poniedziałek , 10 Sierpień 2020
Home » Aktualności » Załamanie pogody nadeszło zgodnie z zapowiedziami wieczorem około 20.15.

Załamanie pogody nadeszło zgodnie z zapowiedziami wieczorem około 20.15.

Witamy w kolejnym dniu narodowej kwarantanny. Przeżywamy miesiąc maj. Jak można było się spodziewać – w kolejne dni koronawirus nie daje za wygraną. Atakuje nas cały czas z wielką siłą. Ciągle zdiagnozowani zostają kolejni zakażeni wirusem, rozszerza się również grono osób poddanych przymusowej kwarantannie. Tak jednak będzie przez kolejne dni. Jak długo? Trudno na takie pytanie dzisiaj odpowiedzieć. Tygodnie? Miesiące? A może całe lata? Bóg jeden raczy wiedzieć. Aktualne statystyki ( środa rano ) dla Polski wyglądają nadal bardzo źle: 44 416 potwierdzonych zachorowań, śmierć poniosły 1 694 osoby! Widzimy więc, że koronawirus rozprzestrzenia się w Polsce nadal. Nadal umierają osoby zarażone wirusem. Takie są dane oficjalne, jaki wymiar mają statystyki nieoficjalne Bóg jeden wie!

W Polsce, jak i w całej Europie trwa więc stan epidemii. Liczba wykrytych zachorowań spada, ale końca epidemii nie widać. Ten fakt niesie za sobą dużo poważnych konsekwencji i obowiązków. W związku z tym po raz kolejny namawiamy wszystkich do tego by poddać się odgórnym nakazom związanym z zabezpieczeniem się przed możliwością zainfekowania. Mamy głęboką nadzieję, że te nasze działania przyniosą pozytywny rezultat. Stanie się tak jednak tylko wtedy, kiedy każdy z nas wywiąże się z obowiązku. Pomimo luzowania obowiązujących rygorów,  nie zaszkodzi dodatkowo zadbać o swoje i innych zdrowie, poprzez utrzymanie rygorów stawianych przez specjalistów. Kto tylko może, niech pozostanie w domu i za żadne skarby nie otwiera drzwi koronawirusowi! Nikt bowiem lepiej nie zadba o nas samych niż my sami o siebie. W przestrzeniach publicznych starajmy się bezwzględnie odseparować od ewentualnych chorych poprzez noszenie maseczki, rękawiczek oraz zachowajmy niezbędny dystans pomiędzy osobami.

*** Przypominamy wszystkim naszym czytelnikom: środa postarajmy się spędzić w rygorze nakazanej ,,poluzowanej”  narodowej kwarantanny. Stosujmy bezwzględnie w miejscach publicznych maski, myjmy ręce i zachowujmy bezpieczną odległość pomiędzy osobami.

Przeżywamy kolejny wakacyjny tydzień. Za nami są już poniedziałek i wtorek. Wtorek zgodnie z zapowiedziami był dniem tropikalnym. Temperatura w godzinach popołudniowych sięgała nawet +35oC. Panowały wielki gorąc i duchota a wieczorem zawitała do nas silna burza z mocnymi opadami deszczu. Wieczorem było tak, ze na przestrzeni 15 minut temperatura spadła do +18oC a więc o około 15 stopni!!! Nie mogło się to więc odbyć bez wpływu na nasze organizmy.

A dzisiaj mamy kolejny dzień wakacji, w porównaniu jednak do wtorku dzisiaj nie jest najgorzej. Przynajmniej do tej pory. Nie czarujmy się jednak, środa będzie kolejnym dniem upalnym – ekstremalnie ciepłym. Wisi nad nami również groźba nagłych i gwałtownych burz oraz gradobicie. W tym względzie ostrzegają nas meteorologowie.

Serdecznie witamy naszych czytelników w środę 29 lipca br. – w 38 dniu kalendarzowego lata. Dzisiejszy dzień jest 207 dniem roku, do jego końca pozostało więc 159 dni.

*** Oto ja – Twój dzisiejszy dzień: https://www.kalbi.pl/

Przeżywamy 38 dzień tegorocznego lata, w trakcie którego nadal aktualne pozostaje nasze hasło nowoczesnego i higienicznego trybu życia – ,,Gimnastykuj się codziennie, bo to zdrowo i przyjemnie”. My jak co dnia, zaliczyliśmy  już poranną sesję biegowo-gimnastyczną. Mamy nadzieję, że każdego dnia znajdziemy na tyle wolnego czasu, aby chociażby pół godzinki przeznaczyć dla naszego zdrowia. Róbmy to nawet pod osłoną porannej i wieczornej ciemności. Pamiętajmy, że według specjalistów od zdrowia bieganie poranne i wieczorne wpływa na wydłużenie życia tych osób o kilka lat ( 5-6 lat ). Nic dodać, nic ująć! Ze względu na dobre samopoczucie w trakcie dnia, dobrze jest ćwiczyć i biegać we wczesnych godzinach rannych, kiedy powietrze jest jeszcze rześkie. Ale czas i formę naszych ćwiczeń każdy powinien dobrać indywidualnie stosownie do naszych możliwości i potrzeb.

Warunki pogodowe: Temperatura nad ranem o godz. 5.00 w rejonie rzeki Rudki wynosiła +19oC.  W trakcie dnia wynosić będzie około +26oC, w tej chwili wynosi około +24oC. Temperatura odczuwalna może wynosić +28oC. Ciśnienie atmosferyczne będzie w granicach 746 – 742 mmHg, wiatr osiągnie siłę 4 – 5 m/s, zaś wilgotność będzie utrzymywać się w granicach  88 – 55%.

Brzask w obecnych dniach ma miejsce około godz.: 04.32, zaś zmierzch około godz.: 21.11.

Układ dnia i nocy: Słońce wzejdzie dzisiaj o godz. 5.11 zajdzie natomiast o godz. 20.34 w wyniku czego długość dnia wyniesie dokładnie 15 godzin i 23 minuty. Noc będzie więc miała 8 godzin i 37 minut. Dzisiejszy dzień jest 7 godzin i 18 minut dłuższy od najkrótszego dnia roku. Widać więc, że dzień jest dłuższy od nocy o 6 godzin i 50 minut. Księżyc znajduje się w fazie –  pierwsza kwadra.

Najdłuższy dzień w Rudach w 2018 roku to 20 czerwca, trwa on 16 godzin, 23 minuty, 34 sekundy. Najkrótszy dzień roku dla Rud to 21 grudnia, trwa 8 godzin, 3 minuty, 26 sekund. 29 lipca jest krótszy od najdłuższego dnia o 1 godzinę, 2 minuty i 49 sekund i dłuższy od najkrótszego o 7 godzin, 17 minut i 16 sekund.

Imieniny w dniu dzisiejszym obchodzą: Beatrycze, Faustyn, Konstantyn, Maria, Marta, Olaf, Serafina i Urban. Wszystkim dzisiejszym solenizantom imieninowym i urodzinowym składamy moc najserdeczniejszych życzeń dobrego zdrowia i wszelkiej pomyślności oraz radości z życia. Przesyłamy również solenizantom nasz redakcyjny letni bukiet kwiatów.

Motto dnia: ,,Właśnie wolna wola mówi nam, że pewnych rzeczy nie wolno”.

Przysłowie ludowe na dzisiejszy dzień: ,,Lepszy nieprzyjaciel otwarty niż przyjaciel zdradliwy”.

Mamy świadomość tego, że oto kończy nam się pierwszy miesiąc letniej kanikuły. Pozostaje jednak jeszcze cały sierpień w którym każdy z nas może zrealizować najśmielsze wakacyjne plany. Pogoda w pierwszej dekadzie sierpnia ma być typową dla lata ale niektóre prognozy mówią o upałach. Na usta ciśnie się więc pytanie zasadnicze – mianowicie, czy będziemy mieli szansę złapać oddech i dojść do równowagi w zakresie samopoczucia. W dalszym ciągu więc powinniśmy cieszyć się latem i trwającymi wakacjami. One są i z tego się cieszmy.

*** Pamiętajmy jednak cały czas o obowiązującej kwarantannie o złagodzonym wymiarze: #Zostanwdomu!

Wszystkim naszym czytelnikom bardzo serdecznie życzymy mimo wszystko pogodnej, miłej, radosnej oraz zdrowej środy.

Redakcja