wtorek , 11 Sierpień 2020
Home » Aktualności » Za oknem mamy kolejny dzień niepogody. Opady jednak są ze wszech miar pożądane.

Za oknem mamy kolejny dzień niepogody. Opady jednak są ze wszech miar pożądane.

Witamy w kolejnym dniu narodowej kwarantanny. Przeżywamy miesiąc maj. Jak można było się spodziewać – w kolejne dni koronawirus nie daje za wygraną. Atakuje nas cały czas z wielką siłą. Ciągle zdiagnozowani zostają kolejni zakażeni wirusem, rozszerza się również grono osób poddanych przymusowej kwarantannie. Tak jednak będzie przez kolejne dni. Jak długo? Trudno na takie pytanie dzisiaj odpowiedzieć. Tygodnie? Miesiące? A może całe lata? Bóg jeden raczy wiedzieć. Aktualne statystyki ( wtorek rano ) dla Polski wyglądają coraz bardziej zastraszająco: 21 867 potwierdzonych zachorowań, śmierć poniosło 1013 osób! Widzimy więc, że koronawirus rozprzestrzenia się w Polsce na bardzo wysokim poziomie. Coraz wyższa jest również liczba osób zmarłych. Takie są dane oficjalne, jaki wymiar mają statystyki nieoficjalne Bóg jeden wie!

W Polsce, jak i w całej Europie trwa więc stan epidemii. I końca nie widać. Ten fakt niesie za sobą dużo poważnych konsekwencji i obowiązków. W związku z tym po raz kolejny namawiamy wszystkich do tego by poddać się odgórnym nakazom związanym z zabezpieczeniem się przed możliwością zainfekowania. Mamy głęboką nadzieję, że te nasze działania przyniosą pozytywny rezultat. Stanie się tak jednak tylko wtedy, kiedy każdy z nas wywiąże się z obowiązku. I nie zaszkodzi dodatkowo zadbać o swoje i innych zdrowie, poprzez podniesienie rygorów stawianych przez służby krajowe. Kto tylko może, niech pozostanie w domu i za żadne skarby nie otwiera drzwi koronawirusowi! Nikt bowiem lepiej nie zadba o nas samych niż my sami o siebie.

Witamy we wtorkowy poranek.

Czy nam się to podoba, czy też nie najpiękniejszy miesiąc roku powoli zbliża się do końca. Tak właściwie, to stoimy już u progu czerwca. A jeśli czerwiec, to lato. Bardzo serdecznie witamy w pochmurnym i wilgotnym dniu. Za nami jest deszczowy poniedziałek.

Do końca wiosny pozostało jeszcze niespełna 30 dni, wiele więc może się jeszcze tej wiosny wydarzyć – dobrego, ale również złego. Dlatego nie oceniajmy jeszcze tej pory roku ostatecznie przed jej zakończeniem. Było i jest w miarę dobrze, a jak będzie – czas pokaże.

A dzisiaj mamy jedno z najpiękniejszych dni w roku kalendarzowym – Dzień Matki. W głowie nam się nie mieści, by ktokolwiek z nas mógł o tym święcie zapomnieć, niezależnie od tego, czy nasza matka żyje, czy też od nas odeszła już do wieczności. Nasze myśli tym bardziej w takich przypadkach powinny być przy niej. Śpieszmy więc do swoich mam. Życzymy miłego świętowania.

*** Przypominamy wszystkim naszym czytelnikom: wtorek postarajmy się spędzić w rygorze nakazanej narodowej kwarantanny.

Serdecznie witamy naszych czytelników we wtorek 26 maja br. – w 67 dniu kalendarzowej wiosny. Dzisiejszy dzień jest 145 dniem roku, do jego końca pozostało więc 221 dni.

*** Oto ja – Twój dzisiejszy dzień: https://www.kalbi.pl/

Przeżywamy 67 dzień tegorocznej kalendarzowej wiosny, w trakcie którego nadal aktualne pozostaje nasze hasło nowoczesnego i higienicznego trybu życia – ,,Gimnastykuj się codziennie, bo to zdrowo i przyjemnie”. My jak co dnia, zaliczyliśmy  już poranną sesję biegowo-gimnastyczną. Mamy nadzieję, że każdego dnia znajdziemy na tyle wolnego czasu, aby chociażby pół godzinki przeznaczyć dla naszego zdrowia. Róbmy to nawet pod osłoną porannej i wieczornej ciemności. Pamiętajmy, że według specjalistów od zdrowia bieganie poranne i wieczorne wpływa na wydłużenie życia tych osób o kilka lat ( 5-6 lat ). Nic dodać, nic ująć! Ze względu na dobre samopoczucie w trakcie dnia, dobrze jest ćwiczyć i biegać we wczesnych godzinach rannych, kiedy powietrze jest jeszcze rześkie. Ale czas i formę naszych ćwiczeń każdy powinien dobrać indywidualnie stosownie do naszych możliwości i potrzeb.

Warunki pogodowe: Temperatura nad ranem o godz. 5.00 w rejonie rzeki Rudki wynosiła +8oC.  W trakcie dnia wynosić będzie około +15oC, w tej chwili wynosi około +11oC. Temperatura odczuwalna może wynosić +14oC. Ciśnienie atmosferyczne będzie w granicach 754 – 752 mmHg, wiatr osiągnie siłę 4 – 6 m/s, zaś wilgotność będzie utrzymywać się w granicach 96 – 73%.

Brzask w obecnych dniach ma miejsce około godz.: 04.03, zaś zmierzch około godz.: 21.22.

Układ dnia i nocy: Słońce wzejdzie dzisiaj o godz. 4.46 zajdzie natomiast o godz. 20.41 w wyniku czego długość dnia wyniesie dokładnie 15 godzin i 55 minut. Noc będzie więc miała 8 godzin i 5 minut. Dzisiejszy dzień jest już 7 godzin i 52 minuty dłuższy od najkrótszego dnia roku. Widać więc, że dzień jest już dłuższy od nocy o 7 godzin i 50 minut. Księżyc znajduje się w fazie –  pierwsza kwadra.

Najdłuższy dzień w Rudach w 2018 roku to 20 czerwca, trwa on 16 godzin, 23 minuty, 34 sekundy. Najkrótszy dzień roku dla Rud to 21 grudnia, trwa 8 godzin, 3 minuty, 28 sekund. 26 maja jest krótszy od najdłuższego dnia o 0 godzin, 27 minut i 57 sekund i dłuższy od najkrótszego o 7 godzin, 52 minuty i 8 sekund.

Imieniny w dniu dzisiejszym obchodzą: Angelika, Emil, Ewelina, Filip, Marianna i Paulina. Wszystkim dzisiejszym solenizantom imieninowym i urodzinowym składamy moc najserdeczniejszych życzeń dobrego zdrowia i wszelkiej pomyślności oraz radości z życia. Przesyłamy również solenizantom nasz redakcyjny wiosenny bukiet.

Motto dnia: ,,Strach bardzo przeszkadza w myśleniu”.

Przysłowie ludowe na dzisiejszy dzień: ,,Płakał ojciec, że stary; płakał syn, że młody”.

Przyznają Państwo, że szkoda nam tego maja. Lada dzień miesiąc ten minie bezpowrotnie. Powszechnie uważa się, że maj jest najpiękniejszym miesiącem roku. Dlatego właśnie od tego miesiąca tak wiele oczekujemy. Bywają lata, że maj jest piękny, wręcz cudowny, bywa jednak również tak, że pozostaje nam niesmak, bo pada, bo jest chłodno, itd. A przecież  chcemy by było tak jak my tego chcemy. Pamiętajmy jednak, że po każdym maju nadchodzi czerwiec i kolejne miesiące, które również posiadają swój urok i niestety …. ułomności. Wraz z końcem maja nic tak doprawdy się nie kończy, a bardzo często bywa wręcz przeciwnie.

*** Pamiętajmy jednak cały czas o obowiązującej kwarantannie: #Zostanwdomu!

Wszystkim naszym czytelnikom bardzo serdecznie życzymy mimo wszystko pogodnego, miłego, radosnego oraz zdrowego wtorku.

Redakcja