poniedziałek , 8 Marzec 2021
Home » Aktualności » Z ostatniej chwili: groźny wypadek w Centru Rud. W sposób znaczny było zagrożone życie i zdrowie ludzi!

Z ostatniej chwili: groźny wypadek w Centru Rud. W sposób znaczny było zagrożone życie i zdrowie ludzi!

Na gorąco informujemy o tym, że w Rudach trwa akcja ratunkowa i usuwanie skutków wypadku po wypadku drogowym jaki wydarzył się w Centrum Rud.  Wypadek ma miejsce w obrębie skrzyżowania DW 9919 i DW 920 ( kierunek Rybnik ). Strefa wypadku: droga, chodnik i pobocze DW 919 przylegające do piekarni sklepu spożywczego ,,Szweda”.

Według naszych wstępnych informacji z samochodu ciężarowego-dłużyca przewożącego drzewo ( długie bale ) z lasu wysypał się na drogę i chodnik przewożony ładunek bale drzewa .

Biorąc pod uwagę miejsce wypadku a zwłaszcza jego okoliczności i zagrożenie z jakim mieliśmy do czynienia, wypadek kwalifikujemy jako potencjalnie stanowiący duże zagrożenie dla życia i zdrowia osób oraz wysokie szkody dla mienia.

Przyczyny tego wypadku zapewne będzie ustalała policja.

Trwa akcja ratunkowa.  O ewentualnych poszkodowanych na tym etapie nie możemy nic napisać. Na czas usuwania skutków wypadku policja wyznaczyła objazd. Na tym etapie przejazd przez Centrum Rud jest utrudniony.

O sprawdzonych szczegółach napiszemy niebawem.

Redakcja