piątek , 15 Styczeń 2021
Home » Aktualności » Witamy w święto Objawienia Pańskiego, czyli popularne Święto Trzech Króli.

Witamy w święto Objawienia Pańskiego, czyli popularne Święto Trzech Króli.

Witamy w kolejnym dniu narodowej kwarantanny. Przeżywamy 6 dzień miesiąca stycznia i nowego roku AD 2021! Jak można było się spodziewać – w kolejne dni koronawirus nie daje za wygraną. Atakuje nas cały czas z wielką siłą. A ostatnio osiąga ekstremalne i rekordowe wymiary. Ciągle zdiagnozowani zostają kolejni zakażeni wirusem, rozszerza się również grono osób poddanych przymusowej kwarantannie. Tak jednak będzie przez kolejne dni. Jak długo? Trudno na takie pytanie dzisiaj odpowiedzieć. Tygodnie? Miesiące? A może całe lata? Bóg jeden raczy wiedzieć. Z całą pewnością przed nami staje ciężka jesień i zima. W kolejnym dniu mamy wykrytych nowych zachorowań na koronawirusa – 14 151!!! Aktualne statystyki ( środa rano ) dla Polski wyglądają KATASTROFALNIE i coraz bardziej źle: 1 344 763  potwierdzonych zachorowań, dotychczas śmierć poniosło 30 055 osób! Przybyło: 553 zmarłych!!! Widzimy więc że koronawirus rozprzestrzenia się w Polsce nadal i to ze zdwojoną siłą. Nadal umierają osoby zarażone wirusem. Takie są dane oficjalne, jaki wymiar mają statystyki nieoficjalne Bóg jeden wie!

W Polsce, jak i w całej Europie trwa więc stan epidemii. Liczba wykrytych zachorowań utrzymuje się na bardzo wysokim poziomie a nawet ponownie wzrasta. Końca epidemii nie widać. Ten fakt niesie za sobą dużo poważnych konsekwencji i obowiązków. W związku z tym po raz kolejny namawiamy wszystkich do tego by poddać się odgórnym nakazom związanym z zabezpieczeniem się przed możliwością zainfekowania. Mamy głęboką nadzieję, że te nasze działania przyniosą pozytywny rezultat. Stanie się tak jednak tylko wtedy, kiedy każdy z nas wywiąże się z obowiązku. Z całą pewnością nie zaszkodzi dodatkowo zadbać o swoje i innych zdrowie, poprzez utrzymanie rygorów stawianych przez specjalistów. Kto tylko może, niech pozostanie w domu i za żadne skarby nie otwiera drzwi koronawirusowi! Nikt bowiem lepiej nie zadba o nas samych niż my sami o siebie. W przestrzeniach publicznych starajmy się bezwzględnie odseparować od ewentualnych chorych poprzez noszenie maseczki, rękawiczek oraz zachowajmy niezbędny dystans pomiędzy osobami.

*** Przypominamy wszystkim naszym czytelnikom ponad wszystko: kolejny dzień postarajmy się spędzić w rygorze nakazanej narodowej kwarantanny. Stosujmy bezwzględnie w obiektach publicznych maski, myjmy ręce i zachowujmy bezpieczną odległość pomiędzy osobami.

*** Za oknami mamy zimę ale w jesiennym wydaniu. W ten oto delikatny sposób przeżywamy porę roku wynikającą z jej nazwy. W obecnych czasach, śnieg, mróz pozostają bardzo często naszym pobożnym życzeniem. Kiedy więc spadnie kilka płatków śniegu, wielu z nas może się więc nacieszyć panującymi  urokami zimy. Takimi jakie one są. Według meteorologów już niedługo się ochłodzi i taka pogoda utrzyma się niemal do końca stycznia. Dobrze byłoby, by zima swoje aktualne panowanie zaakcentowała mocniej, zwłaszcza w aspekcie tego, że trwają zimowe ferie. Bowiem zimowa pogoda i lekki mróz są dla naszych organizmów ,,miodem” i wielką frajdą dla dzieci.

A w naszych sercach i umysłach mamy wielką radość z dnia dzisiejszego. Mamy bowiem Święto Objawienia Pańskiego, czyli popularne Święto Trzech Króli. Witamy więc bardzo świątecznie i radośnie. Dzisiejszy dzień jest ostatnim dniem świątecznym w tym fragmencie roku ( oczywiście nie licząc sobót i niedziel ), kolejne święto będzie dopiero w kwietniu! Tak, tak – będzie to niedziela i poniedziałek wielkanocny, które wypadają w 2021 r. 4 i 5 kwietnia, czyli kiedy wiosna będzie sobie liczyć już 1 pełną dekadę. Niezła perspektywa, co? No, ale tak to już bywa – wszystko kołem się toczy. Tymczasem my cieplutko witamy wszystkich naszych czytelników w kolejnym świątecznym dniu i życzymy radosnego, zdrowego i miłego świętowania. Udział w orszakach z 3 Królami jest ze wszech miar prawie że niemożliwy ze względu na zagrożenie koronawirusem.

*** I dobra wiadomość – dzisiejszy dzień jest już dłuższy od najkrótszego dnia w roku o 13 minut i 29 sekund!!!!

Serdecznie witamy naszych czytelników w środę 6 stycznia br. – w 17 dniu astronomicznej zimy. Dzisiejszy dzień jest 6 dniem roku, a do jego końca pozostało 359 dni.

*** Oto ja – Twój dzisiejszy dzień: https://www.kalbi.pl/

Przeżywamy 16 dzień tegorocznej astronomicznej zimy, w trakcie którego nadal aktualne pozostaje nasze hasło nowoczesnego i higienicznego trybu życia – ,,Gimnastykuj się codziennie, bo to zdrowo i przyjemnie”. My jak co dnia, zaliczyliśmy  już poranną sesję biegowo-gimnastyczną. Mamy nadzieję, że każdego dnia znajdziemy na tyle wolnego czasu, aby chociażby pół godzinki przeznaczyć dla naszego zdrowia. Róbmy to nawet pod osłoną porannej i wieczornej ciemności. Pamiętajmy, że według specjalistów od zdrowia bieganie poranne i wieczorne wpływa na wydłużenie życia tych osób o kilka lat ( 5-6 lat ). Nic dodać, nic ująć! Ze względu na dobre samopoczucie w trakcie dnia, dobrze jest ćwiczyć i biegać we wczesnych godzinach rannych, kiedy powietrze jest jeszcze rześkie. Ale czas i formę naszych ćwiczeń każdy powinien dobrać indywidualnie stosownie do naszych możliwości i potrzeb oraz aktualnych warunków atmosferycznych.

Warunki pogodowe: Temperatura nad ranem o godz. 5.00 w rejonie rzeki Rudki wynosiła około +1oC.  W trakcie dnia wynosić będzie około +3oC, w tej chwili wynosi około +2oC. Wraz z upływem dnia, pod wieczór temperatura ponownie spadnie w okolice zera. Temperatura odczuwalna może wynosić +2oC. Ciśnienie atmosferyczne będzie w granicach 741 – 740 mmHg, wiatr osiągnie siłę 2 – 3 m/s, zaś wilgotność będzie utrzymywać się w granicach 96 – 89%.

Brzask w obecnych dniach ma miejsce około godz.: 07.05, zaś zmierzch około godz.: 16.38.

Układ dnia i nocy: Słońce wzejdzie dzisiaj o godz. 7.44 zajdzie natomiast o godz. 16.00 w wyniku czego długość dnia wyniesie dokładnie 8 godzin i 16 minut. Noc będzie więc miała 15 godzin i 44 minuty. Dzisiejszy dzień jest 0 godzin i 13 minut i 29 sekund dłuższy od najkrótszego dnia roku. Widać więc, że noc jest dłuższa od dnia dokładnie o 7 godzin i 28 minut. Księżyc znajduje się w fazie –  ostatnia kwadra.

Najdłuższy dzień w Rudach w 2020 roku to 20 czerwca, trwa on 16 godzin, 23 minuty, 34 sekundy. Najkrótszy dzień roku dla Rud to 21 grudnia, trwa 8 godzin, 3 minuty, 28 sekund.

6 stycznia jest krótszy od najdłuższego dnia o 8 godzin, 6 minut i 36 sekund i dłuższy od najkrótszego o 0 godzin, 13 minut  i 29 sekund.

Imieniny w dniu dzisiejszym obchodzą: Andrzej, Jędrzej, Baltazar, Fotyn, Fotyna, Kacper, Melchior i Norman. Wszystkim dzisiejszym solenizantom imieninowym i urodzinowym składamy moc najserdeczniejszych życzeń dobrego zdrowia i wszelkiej pomyślności oraz radości z życia. Przesyłamy również solenizantom nasz redakcyjny bukiet kwiatów.

Motto dnia: ,,Najlepszym sposobem na ucieczkę od problemu jest…rozwiązanie go”.

Przysłowie ludowe na dzisiejszy dzień: ,,Gdy w styczniu deszcz leje, złe robi nadzieje”.

Patrząc na styczniową pogodę, wielu z nas zastanawia się, co taka pogoda zwiastuje na pozostałą część roku? Stare porzekadło ludowe mówi – im jest w styczniu cieplej, tym więcej przykrych anomalii pogodowych czeka nas latem, zwłaszcza w lipcu. Jak więc widzimy, styczniowa pogoda może zwiastować to, co czeka nas latem, zwłaszcza w wakacje. Obserwujmy zachowanie przyrody w trakcie całego roku, a potem odpowiedzmy sobie, czy zacytowane porzekadło ludowe ma swoje uzasadnienie, wynikające z wieloletnich doświadczeń naszych dziadów i pradziadów. W dniu dzisiejszym mamy piękne kościelne święto, świętujmy więc godnie, nie zawsze nam było to dane. Tak spędzone chwile na pewno nie będą czasem straconym, wręcz przeciwnie dają nam niezmiernie pozytywne przeżycie. Zachęcamy mocno do takiego przeżywania dzisiejszego święta.

Wszystkim naszym czytelnikom bardzo serdecznie życzymy pogodnej, miłej, radosnej oraz zdrowej świątecznej środy.

Redakcja