niedziela , 14 kwiecień 2024
Home » Aktualności » Witold Witosza obejmie stery w Nadleśnictwie Rudy Raciborskie po odwołaniu Roberta Pabiana.

Witold Witosza obejmie stery w Nadleśnictwie Rudy Raciborskie po odwołaniu Roberta Pabiana.

Nadleśnictwo Rudy Raciborskie ma nowego Nadleśniczego. Został nim Witold Witosza. Nowy Nadleśniczy został następcą Roberta Pabiana odwołanego jakiś czas temu ze swojej funkcji. Powołanie nastąpiło w miniony wtorek 25 sierpnia. Decyzję o powołaniu podjął dyrektor Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Katowicach

*** Witold Witosza jest związany z Lasami Państwowymi od 1998 roku, głównie pracował w Nadleśnictwie Strzelce Opolskie. Na stanowisku nadleśniczego jest po raz pierwszy, nigdy wcześniej nie piastował tej funkcji. Jak sam to określa – ,, nastąpił dla mnie okres próby. Mam nadzieję, że temu wyzwaniu podołam”.

Odwołany Robert Pabian już niedługo po urlopie wróci do pracy i będzie pracował na innym stanowisku.

Według zapewnień przedstawicieli Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Katowicach odwołanie Roberta Pabiana nie było negowaniem jego wiedzy, umiejętności czy doświadczenia. Otrzymał On inną propozycję zatrudnienia w RDLP w Katowicach.

Osoby na stanowisku nadleśniczego swoje stanowiska obejmują w drodze powołania przez Dyrektora Regionalnego. Dyrektor również odwołuje ich ze stanowiska.

Redakcja