poniedziałek , 8 Marzec 2021
Home » Aktualności » ,,W Świętego Konrada, zima nie rada”. Idzie weekend!

,,W Świętego Konrada, zima nie rada”. Idzie weekend!

Witamy w kolejnym dniu narodowej kwarantanny. Przeżywamy 19 dzień miesiąca lutego roku AD 2021! Jak można było się spodziewać – w kolejne dni koronawirus nie daje za wygraną. Atakuje nas cały czas z wielką siłą. A ostatnio osiąga ekstremalne i rekordowe wymiary. Ciągle zdiagnozowani zostają kolejni zakażeni wirusem, rozszerza się również grono osób poddanych przymusowej kwarantannie. Tak jednak będzie przez kolejne dni. Jak długo? Trudno na takie pytanie dzisiaj odpowiedzieć. Tygodnie? Miesiące? A może całe lata? Bóg jeden raczy wiedzieć. Z całą pewnością przed nami staje ciężka jesień i zima. W kolejnym dniu mamy wykrytych nowych zachorowań na koronawirusa – 8 777!!! Aktualne statystyki ( piątek rano ) dla Polski wyglądają KATASTROFALNIE i coraz bardziej źle: 1 623 218  potwierdzonych zachorowań, dotychczas śmierć poniosły 41 823 osoby! Przybyło: 241 zmarłych!!! Widzimy więc że koronawirus rozprzestrzenia się w Polsce nadal i to ze zdwojoną siłą. Nadal umierają osoby zarażone wirusem. Takie są dane oficjalne, jaki wymiar mają statystyki nieoficjalne Bóg jeden wie!

W Polsce, jak i w całej Europie trwa więc stan epidemii. Liczba wykrytych zachorowań utrzymuje się na bardzo wysokim poziomie a nawet ponownie wzrasta. Końca epidemii nie widać. Ten fakt niesie za sobą dużo poważnych konsekwencji i obowiązków. W związku z tym po raz kolejny namawiamy wszystkich do tego by poddać się odgórnym nakazom związanym z zabezpieczeniem się przed możliwością zainfekowania. Mamy głęboką nadzieję, że te nasze działania przyniosą pozytywny rezultat. Stanie się tak jednak tylko wtedy, kiedy każdy z nas wywiąże się z obowiązku. Z całą pewnością nie zaszkodzi dodatkowo zadbać o swoje i innych zdrowie, poprzez utrzymanie rygorów stawianych przez specjalistów. Kto tylko może, niech pozostanie w domu i za żadne skarby nie otwiera drzwi koronawirusowi! Nikt bowiem lepiej nie zadba o nas samych niż my sami o siebie. W przestrzeniach publicznych starajmy się bezwzględnie odseparować od ewentualnych chorych poprzez noszenie maseczki, rękawiczek oraz zachowajmy niezbędny dystans pomiędzy osobami.

*** Przypominamy wszystkim naszym czytelnikom ponad wszystko: kolejny dzień postarajmy się spędzić w rygorze nakazanej narodowej kwarantanny. Stosujmy bezwzględnie w obiektach publicznych maski, myjmy ręce i zachowujmy bezpieczną odległość pomiędzy osobami.

*** Wierzyć się nie chce, ale oto znajdujemy się już wyraźnie w drugiej połówce miesiąca luty. A dzisiaj przeżywamy ostatni roboczy dzień tego tygodnia – piątek. Mamy nadzieję, że przez te 2 weekendowe dni wypoczniemy na tyle, by mieć siły fizyczne i psychiczne na caluśki nadchodzący tydzień pracy. I nie powinno to dziwić nikogo, bowiem nie żyjemy po to by pracować, tylko pracujemy po to by żyć. Wtedy nasze życie nabiera sensu który powinno wraz z sobą nieść. Tyle tylko, że mijający czas mknie w szaleńczym tempie a my poddajemy się temu rytmowi. Poddajemy się i bardzo często wielu z nas zapomina o wielu ważnych życiowych sprawach dotyczących nas samych, naszych rodzin, przyjaciół, znajomych, czy też sąsiadów. Czy my potrafimy temu się oprzeć? Czy potrafimy oszalały świat przestawić na właściwe tory? Niech te pytania pozostaną bez naszej odpowiedzi, a każdy z naszych czytelników niech sam sobie na nie odpowie. I najważniejsze – niech z własnego życia wyciągnie właściwe wnioski.

*** I dobra wiadomość – dzisiejszy dzień jest już dłuższy od najkrótszego dnia w roku o 2 godziny, 20 minut i 33 sekundy!!!!

Serdecznie witamy naszych czytelników w piątek 19 lutego br. – w 60 dniu astronomicznej zimy. Dzisiejszy dzień jest 50 dniem roku, a do jego końca pozostało 315 dni.

*** Oto ja – Twój dzisiejszy dzień: https://www.kalbi.pl/

Przeżywamy 60 dzień tegorocznej astronomicznej zimy, w trakcie którego nadal aktualne pozostaje nasze hasło nowoczesnego i higienicznego trybu życia – ,,Gimnastykuj się codziennie, bo to zdrowo i przyjemnie”. My jak co dnia, zaliczyliśmy  już poranną sesję biegowo-gimnastyczną. Mamy nadzieję, że każdego dnia znajdziemy na tyle wolnego czasu, aby chociażby pół godzinki przeznaczyć dla naszego zdrowia. Róbmy to nawet pod osłoną porannej i wieczornej ciemności. Pamiętajmy, że według specjalistów od zdrowia bieganie poranne i wieczorne wpływa na wydłużenie życia tych osób o kilka lat ( 5-6 lat ). Nic dodać, nic ująć! Ze względu na dobre samopoczucie w trakcie dnia, dobrze jest ćwiczyć i biegać we wczesnych godzinach rannych, kiedy powietrze jest jeszcze rześkie. Ale czas i formę naszych ćwiczeń każdy powinien dobrać indywidualnie stosownie do naszych możliwości i potrzeb oraz aktualnych warunków atmosferycznych.

Warunki pogodowe: Temperatura nad ranem o godz. 5.00 w rejonie rzeki Rudki wynosiła około +1oC.  W trakcie dnia wynosić będzie około +5oC, w tej chwili wynosi około +4oC. Wraz z upływem dnia, pod wieczór temperatura spadnie w okolice zera. Temperatura odczuwalna może wynosić +2oC. Ciśnienie atmosferyczne będzie w granicach 748 – 746 mmHg, wiatr osiągnie siłę 3 – 7 m/s, zaś wilgotność będzie utrzymywać się w granicach 96 – 88%.

Brzask w obecnych dniach ma miejsce około godz.: 06.14, zaś zmierzch około godz.: 17.44.

Układ dnia i nocy: Słońce wzejdzie dzisiaj o godz. 6.49 zajdzie natomiast o godz. 17.11 w wyniku czego długość dnia wyniesie dokładnie 10 godzin i 22 minuty. Noc będzie więc miała 13 godzin i 38 minut. Dzisiejszy dzień jest 2 godziny i 20 minut i 33 sekundy dłuższy od najkrótszego dnia roku. Widać więc, że noc jest dłuższa od dnia dokładnie o 3 godziny i 16 minut. Księżyc znajduje się w fazie –  pierwsza kwadra.

Najdłuższy dzień w Rudach w 2020 roku to 20 czerwca, trwa on 16 godzin, 23 minuty, 34 sekundy. Najkrótszy dzień roku dla Rud to 21 grudnia, trwa 8 godzin, 3 minuty, 28 sekund.

19 luty jest krótszy od najdłuższego dnia o 5 godzin, 59 minut i 32 sekundy i dłuższy od najkrótszego o 2 godziny, 20 minut  i 33 sekundy.

Imieniny w dniu dzisiejszym obchodzą: Arnold, Konrad, Barbacy i Barbat.Wszystkim dzisiejszym solenizantom imieninowym i urodzinowym składamy moc najserdeczniejszych życzeń dobrego zdrowia i wszelkiej pomyślności oraz radości z życia. Przesyłamy również solenizantom nasz redakcyjny bukiet kwiatów.

Motto dnia: ,,Najbardziej egoistyczne prośby są w jakimś sensie najszczersze”.

Przysłowie ludowe na dzisiejszy dzień: ,,W Świętego Konrada, zima nie rada”.

Pogoda w ostatnich kilku dniach upoważnia nas do stwierdzenia, że oto idzie Przedwiośnie, pomimo, że w kalendarzu nadal trwa zima. Ale czy aby na pewno? Jak Bóg da, to już niedługo przyjdzie nam powitać Wiosnę, tą w kalendarzu na pewno, a czy i kiedy zawita ona również do nas na dworze zobaczymy? Mamy bowiem w pamięci nasze doświadczenia sprzed 8 lat, kiedy to na wiosenne święta sypnęło śniegiem i chłodem. Mamy nadzieję, że w tym roku będzie inaczej, czyli wiosennie i cieplutko. Dzisiaj czekamy na przedwiośnie, wiosnę i lato. Każda z tych pór będzie piękna i książkowa. To jest nasza nadzieja.

Wszystkim naszym czytelnikom bardzo serdecznie życzymy pogodnego, miłego, radosnego oraz zdrowego piątku.

Redakcja