sobota , 31 Październik 2020
Home » Aktualności » Środa będzie jeszcze dniem pochmurnym. Od jutra pogoda ustabilizuje się na poprawnym poziomie.

Środa będzie jeszcze dniem pochmurnym. Od jutra pogoda ustabilizuje się na poprawnym poziomie.

kogutWitamy w kolejnym dniu narodowej kwarantanny. Przeżywamy miesiąc sierpień. Jak można było się spodziewać – w kolejne dni koronawirus nie daje za wygraną. Atakuje nas cały czas z wielką siłą. Ciągle zdiagnozowani zostają kolejni zakażeni wirusem, rozszerza się również grono osób poddanych przymusowej kwarantannie. Tak jednak będzie przez kolejne dni. Jak długo? Trudno na takie pytanie dzisiaj odpowiedzieć. Tygodnie? Miesiące? A może całe lata? Bóg jeden raczy wiedzieć. W kolejnym dniu mamy bardzo dużo wykrytych nowych zachorowań na koronawirusa – 550!!! Aktualne statystyki ( środa rano ) dla Polski wyglądają nadal bardzo źle: 67 922 potwierdzonych zachorowań, śmierć poniosły 2 058 osoby! Widzimy więc, że koronawirus rozprzestrzenia się w Polsce nadal. Nadal umierają osoby zarażone wirusem. Takie są dane oficjalne, jaki wymiar mają statystyki nieoficjalne Bóg jeden wie!

W Polsce, jak i w całej Europie trwa więc stan epidemii. Liczba wykrytych zachorowań utrzymuje się na bardzo wysokim poziomie. Końca epidemii nie widać. Ten fakt niesie za sobą dużo poważnych konsekwencji i obowiązków. W związku z tym po raz kolejny namawiamy wszystkich do tego by poddać się odgórnym nakazom związanym z zabezpieczeniem się przed możliwością zainfekowania. Mamy głęboką nadzieję, że te nasze działania przyniosą pozytywny rezultat. Stanie się tak jednak tylko wtedy, kiedy każdy z nas wywiąże się z obowiązku. Z całą pewnością nie zaszkodzi dodatkowo zadbać o swoje i innych zdrowie, poprzez utrzymanie rygorów stawianych przez specjalistów. Kto tylko może, niech pozostanie w domu i za żadne skarby nie otwiera drzwi koronawirusowi! Nikt bowiem lepiej nie zadba o nas samych niż my sami o siebie. W przestrzeniach publicznych starajmy się bezwzględnie odseparować od ewentualnych chorych poprzez noszenie maseczki, rękawiczek oraz zachowajmy niezbędny dystans pomiędzy osobami.

*** Przypominamy wszystkim naszym czytelnikom ponad wszystko: kolejny dzień postarajmy się spędzić w rygorze nakazanej ,,poluzowanej”  narodowej kwarantanny. Stosujmy bezwzględnie w obiektach publicznych maski, myjmy ręce i zachowujmy bezpieczną odległość pomiędzy osobami.

Mamy środę a więc drugi dzień nowego roku szkolnego. W dniu wczorajszym ( we wtorek ) pogoda miała jedno oblicze – cały dzień było wilgotno i padał deszcz. W takiej scenerii przyszło nam przeżyć początek roku szkolnego. W kolejnych dniach rok szkolny będzie się więc rozkręcał coraz bardziej z dnia na dzień. My mamy nadzieję, że również stres związany z powrotem w szkolne ławy już niebawem czmychnie i będzie normalnie. Byle tylko koronawirus nie stał się głównym ,,bohaterem” tego okresu.

W dniu dzisiejszym z rana nadal mamy pochmurną i chwilami deszczową pogodę. Tak jednak ma być jeszcze przez kilka godzin. Potem zacznie się wypogadzać. Od dnia jutrzejszego pogoda ma się ustabilizować na poprawnym poziomie. Będzie tak w sam raz – nie za ciepło, nie za zimno.

*** Oto ja – Twój dzisiejszy dzień: https://www.kalbi.pl/

Serdecznie witamy naszych czytelników w środę 2 września br. w 75 dniu kalendarzowego lata. Dzisiejszy dzień jest 246 dniem roku, do jego końca pozostało więc 120 dni.

Przeżywamy 75 dzień tegorocznego kalendarzowego lata, w trakcie którego nadal aktualne pozostaje nasze hasło nowoczesnego i higienicznego trybu życia – ,,Gimnastykuj się codziennie, bo to zdrowo i przyjemnie”. My jak co dnia, zaliczyliśmy  już poranną sesję biegowo-gimnastyczną. Mamy nadzieję, że każdego dnia znajdziemy na tyle wolnego czasu, aby chociażby pół godzinki przeznaczyć dla naszego zdrowia. Róbmy to nawet pod osłoną porannej i wieczornej ciemności. Pamiętajmy, że według specjalistów od zdrowia bieganie poranne i wieczorne wpływa na wydłużenie życia tych osób o kilka lat ( 5-6 lat ). Nic dodać, nic ująć! Ze względu na dobre samopoczucie w trakcie dnia, dobrze jest ćwiczyć i biegać we wczesnych godzinach rannych, kiedy powietrze jest jeszcze rześkie. Ale czas i formę naszych ćwiczeń każdy powinien dobrać indywidualnie stosownie do naszych możliwości i potrzeb.

Warunki pogodowe: Temperatura nad ranem o godz. 5.00 w rejonie rzeki Rudki wynosiła około +12oC.  W trakcie dnia podniesie się do około +18oC, w tej chwili wynosi  około +14oC. Temperatura odczuwalna może wynosić +19oC. Od samego rana dzień jest pochmurny i wilgotny, chwilami pada deszcz. Ciśnienie atmosferyczne będzie w granicach 745 – 740 mmHg, wiatr osiągnie siłę 3 – 6 m/s, zaś wilgotność będzie utrzymywać się w granicach 94 – 56%.

Brzask w obecnych dniach ma miejsce około godz.: 05.30, zaś zmierzch około godz.: 20.00.

Układ dnia i nocy: Słońce wzejdzie dzisiaj o godz. 6.03 zajdzie natomiast o godz. 19.28 w wyniku czego długość dnia wyniesie dokładnie 13 godzin i 25 minut. Noc będzie więc miała 10 godzin i 35 minut. Dzisiejszy dzień jest więc dłuższy od najkrótszego dnia w roku dokładnie o 5 godzin i 19 minut. Widać więc, że długość dnia nadal jest zdecydowanie większa niż nocy. Generalnie dzień jest już jednak krótszy o 3 godziny i 14 minut od dnia najdłuższego!!! Księżyc znajduje się w fazie –  pełnia.

Najdłuższy dzień w Rudach w 2018 roku to 20 czerwca, trwa on 16 godzin, 23 minuty, 34 sekundy. Najkrótszy dzień roku dla Rud to 21 grudnia, trwa 8 godzin, 3 minut, 18 sekund. 2 września jest krótszy od najdłuższego dnia o 3 godziny i 0 minut, 13 sekund i dłuższy od najkrótszego o 5 godzin, 19 minut i 52 sekundy.

Imieniny w dniu dzisiejszym obchodzą: Absalon, Dziesław, Wilhelm, Stefan, Bogdan, Eliza, Tobiasz, Dionizy, Henryk, Julian i Czesław. Wszystkim dzisiejszym solenizantom imieninowym i urodzinowym składamy moc najserdeczniejszych życzeń dobrego zdrowia i wszelkiej pomyślności oraz radości z życia. Przesyłamy również solenizantom nasz redakcyjny bukiet letnich kwiatów.

Motto dnia: ,,Zęby mądrości wyrastają po to, aby od czasu do czasu było się czym ugryźć w głupi język”.

Przysłowie ludowe na dzisiejszy dzień: ,,Pan Bóg ludziom nie dogodzi, a co dopiero człowiek”.

Dzieci, młodzież oraz pracownicy szkół i przedszkoli wczoraj wrócili w mury swoich placówek.  Te na powrót się zaludnią, staną się gwarne, radosne i tętniące życiem. Po tygodniowym rozruchu, sprawy się znormalizują na tyle, że wszystko powróci na swoje miejsce. Wierzymy, że doświadczeni nauczyciele tak pokierują uczniami, że stres związany z powrotem w szkolne mury będzie jak najmniejszy. A może zostanie przemieniony w radość? Oby! Przed oczyma musimy bowiem mieć cigle panujące zagrożenie koronawirusem.

I tak oto Wszystkim naszym czytelnikom bardzo serdecznie życzymy pogodnej, miłej, radosnej oraz zdrowej środy.    Redakcj