poniedziałek , 8 Marzec 2021
Home » Aktualności » WRESZCIE! Mamy prawdziwą zimę.

WRESZCIE! Mamy prawdziwą zimę.

Witamy w kolejnym dniu narodowej kwarantanny. Przeżywamy 15 dzień miesiąca stycznia i nowego roku AD 2021! Jak można było się spodziewać – w kolejne dni koronawirus nie daje za wygraną. Atakuje nas cały czas z wielką siłą. A ostatnio osiąga ekstremalne i rekordowe wymiary. Ciągle zdiagnozowani zostają kolejni zakażeni wirusem, rozszerza się również grono osób poddanych przymusowej kwarantannie. Tak jednak będzie przez kolejne dni. Jak długo? Trudno na takie pytanie dzisiaj odpowiedzieć. Tygodnie? Miesiące? A może całe lata? Bóg jeden raczy wiedzieć. Z całą pewnością przed nami staje ciężka jesień i zima. W kolejnym dniu mamy wykrytych nowych zachorowań na koronawirusa – 7 795!!! Aktualne statystyki ( piątek rano ) dla Polski wyglądają KATASTROFALNIE i coraz bardziej źle: 1 422 136  potwierdzonych zachorowań, dotychczas śmierć poniosło 32 841 osób! Przybyło: 386 zmarłych!!! Widzimy więc że koronawirus rozprzestrzenia się w Polsce nadal i to ze zdwojoną siłą. Nadal umierają osoby zarażone wirusem. Takie są dane oficjalne, jaki wymiar mają statystyki nieoficjalne Bóg jeden wie!

W Polsce, jak i w całej Europie trwa więc stan epidemii. Liczba wykrytych zachorowań utrzymuje się na bardzo wysokim poziomie a nawet ponownie wzrasta. Końca epidemii nie widać. Ten fakt niesie za sobą dużo poważnych konsekwencji i obowiązków. W związku z tym po raz kolejny namawiamy wszystkich do tego by poddać się odgórnym nakazom związanym z zabezpieczeniem się przed możliwością zainfekowania. Mamy głęboką nadzieję, że te nasze działania przyniosą pozytywny rezultat. Stanie się tak jednak tylko wtedy, kiedy każdy z nas wywiąże się z obowiązku. Z całą pewnością nie zaszkodzi dodatkowo zadbać o swoje i innych zdrowie, poprzez utrzymanie rygorów stawianych przez specjalistów. Kto tylko może, niech pozostanie w domu i za żadne skarby nie otwiera drzwi koronawirusowi! Nikt bowiem lepiej nie zadba o nas samych niż my sami o siebie. W przestrzeniach publicznych starajmy się bezwzględnie odseparować od ewentualnych chorych poprzez noszenie maseczki, rękawiczek oraz zachowajmy niezbędny dystans pomiędzy osobami.

*** Przypominamy wszystkim naszym czytelnikom ponad wszystko: kolejny dzień postarajmy się spędzić w rygorze nakazanej narodowej kwarantanny. Stosujmy bezwzględnie w obiektach publicznych maski, myjmy ręce i zachowujmy bezpieczną odległość pomiędzy osobami.

*** Witamy w kolejnym styczniowym dniu. A znajdujemy się dokładnie w połowie miesiąca. Od samego rana mamy piękną słoneczną zimową pogodę. Mamy prawdziwą zimę ze wszystkimi jej atrybutami. W takiej scenerii dane jest nam przeżyć kolejny dzień tygodnia – piątek. Mamy nadzieję, że minie on dla nas wszystkich w dobrych realiach. A tak w ogóle to mamy końcówkę drugiego tygodnia zimowych ferii. Od 2 dni ferie są naprawdę zimowe a nie tak jak to bywało ostatnio – zimowe tylko z nazwy. Mamy nadzieję, że pomimo zagrożenia koronawirusem każde dziecko i młodzież będą mieli okazję spędzić ostatnie dni ferii w prawdziwej śnieżnej i mroźnej scenerii.

*** I dobra wiadomość – dzisiejszy dzień jest już dłuższy od najkrótszego dnia w roku o 31 minut i 8 sekund!!!!

Serdecznie witamy naszych czytelników w piątek 15 stycznia br. – w 26 dniu astronomicznej zimy. Dzisiejszy dzień jest 15 dniem roku, a do jego końca pozostało 350 dni.

*** Oto ja – Twój dzisiejszy dzień: https://www.kalbi.pl/

Przeżywamy 26 dzień tegorocznej astronomicznej zimy, w trakcie którego nadal aktualne pozostaje nasze hasło nowoczesnego i higienicznego trybu życia – ,,Gimnastykuj się codziennie, bo to zdrowo i przyjemnie”. My jak co dnia, zaliczyliśmy  już poranną sesję biegowo-gimnastyczną. Mamy nadzieję, że każdego dnia znajdziemy na tyle wolnego czasu, aby chociażby pół godzinki przeznaczyć dla naszego zdrowia. Róbmy to nawet pod osłoną porannej i wieczornej ciemności. Pamiętajmy, że według specjalistów od zdrowia bieganie poranne i wieczorne wpływa na wydłużenie życia tych osób o kilka lat ( 5-6 lat ). Nic dodać, nic ująć! Ze względu na dobre samopoczucie w trakcie dnia, dobrze jest ćwiczyć i biegać we wczesnych godzinach rannych, kiedy powietrze jest jeszcze rześkie. Ale czas i formę naszych ćwiczeń każdy powinien dobrać indywidualnie stosownie do naszych możliwości i potrzeb oraz aktualnych warunków atmosferycznych.

Warunki pogodowe: Temperatura nad ranem o godz. 5.00 w rejonie rzeki Rudki wynosiła około -2oC.  W trakcie dnia wynosić będzie około -4oC, w tej chwili wynosi około -3oC. Wraz z upływem dnia, pod wieczór temperatura ponownie spadnie mocno poniżej zera. Temperatura odczuwalna może wynosić – 7oC. Ciśnienie atmosferyczne będzie w granicach 746 – 743 mmHg, wiatr osiągnie siłę 3 – 5 m/s, zaś wilgotność będzie utrzymywać się w granicach 93 – 88%.

Brzask w obecnych dniach ma miejsce około godz.: 07.01, zaś zmierzch około godz.: 16.49.

Układ dnia i nocy: Słońce wzejdzie dzisiaj o godz. 7.39 zajdzie natomiast o godz. 16.12 w wyniku czego długość dnia wyniesie dokładnie 8 godzin i 33 minuty. Noc będzie więc miała 15 godzin i 27 minut. Dzisiejszy dzień jest 0 godzin i 31 minut i 8 sekund dłuższy od najkrótszego dnia roku. Widać więc, że noc jest dłuższa od dnia dokładnie o 6 godzin i 56 minut. Księżyc znajduje się w fazie –  nów.

Najdłuższy dzień w Rudach w 2020 roku to 20 czerwca, trwa on 16 godzin, 23 minuty, 34 sekundy. Najkrótszy dzień roku dla Rud to 21 grudnia, trwa 8 godzin, 3 minuty, 28 sekund.

15 stycznia jest krótszy od najdłuższego dnia o 7 godzin, 48 minut i 57 sekund i dłuższy od najkrótszego o 0 godzin, 31 minut  i 8 sekund.

Imieniny w dniu dzisiejszym obchodzą: Feliks, Hilary, Amadea, Krystiana, Nina, Otto, Rajner, Saba i Piotr. Wszystkim dzisiejszym solenizantom imieninowym i urodzinowym składamy moc najserdeczniejszych życzeń dobrego zdrowia i wszelkiej pomyślności oraz radości z życia. Przesyłamy również solenizantom nasz redakcyjny bukiet kwiatów.

Motto dnia: ,,To zawsze innym trafiają się szanse, które my umielibyśmy lepiej wykorzystać”.

Przysłowie ludowe na dzisiejszy dzień: ,,Styczeń bywa łagodny, gdy październik śnieżny i chłodny”.

Biorąc pod uwagę to co widać za oknem, można wysnuć wniosek, że dzisiejszy dzień możemy spędzić w znacznej mierze na dworze. Generalnie mamy piękny zimowy dzień i  świeci słońce. Możemy więc chwile dzisiejszego dnia spędzić na spacerze – oczywiście w godzinach popołudniowych i wieczornych. Dobrze więc będzie jeżeli znajdziemy dzisiaj na tyle czasu, aby wyjść na dwór i zaczerpnąć odrobinę świeżego powietrza. I pobyć trochę na dworze. A może uda się wygospodarować trochę czasu, by pobyć za dnia na słońcu. Tego nam bowiem brakuje najbardziej. Trwa Karnawał, pamiętajmy jednak że mamy obostrzenia związane z koronawirusem.

Wszystkim naszym czytelnikom bardzo serdecznie życzymy pogodnego, miłego, radosnego oraz zdrowego piątku.

Redakcja