wtorek , 16 kwiecień 2024
Home » Aktualności » Sam się pchał w ręce policji – trudno było więc go nie zatrzymać.

Sam się pchał w ręce policji – trudno było więc go nie zatrzymać.

Wczoraj w Rudach około godziny 15:40 dzielnicowy z Komisariatu Policji w Kuźni Raciborskiej zatrzymał 51-latka, który był poszukiwany nakazem doprowadzenia do Zakładu Karnego w Raciborzu. Mężczyzna ma do odbycia karę 18 miesięcy pozbawienia wolności. Na swoim koncie ma wyroki za niestosowanie się do wyroku sądu dotyczącego zakazu prowadzenia pojazdów, w tym rowerów. Skazany do tej pory skutecznie unikał spotkania zarówno z Zakładem Karnym jak i z policją. Jednak do czasu. Wczoraj wpadł. Można więc w tym przypadku stwierdzić, że poszukiwany sam się ,,pchał w ręce” policji. I wpadł.

Kuźniański dzielnicowy, aspirant sztabowy Sebastian Sienkiewicz, podczas służby uzyskał informację dotyczącą miejsca przebywania poszukiwanego nakazem doprowadzenia do Zakładu Karnego w Raciborzu 51-letniego mieszkańca powiatu raciborskiego. Mężczyzna ma do odbycia karę 18 miesięcy pozbawienia wolności. Na swoim koncie ma wyroki za niestosowanie się do wyroku sądu dotyczącego zakazu prowadzenia pojazdów, w tym rowerów.

Dzielnicowy, podczas służby w Rudach, na ulicy Rogera zauważył rowerzystę, którego tor jazdy wskazywał, iż może być on pod wpływem alkoholu. By nie doszło do tragedii natychmiast go zatrzymał. 51-latek po przebadaniu w organizmie miał ponad 2 promile alkoholu. Ponadto po sprawdzeniu go w policyjnych systemach okazało się, że jest on poszukiwany. Mężczyzna podczas zatrzymania był spokojny i nie stwarzał problemów. Teraz czeka go jesień w ZK.

INFO: KPP Racibórz.

Redakcja