sobota , 31 Październik 2020
Home » Aktualności » Przeżywamy ostatni wakacyjny weekend.

Przeżywamy ostatni wakacyjny weekend.

Witamy w kolejnym dniu narodowej kwarantanny. Przeżywamy miesiąc sierpień. Jak można było się spodziewać – w kolejne dni koronawirus nie daje za wygraną. Atakuje nas cały czas z wielką siłą. Ciągle zdiagnozowani zostają kolejni zakażeni wirusem, rozszerza się również grono osób poddanych przymusowej kwarantannie. Tak jednak będzie przez kolejne dni. Jak długo? Trudno na takie pytanie dzisiaj odpowiedzieć. Tygodnie? Miesiące? A może całe lata? Bóg jeden raczy wiedzieć. W kolejnym dniu mamy bardzo dużo wykrytych nowych zachorowań na koronawirusa – 759!!! Aktualne statystyki ( sobota rano ) dla Polski wyglądają nadal bardzo źle: 66 239 potwierdzonych zachorowań, śmierć poniosły 2 032 osoby! Widzimy więc, że koronawirus rozprzestrzenia się w Polsce nadal. Nadal umierają osoby zarażone wirusem. Takie są dane oficjalne, jaki wymiar mają statystyki nieoficjalne Bóg jeden wie!

W Polsce, jak i w całej Europie trwa więc stan epidemii. Liczba wykrytych zachorowań utrzymuje się na bardzo wysokim poziomie. Końca epidemii nie widać. Ten fakt niesie za sobą dużo poważnych konsekwencji i obowiązków. W związku z tym po raz kolejny namawiamy wszystkich do tego by poddać się odgórnym nakazom związanym z zabezpieczeniem się przed możliwością zainfekowania. Mamy głęboką nadzieję, że te nasze działania przyniosą pozytywny rezultat. Stanie się tak jednak tylko wtedy, kiedy każdy z nas wywiąże się z obowiązku. Pomimo luzowania obowiązujących rygorów,  nie zaszkodzi dodatkowo zadbać o swoje i innych zdrowie, poprzez utrzymanie rygorów stawianych przez specjalistów. Kto tylko może, niech pozostanie w domu i za żadne skarby nie otwiera drzwi koronawirusowi! Nikt bowiem lepiej nie zadba o nas samych niż my sami o siebie. W przestrzeniach publicznych starajmy się bezwzględnie odseparować od ewentualnych chorych poprzez noszenie maseczki, rękawiczek oraz zachowajmy niezbędny dystans pomiędzy osobami.

*** Przypominamy wszystkim naszym czytelnikom ponad wszystko: kolejny dzień postarajmy się spędzić w rygorze nakazanej ,,poluzowanej”  narodowej kwarantanny. Stosujmy bezwzględnie w obiektach publicznych maski, myjmy ręce i zachowujmy bezpieczną odległość pomiędzy osobami.

To już doprawdy końcówka wakacji. Jeszcze tylko 3 dni i dzieci, młodzież oraz nauczyciele pomaszerują do swoich szkół. Tak to już bywa, że wszystko co jest piękne, bardzo szybko się kończy.  Dlatego jest nam często żal tego minionego okresu. Czy jednak tak być powinno, skoro wiemy i tak, że czasu nie zatrzymamy. Skoro tak, to skupmy się raczej na tym by miło wspominać minione dni wakacji. Jesteśmy przekonani, że nie był to okres stracony. Ba,  wierzymy, że cały ten czas wszyscy wykorzystali należycie, a w naszych umysłach pozostają o tym czasie tylko miłe wspomnienia. I umówmy się, że na końcu tegorocznych wakacji świat się nie kończy. Będą przecież jeszcze wolne weekendy, długie weekendy, przerwy świąteczne, ferie zimowe, itd. A potem kolejne letnie wakacje. Stąd też nie narzekajmy, tylko degustujmy to co było dane nam przeżyć w tym roku, oraz snujmy nowe plany na kolejną letnią kanikułę. Przed nami 3 ostatnie dni wakacji, więc starajmy się by spożytkować je jak najlepiej się tylko da. Zbliżający się rok szkolny będzie szczególnym wyzwaniem dla uczniów, rodziców, nauczycieli oraz wszystkich instytucji które powinny zabezpieczyć całe środowisko przed koronawirusem.

A za nami jest pogodny piątek. Dzień ten minął nam w komfortowej temperaturze.

Dzisiaj od samego rana dzień jest pochmurny, okresami pada deszcz. Jest jednak szansa na to, ze popołudniu wypogodzi się. Pogoda jednak w kolejnych 2-3 dniach ma być bardzo dynamiczna. Musimy liczyć się bardzo z możliwymi burzami i nawałnicami.

*** Oto ja – Twój dzisiejszy dzień: https://www.kalbi.pl/

Serdecznie witamy naszych czytelników w sobotę 29 sierpnia br. w 71 dniu kalendarzowego lata. Dzisiejszy dzień jest 242 dniem roku, do jego końca pozostały więc 124 dni.

Przeżywamy 71 dzień tegorocznego kalendarzowego lata, w trakcie którego nadal aktualne pozostaje nasze hasło nowoczesnego i higienicznego trybu życia – ,,Gimnastykuj się codziennie, bo to zdrowo i przyjemnie”. My jak co dnia, zaliczyliśmy  już poranną sesję biegowo-gimnastyczną. Mamy nadzieję, że każdego dnia znajdziemy na tyle wolnego czasu, aby chociażby pół godzinki przeznaczyć dla naszego zdrowia. Róbmy to nawet pod osłoną porannej i wieczornej ciemności. Pamiętajmy, że według specjalistów od zdrowia bieganie poranne i wieczorne wpływa na wydłużenie życia tych osób o kilka lat ( 5-6 lat ). Nic dodać, nic ująć! Ze względu na dobre samopoczucie w trakcie dnia, dobrze jest ćwiczyć i biegać we wczesnych godzinach rannych, kiedy powietrze jest jeszcze rześkie. Ale czas i formę naszych ćwiczeń każdy powinien dobrać indywidualnie stosownie do naszych możliwości i potrzeb.

Warunki pogodowe: Temperatura nad ranem o godz. 5.00 w rejonie rzeki Rudki wynosiła około +15oC.  W trakcie dnia spadnie do około +23oC, w tej chwili wynosi  około +18oC. Temperatura odczuwalna może wynosić +24oC. Od samego rana dzień jest pochmurny i pada deszcz. Popołudniu ma się jednak wypogodzić. Ciśnienie atmosferyczne będzie w granicach 739 – 737 mmHg, wiatr osiągnie siłę 2 – 4 m/s, zaś wilgotność będzie utrzymywać się w granicach 82 – 63%.

Brzask w obecnych dniach ma miejsce około godz.: 05.23, zaś zmierzch około godz.: 20.09.

Układ dnia i nocy: Słońce wzejdzie dzisiaj o godz. 5.57 zajdzie natomiast o godz. 19.37 w wyniku czego długość dnia wyniesie dokładnie 13 godzin i 40 minut. Noc będzie więc miała 10 godzin i 20 minut. Dzisiejszy dzień jest więc dłuższy od najkrótszego dnia w roku dokładnie o 5 godzin i 35 minut. Widać więc, że długość dnia nadal jest zdecydowanie większa niż nocy. Generalnie dzień jest już jednak krótszy o 2 godziny i 44 minuty od dnia najdłuższego!!! Księżyc znajduje się w fazie –  pełnia.

Najdłuższy dzień w Rudach w 2018 roku to 20 czerwca, trwa on 16 godzin, 23 minuty, 34 sekundy. Najkrótszy dzień roku dla Rud to 21 grudnia, trwa 8 godzin, 3 minut, 18 sekund. 29 sierpnia jest krótszy od najdłuższego dnia o 2 godziny i 45 minut, 43 sekundy i dłuższy od najkrótszego o 5 godzin, 34 minuty i 22 sekundy.

Imieniny w dniu dzisiejszym obchodzą: Sabina, Flora, Racibor, Meredyk i Jan. Wszystkim dzisiejszym solenizantom imieninowym i urodzinowym składamy moc najserdeczniejszych życzeń dobrego zdrowia i wszelkiej pomyślności oraz radości z życia. Przesyłamy również solenizantom nasz redakcyjny bukiet letnich kwiatów.

Motto dnia: ,,Prawda to cudowna i straszliwa rzecz, więc trzeba się z nią obchodzić ostrożnie”.

Przysłowie ludowe na dzisiejszy dzień: ,,Co bardziej dokuczy, to rychlej nauczy”.

Przeżywamy dni pięknej umiarkowanej letniej pogody. Pod względem temperaturowym jest w sam raz. Patrząc jednak do przodu widzimy, że przed nami są dni ździebko chłodniejsze. W sumie więc końcówka lata ma być jak się to powszechnie mówi – dla każdego coś miłego. A taka pogoda sprzyja grzybobraniu. Ogłaszamy wszem i wobec, że oto w naszych lasach powinniśmy szukać pierwszego grzyba. Nie ma na co czekać.

I tak oto Wszystkim naszym czytelnikom bardzo serdecznie życzymy pogodnej, miłej, radosnej oraz zdrowej soboty.    Redakcja