czwartek , 16 Styczeń 2020
Home » Aktualności » Witamy w deszczową i ponurą niedzielę. Mimo wszystko życzymy radosnego dnia.

Witamy w deszczową i ponurą niedzielę. Mimo wszystko życzymy radosnego dnia.

kokot pogodynkaAni żeśmy się nie obejrzeli a tu już tydzień zakręcił koło i mamy niedzielę. Pamiętajmy o tym, że niedziela jest pierwszym dniem nowego tygodnia. A bieżący weekend trwa już od piątkowego popołudnia. Sobota z kolei miała dwa pogodowe wymiary. Pierwsza część dnia – do godz. 15.00 była w miarę pogodna, potem jednak zaczął padać deszcz. I padał całą noc a teraz w niedzielny poranek. Za oknem mamy chłodny i deszczowy dzień. Najogólniej mówiąc jest ponuro i ciemno. Cóż jednak począć, również w taka pogodę musimy żyć i dać sobie z trudnościami radę.

kocotPamiętajmy o tym, że to już ostatnie dni tegorocznego lata, musimy więc korzystać ze słońca i ciepła tyle tylko ile się da. Jest tak pomimo, że jeszcze tak niedawno upały dawały nam nieźle ,,popalić”. W bieżących dniach jest bardzo zmienna pogoda, widać więc, że lato jeszcze nie powiedziało ostatniego słowa, ale mamy już pierwsze symptomy jesieni. Byle tylko ta pora roku była umiarkowana i niosła ze sobą przejściowe opady deszczu. Pamiętajmy jednak, że nieuchronnie lato nam się kończy a do jego zakończenia pozostało nam zaledwie 14 dni!!! Mamy niedzielę, przed nami rozpościera się wizja 1 dniowego weekendu, bądźmy więc radośni i pogodni. A kiedy pogoda dopisze nam na dworze, to żyć nie umierać. Nieprawdaż?

Serdecznie witamy naszych czytelników w niedzielę 8 września br. – w 80 dniu kalendarzowego lata. Dzisiejszy dzień jest 251 dniem roku, a do jego końca pozostało więc 114 dni.

*** Oto ja – Twój dzisiejszy dzień: https://www.kalbi.pl/

Przeżywamy 80 dzień tegorocznego kalendarzowego lata, w trakcie którego nadal aktualne pozostaje nasze hasło nowoczesnego i higienicznego trybu życia – ,,Gimnastykuj się codziennie, bo to zdrowo i przyjemnie”. My jak co dnia, zaliczyliśmy  już poranną sesję biegowo-gimnastyczną. Mamy nadzieję, że każdego dnia znajdziemy na tyle wolnego czasu, aby chociażby pół godzinki przeznaczyć dla naszego zdrowia. Róbmy to nawet pod osłoną porannej i wieczornej ciemności. Pamiętajmy, że według specjalistów od zdrowia bieganie poranne i wieczorne wpływa na wydłużenie życia tych osób o kilka lat ( 5-6 lat ). Nic dodać, nic ująć! Ze względu na dobre samopoczucie w trakcie dnia, dobrze jest ćwiczyć i biegać we wczesnych godzinach rannych, kiedy powietrze jest jeszcze rześkie. Ale czas i formę naszych ćwiczeń każdy powinien dobrać indywidualnie stosownie do naszych możliwości i potrzeb.

Warunki pogodowe: Temperatura nad ranem o godz. 5.00 w rejonie rzeki Rudki wynosiła około +12oC.  W trakcie dnia wynosić będzie około +16oC, w tej chwili wynosi około +14oC. Temperatura odczuwalna może wynosić +17oC. Ciśnienie atmosferyczne będzie w granicach 745 mmHg, wiatr osiągnie siłę 2 – 3 m/s, zaś wilgotność będzie utrzymywać się w granicach 94 – 76%.

Brzask w obecnych dniach ma miejsce około godz.: 05.38, zaś zmierzch około godz.: 19.48.

Układ dnia i nocy: Słońce wzejdzie dzisiaj o godz. 6.11 zajdzie natomiast o godz. 19.17 w wyniku czego długość dnia wyniesie dokładnie 13 godzin i 6 minut. Noc będzie więc miała 10 godzin i 54 minuty. Dzisiejszy dzień jest 5 godzin i 1 minutę dłuższy od najkrótszego dnia roku. Widać więc, że dzień jest dłuższy od nocy dokładnie o 2 godziny i 34 minuty. Księżyc znajduje się w fazie –  pierwsza kwadra.

Najdłuższy dzień w Rudach w 2018 roku to 20 czerwca, trwa on 16 godzin, 23 minuty, 34 sekundy. Najkrótszy dzień roku dla Rud to 21 grudnia, trwa 8 godzin, 3 minuty, 28 sekund.

8 września jest krótszy od najdłuższego dnia o 3 godziny, 19 minut i 24 sekundy i dłuższy od najkrótszego o 5 godzin, 0 minut i 41 sekund.

Imieniny w dniu dzisiejszym obchodzą: Radosława, Maria, Adrianna, Radosław i Nestor. Wszystkim dzisiejszym solenizantom imieninowym i urodzinowym składamy moc najserdeczniejszych życzeń dobrego zdrowia i wszelkiej pomyślności oraz radości z życia. Przesyłamy również solenizantom nasz redakcyjny letni bukiet kwiatów.

Motto dnia: ,,Ludzie czasami myślą, jak zabić czas, a to czas ich zabija”.

Przysłowie ludowe na dzisiejszy dzień: ,,Chromy cierpliwy dalej zajdzie niż zdrowy leniwy”.

Patrząc na to co mamy za oknem, trudno wyobrazić sobie, by pomimo zachmurzonego i mokrego dnia można było siedzieć w domu. Przecież mamy weekend. Wobec takiej pogody musimy ,,na siłę” dążyć do tego, by jak najwięcej być na dworze. No chyba, że się nie da. Już niedługo dni staną się krótkie, w związku czym o dłuższe popołudnie będzie coraz trudniej. Coraz bardziej również konieczne staną się nasze spacery, tak by zaczerpnąć świeżego powietrza, tudzież wchłonąć trochę słonecznych promieni. Bez tego ani rusz. Tyle tylko, że już dzisiaj drżymy na myśl o jakości jesiennego i zimowego powietrza kiedy to ,,ruszą” nasze przydomowe kotłownie!!! Obawy nasze poparte są dobrą pamięcią o tym co było w minionych latach. Czy ustawa antysmogowa zmieni w tym zakresie nasze życie? Czas pokaże.

Wszystkim naszym czytelnikom bardzo serdecznie życzymy pogodnej, miłej, radosnej oraz zdrowej niedzieli.

Redakcja