piątek , 10 Lipiec 2020
Home » Aktualności » Witamy w deszczowy i pochmurny letni poniedziałek.

Witamy w deszczowy i pochmurny letni poniedziałek.

Witamy w kolejny wrześniowy poniedziałek, za oknami mamy pochmurny i mokry dzień. Meteorolodzy zapowiadają, że przez kolejne dni będziemy mieli taką właśnie pogodę. Pamiętajmy nadchodzi jesień a potem zima, powinniśmy więc regenerować i gromadzić swoje siły na ten okres. Nadejdą bowiem takie dni w których zabraknie słońca całkowicie co dla naszego zdrowia i samopoczucia nie jest korzystne.

A za nami jest bardzo intensywny roboczy tydzień i dwudniowy weekend a zwłaszcza pierwszy pełny tydzień nauki w szkołach. Z całą pewnością więc nauka rozpoczęła się już na dobre.  Pod względem daty mamy sympatyczny dzień – imieniny tego miesiąca, na kalendarzu bowiem widzimy, że jest 09.09, czyli dziewiąty dzień, dziewiątego miesiąca. Oby nam się wszystkim dobrze działo. Miejmy nadzieję, że jeszcze dzisiaj się wypogodzi i pogoda stanie się lepsza. Tego przecież wszyscy potrzebujemy i oczekujemy.

Serdecznie witamy naszych czytelników w poniedziałek 9 września br. – w 81 dniu kalendarzowego lata. Dzisiejszy dzień jest 252 dniem roku, a do jego końca pozostało więc 113 dni.

*** Oto ja – Twój dzisiejszy dzień: https://www.kalbi.pl/

Przeżywamy 81 dzień tegorocznego kalendarzowego lata, w trakcie którego nadal aktualne pozostaje nasze hasło nowoczesnego i higienicznego trybu życia – ,,Gimnastykuj się codziennie, bo to zdrowo i przyjemnie”. My jak co dnia, zaliczyliśmy  już poranną sesję biegowo-gimnastyczną. Mamy nadzieję, że każdego dnia znajdziemy na tyle wolnego czasu, aby chociażby pół godzinki przeznaczyć dla naszego zdrowia. Róbmy to nawet pod osłoną porannej i wieczornej ciemności. Pamiętajmy, że według specjalistów od zdrowia bieganie poranne i wieczorne wpływa na wydłużenie życia tych osób o kilka lat ( 5-6 lat ). Nic dodać, nic ująć! Ze względu na dobre samopoczucie w trakcie dnia, dobrze jest ćwiczyć i biegać we wczesnych godzinach rannych, kiedy powietrze jest jeszcze rześkie. Ale czas i formę naszych ćwiczeń każdy powinien dobrać indywidualnie stosownie do naszych możliwości i potrzeb.

Warunki pogodowe: Temperatura nad ranem o godz. 5.00 w rejonie rzeki Rudki wynosiła około +13oC.  W trakcie dnia wynosić będzie około +20oC, w tej chwili wynosi około +17oC. Temperatura odczuwalna może wynosić +21oC. Ciśnienie atmosferyczne będzie w granicach 745 – 740 mmHg, wiatr osiągnie siłę 2 – 5 m/s, zaś wilgotność będzie utrzymywać się w granicach 93 – 82%.

Brzask w obecnych dniach ma miejsce około godz.: 05.40, zaś zmierzch około godz.: 19.46.

Układ dnia i nocy: Słońce wzejdzie dzisiaj o godz. 6.13 zajdzie natomiast o godz. 19.15 w wyniku czego długość dnia wyniesie dokładnie 13 godzin i 2 minuty. Noc będzie więc miała 10 godzin i 58 minut. Dzisiejszy dzień jest 4 godzin i 57 minut dłuższy od najkrótszego dnia roku. Widać więc, że dzień jest dłuższy od nocy dokładnie o 2 godziny i 26 minut. Księżyc znajduje się w fazie –  pełnia.

Najdłuższy dzień w Rudach w 2018 roku to 20 czerwca, trwa on 16 godzin, 23 minuty, 34 sekundy. Najkrótszy dzień roku dla Rud to 21 grudnia, trwa 8 godzin, 3 minuty, 28 sekund.

9 września jest krótszy od najdłuższego dnia o 3 godziny, 23 minut i 5 sekund i dłuższy od najkrótszego o 4 godzin, 57 minut i 0 sekund.

Imieniny w dniu dzisiejszym obchodzą: Aureliusz, Otmar, Piotr i Dionizy. Wszystkim dzisiejszym solenizantom imieninowym i urodzinowym składamy moc najserdeczniejszych życzeń dobrego zdrowia i wszelkiej pomyślności oraz radości z życia. Przesyłamy również solenizantom nasz redakcyjny letni bukiet kwiatów.

Motto dnia: ,,Człowiek, który nie jest wolny, zawsze idealizuje swoją niewolę”.

Przysłowie ludowe na dzisiejszy dzień: ,,Lekarz leczy, natura uzdrawia”.

Co prawda mamy jeszcze lato, nawet pogoda stara się to potwierdzić. Swoją wyobraźnią musimy sięgać jednak kilkanaście dni do przodu, a tam za 13 dni nadejdzie jesień. Oczekujemy, że zarówno końcówka lata, jak i nadchodząca jesień będą piękne. Pamiętajmy jednak, że matka natura sama kreuje sobie działanie. Dajmy więc wiarę temu, że natura sama będzie sobie regulowała swoimi potrzebami. A my musimy podejść do tego z wielkim wyrozumieniem.

Wszystkim naszym czytelnikom bardzo serdecznie życzymy pogodnego, miłego, radosnego oraz zdrowego poniedziałku.

Redakcja