywistym jest bowiem fakt, ze owi ,,buntownicy” nie maja racji i działają na naszą i swoją niekorzyść.

*** Witamy we wtorkowe dopołudnie.

Za nami jest już kolejny weekend tegorocznej wiosny. Zważywszy na to, że nadal jest wiosna a otaczający nas w te dni czas jest pełen uroku, z radością przeżywamy wolne od pracy dni. W takim okresie i warunkach nasz organizm funkcjonuje w niezachwianej harmonii z otaczającym  nas światem. Korzystajmy z takich dni na tyle ile się tylko da, spacerujmy, wypoczywajmy i starajmy się zrelaksować. Pamiętajmy, że człowiek nie żyje po to by pracować, tylko pracuje po to by żyć. A więc dozujmy we właściwych proporcjach pracę i wypoczynek a wtedy zachowamy właściwą harmonię w swoim życiu, które tak doprawdy jest ,,oka mgnieniem? Te uwagi wypowiadamy na kilkanaście dni przed latem i wakacjami.

Patrząc na dzisiejsza kartkę z kalendarza prosimy zwrócić uwagę, że na dzisiejszy dzień przypada wspomnienie Medarda a więc człowieka mającego moc wyznaczenia tego jaka czeka nas pogoda przez kolejnych 40 dni. Nie pozostaje nam więc nic innego jak tylko obserwować pogodę od poranka po sam dzisiejszy wieczór.

*** Pamiętajmy, że nadal mamy wiosnę a do lata ( astronomicznego i kalendarzowego ) jest jeszcze kilkanaście dni. Mamy świadomość tego, że pośród nas jest wielu zwolenników i miłośników tej pory roku. Wiosna jednak cieszy się równie wielką liczbą zwolenników. Kolejne dni mijają tak szybko, że nawet się nie obrócimy a tu przyjdzie nam witać lato i letnią kanikułę. To wszystko czeka nas jeszcze w tym miesiącu. Przed nami więc rozpościera się okres wielkiego i długiego wypoczynku, głównie dla dzieci i młodzieży. Jak to jednak latem bywa, każdy z nas powinien w tym okresie znaleźć kilkanaście dni by wypocząć. W te dni należy wyhamować, wyluzować, oderwać się od codziennego życiowego wiru, tak by zregenerować swoje siły. Tego Państwu i sobie życzymy. Pamiętajmy jednak, że każdy nasz plan może zweryfikować panujące zagrożenie koronawirusem.

*** I rzecz najważniejsza w temacie koronawirusa – nadal nie dawajmy wiary szarlatanom żyjącym wokół nas którzy nie dają wiary w koronawirusa, tym samym lekceważąc nasze zdrowie i życie. W ślad za tym ignorują wszelkie obostrzenia i nakazy. Szkoda tylko, że takie osoby nietrudno znaleźć pośród osób które zaliczane powinny być do osób o znaczącym zaufaniu publicznym. Niestety, wielu z nich nas zdradziło i robi to nadal, tylko i wyłącznie w swoim partykularnym interesie. Na głębszą ocenę tej kwestii przyjdzie jednak właściwy moment. Wcześniej czy później owi szarlatani będą chcieli spojrzeć nam w oczy! Niestety, nie będą mieli moralnego prawa by to czynić. Dlatego już dzisiaj dawajmy stanowczy odpór tego typu postawom i praktykom. Izolujmy się od nich i ich praktyk nade wszystko.

*** I dobra wiadomość – dzisiejszy dzień jest już dłuższy od najkrótszego dnia w roku o 8 godzin, 13 minut i 5 sekund!!!!

Serdecznie witamy naszych czytelników we wtorek 8 czerwca br. – w 79 dniu astronomicznej wiosny. Dzisiejszy dzień jest 159 dniem roku, a do jego końca pozostało 206 dni.

*** Oto ja – Twój dzisiejszy dzień: https://www.kalbi.pl/

Przeżywamy 79 dzień tegorocznej astronomicznej wiosny, w trakcie którego nadal aktualne pozostaje nasze hasło nowoczesnego i higienicznego trybu życia – ,,Gimnastykuj się codziennie, bo to zdrowo i przyjemnie”. My jak co dnia, zaliczyliśmy  już poranną sesję biegowo-gimnastyczną. Mamy nadzieję, że każdego dnia znajdziemy na tyle wolnego czasu, aby chociażby pół godzinki przeznaczyć dla naszego zdrowia. Róbmy to nawet pod osłoną porannej i wieczornej ciemności. Pamiętajmy, że według specjalistów od zdrowia bieganie poranne i wieczorne wpływa na wydłużenie życia tych osób o kilka lat ( 5-6 lat ). Nic dodać, nic ująć! Ze względu na dobre samopoczucie w trakcie dnia, dobrze jest ćwiczyć i biegać we wczesnych godzinach rannych, kiedy powietrze jest jeszcze rześkie. Ale czas i formę naszych ćwiczeń każdy powinien dobrać indywidualnie stosownie do naszych możliwości i potrzeb oraz aktualnych warunków atmosferycznych.

Warunki pogodowe: Temperatura nad ranem o godz. 5.00 w rejonie rzeki Rudki wynosiła około +11oC.  W trakcie dnia wynosić będzie około +25oC, w tej chwili wynosi około +18oC. Temperatura odczuwalna może wynosić +27oC. Ciśnienie atmosferyczne będzie w granicach 747 – 746 mmHg, wiatr osiągnie siłę 1 – 4 m/s, zaś wilgotność będzie utrzymywać się w granicach 74 – 54%.

Brzask: w obecnych dniach ma miejsce około godz.: 03.52, zaś zmierzch około godz.: 20.37.

Układ dnia i nocy: Słońce wzejdzie dzisiaj o godz.4.37 zajdzie natomiast o godz. 20.54 w wyniku czego długość dnia wyniesie dokładnie 16 godzin i 17 minut. Noc będzie więc miała 7 godzin i 43 minuty. Dzisiejszy dzień jest 0 godzin, 7 minut i 0 sekund krótszy od najdłuższego dnia roku. Widać więc, że dzień jest dłuższy od nocy dokładnie o 8 godzin i 34 minuty. Księżyc znajduje się w fazie –  ostatnia kwadra.

Najdłuższy dzień w Rudach w 2021 roku to 20 czerwca, trwa on 16 godzin, 23 minuty, 34 sekundy. Najkrótszy dzień roku dla Rud to 21 grudnia, trwa 8 godzin, 3 minuty, 28 sekund.

8 czerwca jest krótszy od najdłuższego dnia o 0 godzin, 8 minut i 0 sekund i dłuższy od najkrótszego o 8 godzin, 13 minut i 5 sekund.

Imieniny w dniu dzisiejszym obchodzą: Medard, Antoni, Ariadna, Ciechomir, Jarosław, Lukrecja, Paweł, Robert, Roberta, Wiesław i Wisław. Wszystkim dzisiejszym solenizantom imieninowym i urodzinowym składamy moc najserdeczniejszych życzeń dobrego zdrowia i wszelkiej pomyślności oraz radości z życia. Przesyłamy również solenizantom nasz redakcyjny bukiet wiosennych kwiatów.

Motto dnia: ,,Wczoraj jest historią. Jutro jest tajemnicą. Dziś jest darem”.

Przysłowie ludowe na dzisiejszy dzień: ,,Człowiek uczy się mówić bardzo wcześnie, milczeć bardzo późno?

Mamy miesiąc czerwiec, za nami jest już kilka dni tego miesiąca. Wierzyć się nie chce, ale do lata pozostało nam już nieco ponad 2 tygodnie. Niemal równolegle rozpocznie się letnia kanikuła. W perspektywie więc mamy, lato oraz wakacyjną labę. Taka perspektywa musi w nas wzbudzić uczucie radości – nieprawdaż? Jest również druga strona ,,tego medalu” – mianowicie, już za kilkanaście dni zacznie nam powoli ubywać dnia! Niestety, jest to prawda oczywista, która stanie się faktem już za kilkanaście dni.

Wszystkim naszym czytelnikom bardzo serdecznie życzymy pogodnego, miłego, radosnego oraz zdrowego wtorku.

Redakcja