sobota , 31 Październik 2020
Home » Aktualności » Przeżywamy ostatnią sobotę karnawału.

Przeżywamy ostatnią sobotę karnawału.

Za nami kolejny dzień tegorocznej ,,zimy”. Doskonale każdy z nas wie, jaka ta ,,zima” była do tej pory. Jednak w ostatnich dniach pogoda miała 2 oblicza. Kilka dni doprawdy miało wymiar Przedwiośnia, ale kolejne dni są na powrót dniami ponurymi przypominającymi jesień w najgorszym jej wydaniu.

Dzisiaj znamy już prognozy pogody niemal do 10 marca br. I co? Otóż jak pokazują pogodowe mapy, w tym okresie lekki mróz będzie nam towarzyszył tylko w niektóre nocy. Ale za dnia będziemy mieli temperaturę wyraźnie dodatnią. Możliwe są również w tym czasie przelotne opady deszczu lub rzadziej śniegu. To nas czeka przez kolejne 2 tygodnie. I tak oto przy takiej pogodzie wejdziemy w miesiąc marzec.

Jak więc widzimy, coraz bardziej zbliża się wiosna meteorologiczna ( 1 marca ) i astronomiczna  ( 21 marca ), mamy więc Przedwiośnie – jakiekolwiek by ono nie było. Bieżące dni są coraz dłuższe, wszystko to wymusza naszą większą i dłuższą aktywność. Powoli również wielu z nas będzie ruszało z wiosennymi pracami na dworze na naszych podwórkach, w obejściu i w ogródkach ( jeśli pogoda pozwoli ). Tak to już będzie coraz częściej, że masowo wylegniemy na dwór a świat będzie się budził do życia coraz bardziej. Jeśli tylko nie nadejdzie wielki gorąc i towarzysząca mu susza – będzie pięknie. Czekamy od naszych czytelników na informacje ( również zdjęcia ) pokazujące, że idzie ku wiośnie.

Serdecznie witamy naszych czytelników w sobotę 22 lutego br. – w 63 dniu kalendarzowej zimy. Dzisiejszy dzień jest 53 dniem roku, a do jego końca pozostało więc 313 dni.

*** Oto ja – Twój dzisiejszy dzień: https://www.kalbi.pl/

Przeżywamy 63 dzień tegorocznej kalendarzowej zimy, w trakcie którego nadal aktualne pozostaje nasze hasło nowoczesnego i higienicznego trybu życia – ,,Gimnastykuj się codziennie, bo to zdrowo i przyjemnie”. My jak co dnia, zaliczyliśmy  już poranną sesję biegowo-gimnastyczną. Mamy nadzieję, że każdego dnia znajdziemy na tyle wolnego czasu, aby chociażby pół godzinki przeznaczyć dla naszego zdrowia. Róbmy to nawet pod osłoną porannej i wieczornej ciemności. Pamiętajmy, że według specjalistów od zdrowia bieganie poranne i wieczorne wpływa na wydłużenie życia tych osób o kilka lat ( 5-6 lat ). Nic dodać, nic ująć! Ze względu na dobre samopoczucie w trakcie dnia, dobrze jest ćwiczyć i biegać we wczesnych godzinach rannych, kiedy powietrze jest jeszcze rześkie. Ale czas i formę naszych ćwiczeń każdy powinien dobrać indywidualnie stosownie do naszych możliwości i potrzeb.

Warunki pogodowe: Temperatura nad ranem o godz. 5.00 w rejonie rzeki Rudki wynosiła około -2oC.  W trakcie dnia wynosić będzie około +6oC, w tej chwili wynosi około +2oC. Temperatura odczuwalna może wynosić 0oC. Ciśnienie atmosferyczne będzie w granicach 753 – 748 mmHg, wiatr osiągnie siłę 4 – 9 m/s, zaś wilgotność będzie utrzymywać się w granicach 79 – 54%.

Brzask w obecnych dniach ma miejsce około godz.: 06.10, zaś zmierzch około godz.: 17.48.

Układ dnia i nocy: Słońce wzejdzie dzisiaj o godz. 6.45 zajdzie natomiast o godz. 17.15 w wyniku czego długość dnia wyniesie dokładnie 10 godzin i 30 minut. Noc będzie więc miała 13 godzin i 30 minut. Dzisiejszy dzień jest już 2 godziny i 29 minut dłuższy od najkrótszego dnia roku. Widać więc, że dzień jest krótszy od nocy dokładnie o 3 godziny i 8 minut. Księżyc znajduje się w fazie –  nów.

Najdłuższy dzień w Rudach w 2018 roku to 20 czerwca, trwa on 16 godzin, 23 minuty, 34 sekundy. Najkrótszy dzień roku dla Rud to 21 grudnia, trwa 8 godzin, 3 minuty, 28 sekund. 22 luty jest krótszy od najdłuższego dnia o 5 godzin, 51 minut i 22 sekundy i dłuższy od najkrótszego o 2 godziny, 28 minut i 43 sekundy.

Imieniny w dniu dzisiejszym obchodzą: Małgorzata, Marwald, Konkordia, Wrocisław, Marold i Chociebąd. Wszystkim dzisiejszym solenizantom imieninowym i urodzinowym składamy moc najserdeczniejszych życzeń dobrego zdrowia i wszelkiej pomyślności oraz radości z życia. Przesyłamy również solenizantom nasz redakcyjny  bukiet kwiatów.

Motto dnia: ,,Człowiek, który polega na sobie, myśli pozytywnie, jest optymistą i podejmuje pracę z wiarą w sukces, działa jak magnes. Przyciąga ku sobie twórcze moce wszechświata”.

Przysłowie ludowe na dzisiejszy dzień: ,,Kiedy luty puści, to marzec wypiecze”.

Przeżywamy ostatni tydzień lutego. Za nami są już 63 dni tegorocznej zimy a od wiosny kalendarzowej dzieli nas 28 dni. Przez kolejne 2 tygodnie pogoda będzie jednak bardziej przypominała nam okres przesilenia zimowo-wiosennego. Najwyższa już pora, by powoli ,,budzić” się z ,,zimowego” letargu i zacząć powoli porządkować świat wokół siebie. Do roboty mamy wiele, jak to zwykle bywa po okresie zimowym. No to w sobotnie popołudnie i wieczór zapraszamy na dłuższy spacer a może nawet na dwór do wykonywania niezbędnych pozimowych prac.

Wszystkim naszym czytelnikom bardzo serdecznie życzymy pogodnej, miłej, radosnej oraz zdrowej soboty.

Redakcja