poniedziałek , 18 Styczeń 2021
Home » Aktualności » Walczymy z szaleńczym wirusem. Rozpoczynamy kolejny tydzień tego roku. Życzymy dużo dobrego zdrowia.

Walczymy z szaleńczym wirusem. Rozpoczynamy kolejny tydzień tego roku. Życzymy dużo dobrego zdrowia.

Jakby na to nie patrzeć, za nami jest już połowa miesiąca marca, od dzisiaj miesiąc ten poprowadzi nas do kalendarzowej Wiosny ( jeszcze w tym tygodniu ) a w ciut dłuższej perspektywie – w kwietniu do radosnych Świąt Wielkanocnych. Za nami jest już pierwszy weekend naszej domowej kwarantanny która ma zapobiec rozprzestrzenianiu się koronawirusa. Mamy głęboką nadzieję, że te nasze działania zapobiegawcze przyniosą pozytywny efekt. Prosimy jednak wszystkich o pełna determinację w naszym odizolowaniu od środowisk gdzie możemy się zainfekować. To wszystko dla ochrony naszego zdrowia i życia. I pamiętajmy, że zgodnie z przewidywaniami największa fala zachorowań jest dopiero przed nami. Niestety, w takich czasach przyszło nam żyć, więc z bieżącymi i kolejnymi wyzwaniami musimy się zmierzyć dla dobra ogółu.

Za nami jest przepiękny pod względem pogody weekend. Dni były słoneczne i ciepłe, w nocy chwycił dosyć silny mróz.

Takie drastyczne zmiany w pogodzie, a co za tym idzie ciśnieniu i temperaturze nie są korzystne dla wielu z nas. Cóż jednak począć, musimy sprostać temu wyzwaniu aury. Może jest to cena jaka musimy zapłacić za nadejście prawdziwej wiosny.

Jakby jednak nie było do kalendarzowej wiosny mamy raptem nieco ponad 4 dni.

Serdecznie witamy naszych czytelników w poniedziałek 16 marca br. – w 86 dniu kalendarzowej zimy. Dzisiejszy dzień jest 76 dniem roku, a do jego końca pozostało więc 290 dni.

*** Oto ja – Twój dzisiejszy dzień: https://www.kalbi.pl/

Przeżywamy 86 dzień tegorocznej kalendarzowej zimy, w trakcie którego nadal aktualne pozostaje nasze hasło nowoczesnego i higienicznego trybu życia – ,,Gimnastykuj się codziennie, bo to zdrowo i przyjemnie”. My jak co dnia, zaliczyliśmy  już poranną sesję biegowo-gimnastyczną. Mamy nadzieję, że każdego dnia znajdziemy na tyle wolnego czasu, aby chociażby pół godzinki przeznaczyć dla naszego zdrowia. Róbmy to nawet pod osłoną porannej i wieczornej ciemności. Pamiętajmy, że według specjalistów od zdrowia bieganie poranne i wieczorne wpływa na wydłużenie życia tych osób o kilka lat ( 5-6 lat ). Nic dodać, nic ująć! Ze względu na dobre samopoczucie w trakcie dnia, dobrze jest ćwiczyć i biegać we wczesnych godzinach rannych, kiedy powietrze jest jeszcze rześkie. Ale czas i formę naszych ćwiczeń każdy powinien dobrać indywidualnie stosownie do naszych możliwości i potrzeb.

Warunki pogodowe: Temperatura nad ranem o godz. 5.00 w rejonie rzeki Rudki wynosiła około -6oC.  W trakcie dnia wynosić będzie około +10oC, w tej chwili wynosi około +3oC. Temperatura odczuwalna może wynosić +7oC. Ciśnienie atmosferyczne będzie w granicach 751 – 750 mmHg, wiatr osiągnie siłę 4 – 9 m/s, zaś wilgotność będzie utrzymywać się w granicach 46 – 44%.

Brzask w obecnych dniach ma miejsce około godz.: 05.22, zaś zmierzch około godz.: 18.25.

Układ dnia i nocy: Słońce wzejdzie dzisiaj o godz. 5.56 zajdzie natomiast o godz. 17.53 w wyniku czego długość dnia wyniesie dokładnie 11 godzin i 57 minut. Noc będzie więc miała 12 godzin i 3 minuty. Dzisiejszy dzień jest już 3 godziny i 56 minut dłuższy od najkrótszego dnia roku. Widać więc, że dzień jest krótszy od nocy dokładnie o 29 minut. Księżyc znajduje się w fazie –  ostatnia kwadra.

Najdłuższy dzień w Rudach w 2018 roku to 20 czerwca, trwa on 16 godzin, 23 minuty, 34 sekundy. Najkrótszy dzień roku dla Rud to 21 grudnia, trwa 8 godzin, 3 minuty, 28 sekund. 16 marzec jest krótszy od najdłuższego dnia o 4 godziny, 25 minut i 14 sekund i dłuższy od najkrótszego o 3 godziny, 54 minuty i 51 sekund.

Imieniny w dniu dzisiejszym obchodzą: Hilary, Abraham, Hiacynt, Izabela, Natalis, Herbert. Wszystkim dzisiejszym solenizantom imieninowym i urodzinowym składamy moc najserdeczniejszych życzeń dobrego zdrowia i wszelkiej pomyślności oraz radości z życia. Przesyłamy również solenizantom nasz redakcyjny bukiet kwiatów.

Motto dnia: ,,W życiu, jak i w szachach – przezorność wygrywa”.

Przysłowie ludowe na dzisiejszy dzień: ,,Hilary zapowiada, jaka pogoda na Wielkanoc przypada”.

Czas przemija nieubłagalnie. Coraz częściej swoje myśli kierować będziemy w stronę zbliżającej się kalendarzowej wiosny. Po jej powitaniu pozostanie nam już tylko robienie wiosennych porządków i przeżywanie Wiosny oraz radosne oczekiwanie na kwietniowe święta. A święta przeżywać dane nam będzie dokładnie za niespełna 4 tygodnie. Starajmy się więc nie pozostawiać za dużo spraw do zrealizowania w okresie przedświątecznym a zwłaszcza w Wielkim Tygodniu, bo Wielki Tydzień to czas który powinniśmy już przeznaczyć dla ducha i naszych rodzin. Do Wielkiego Piątku pozostało więc nam dokładnie 25 dni, a potem rozpoczniemy wielkie przedświąteczne oczekiwanie. Oby tylko do tego czasu sytuacja związana z koronawirusem rozwiązała się na naszą korzyść.

Wszystkim naszym czytelnikom bardzo serdecznie życzymy mimo wszystko pogodnego, miłego, radosnego oraz zdrowego poniedziałku.

Redakcja