wtorek , 14 Styczeń 2020
Home » Aktualności » Sprawy Gminy » Środa będzie pięknym i słonecznym dniem.

Środa będzie pięknym i słonecznym dniem.

Witamy w środowe przedpołudnie. Tydzień rozkręca nam się na dobre.  Dzisiejszym dniem zakończymy pierwszą dekadę miesiąca września br.. A do kalendarzowej jesieni jest coraz bliżej.

Dzieci i młodzież na dobre rozpoczęli naukę po wakacjach. Za nimi jest już pierwszy tydzień rozruchowy.  Po pierwszych dniach ,,szkolnego rozruchu” nauka ruszyła na całego, wszelkie organizacyjne rzeczy i sprawy są już za uczniami i nauczycielami, najwyższa więc pora pakować potrzebne rzeczy do …. tornistrów i ostro wziąć się do nauki. Wszystkim uczniom życzymy przyjemnej i efektywnej nauki. Studenci, którzy zaliczyli już wszystkie egzaminy, mają przed sobą jeszcze 20 dni wakacji, zaś Ci, którym sesja się nie powiodła, niestety muszą zakuwać w bieżącym okresie, tak aby w nowy rok akademicki wejść na totalnym luzie z zaliczonym całkowicie poprzednim rokiem. A pozostali niestety muszą oddać się pracy zawodowej. Nie jest to jednak żadna tragedia, wręcz przeciwnie, osoby które mają pracę powinny cieszyć się z tego faktu. W dzisiejszych czasach trudno jest bowiem mieć dobrą, stałą pracę. W szczególnej, komfortowej sytuacji w sposób oczywisty są emeryci, ale przecież oni już dawno zapracowali na dzisiejszy ,,luz”.  Od jesieni dzieli nas już tylko 12 dni. To tyle co nic.

Na dworze zaś mamy piękny słoneczny dzień, w sposób oczywisty w nocy i rano jest chłodno. Dzisiaj było wręcz zimno, bowiem słupek rtęci spadł do +6oC. A to jest już znacznym ochłodzeniem.

*** Oto ja – Twój dzisiejszy dzień: https://www.kalbi.pl/

Serdecznie witamy naszych czytelników w środę 11 września br. w 83 dniu kalendarzowego lata. Dzisiejszy dzień jest 255 dniem roku, do jego końca pozostało więc 110 dni.

Przeżywamy 83 dzień tegorocznego kalendarzowego lata, w trakcie którego nadal aktualne pozostaje nasze hasło nowoczesnego i higienicznego trybu życia – ,,Gimnastykuj się codziennie, bo to zdrowo i przyjemnie”. My jak co dnia, zaliczyliśmy  już poranną sesję biegowo-gimnastyczną. Mamy nadzieję, że każdego dnia znajdziemy na tyle wolnego czasu, aby chociażby pół godzinki przeznaczyć dla naszego zdrowia. Róbmy to nawet pod osłoną porannej i wieczornej ciemności. Pamiętajmy, że według specjalistów od zdrowia bieganie poranne i wieczorne wpływa na wydłużenie życia tych osób o kilka lat ( 5-6 lat ). Nic dodać, nic ująć! Ze względu na dobre samopoczucie w trakcie dnia, dobrze jest ćwiczyć i biegać we wczesnych godzinach rannych, kiedy powietrze jest jeszcze rześkie. Ale czas i formę naszych ćwiczeń każdy powinien dobrać indywidualnie stosownie do naszych możliwości i potrzeb.

Warunki pogodowe: Temperatura nad ranem o godz. 5.00 w rejonie rzeki Rudki wynosiła około +7oC.  W trakcie dnia spadnie do około +22oC, w tej chwili wynosi  około +19oC. Temperatura odczuwalna może wynosić +24oC. Od samego rana dzień jest pogodny i słoneczny. Ciśnienie atmosferyczne będzie w granicach 750 – 748 mmHg, wiatr osiągnie siłę 2 – 3 m/s, zaś wilgotność będzie utrzymywać się w granicach 79 – 47%.

Brzask w obecnych dniach ma miejsce około godz.: 05.43, zaś zmierzch około godz.: 19.41.

Układ dnia i nocy: Słońce wzejdzie dzisiaj o godz. 6.16 zajdzie natomiast o godz. 19.10 w wyniku czego długość dnia wyniesie dokładnie 12 godzin i 50 minut. Noc będzie więc miała 11 godzin i 10 minut. Dzisiejszy dzień jest więc dłuższy od najkrótszego dnia w roku dokładnie o 4 godziny i 49 minut. Widać więc, że długość dnia nadal jest zdecydowanie większa niż nocy. Księżyc znajduje się w fazie –  pełnia.

Najdłuższy dzień w Rudach w 2018 roku to 20 czerwca, trwa on 16 godzin, 23 minuty, 34 sekundy. Najkrótszy dzień roku dla Rud to 21 grudnia, trwa 8 godzin, 3 minut, 18 sekund. 11 września jest krótszy od najdłuższego dnia o 3 godziny i 30 minut, 28 sekund i dłuższy od najkrótszego o 4 godzin, 49 minut i 36 sekund.

Imieniny w dniu dzisiejszym obchodzą: Mścibor, Klemens, Leon, Aldona, Mikołaj, Leona, Łukasz i Piotr. Wszystkim dzisiejszym solenizantom imieninowym i urodzinowym składamy moc najserdeczniejszych życzeń dobrego zdrowia i wszelkiej pomyślności oraz radości z życia. Przesyłamy również solenizantom nasz redakcyjny  bukiet letnich kwiatów.

Motto dnia: ,,Człowiek, w którego ludzie wierzą, jest potęgą; podwójną ma moc, jeżeli sam w siebie wierzy”.

Przysłowie ludowe na dzisiejszy dzień: ,,Jeżeli dałeś, nie wypominaj. Jeżeli masz wypominać, nie dawaj!”.

Przeżywamy jeden z ostatnich letnich tygodni, ubiegły tydzień minął bezpowrotnie, przed nami stają coraz to nowe wyzwania. Dla każdego inne, jedne od drugich bardziej ważne. Cóż jednak byłoby warte bez nich nasze życie? Są pewne wartości, które powinny być w posiadaniu każdego z nas – dobre zdrowie, praca i rodzina. Kiedy one są, łatwiej jest nam zmierzyć się z problemami w naszym życiu. A tych życzymy Państwu jak najmniej. Życzymy dużo radości i uśmiechu na co dzień. Przeżyjmy w sposób efektywny i efektowny kolejny letni tydzień.

Wszystkim naszym czytelnikom bardzo serdecznie życzymy pogodnej, miłej, radosnej oraz zdrowej środy.    Redakcja