piątek , 10 Lipiec 2020
Home » Aktualności » Przeżywamy ostatni tydzień tegorocznego lata.

Przeżywamy ostatni tydzień tegorocznego lata.

Lato wychodzi na ostatnią prostą. Od 23 września dzieli nas zaledwie 7 dni. Jak więc z tego wynika, w przyszłym tygodniu będziemy żegnać tegoroczne Lato, w sposób oczywisty powitamy natomiast Jesień. Ale zanim to nastąpi przed nami rozpościera się ostatni tegoroczny letni weekend. Oczywiście ostatni ze względu na kalendarz a nie za sprawą jakości pogody. Pogoda w ten weekend generalnie rzecz ujmując była piękna. Mieliśmy więc komfortowe warunki do tego by skutecznie w ten weekend wypocząć. A jak Państwo znosicie fakt ciągłego skracania się długości dnia na rzecz nocy? Już po układzie dnia i nocy widać wyraźnie, że nieuchronnie lato nam się kończy. Nie ma się jednak czemu dziwić, skoro szybkimi krokami kroczy do nas jesień. A w naszej miejscowości w dniu wczorajszym odbywały się Dożynki Diecezjalne i Dożynki Parafialne. Był to ostatni akord w zakresie tegorocznego dożynkowania.

Dzisiaj z kolei ruszamy wszyscy w całotygodniową harówę. Jeśli się tylko da, postarajmy się wygospodarować dla siebie odrobine wolnego czasu i spędźmy go na łonie natury. To tak dla ogólnej zdrowotności. A u progu kolejnego tygodnia roku, życzymy wszystkim samych miłych i przyjemnych chwil. Przypominamy również o fakcie, ze w naszych lasach sypnęło grzybami. Może warto by było wybrać się do lasu i co nieco znaleźć.

*** Oto ja – Twój dzisiejszy dzień: https://www.kalbi.pl/

Serdecznie witamy naszych czytelników w poniedziałek 16 września br. w 88 dniu kalendarzowego lata. Dzisiejszy dzień jest 260 dniem roku, do jego końca pozostało więc 105 dni.

Przeżywamy 88 dzień tegorocznego kalendarzowego lata, w trakcie którego nadal aktualne pozostaje nasze hasło nowoczesnego i higienicznego trybu życia – ,,Gimnastykuj się codziennie, bo to zdrowo i przyjemnie”. My jak co dnia, zaliczyliśmy  już poranną sesję biegowo-gimnastyczną. Mamy nadzieję, że każdego dnia znajdziemy na tyle wolnego czasu, aby chociażby pół godzinki przeznaczyć dla naszego zdrowia. Róbmy to nawet pod osłoną porannej i wieczornej ciemności. Pamiętajmy, że według specjalistów od zdrowia bieganie poranne i wieczorne wpływa na wydłużenie życia tych osób o kilka lat ( 5-6 lat ). Nic dodać, nic ująć! Ze względu na dobre samopoczucie w trakcie dnia, dobrze jest ćwiczyć i biegać we wczesnych godzinach rannych, kiedy powietrze jest jeszcze rześkie. Ale czas i formę naszych ćwiczeń każdy powinien dobrać indywidualnie stosownie do naszych możliwości i potrzeb.

Warunki pogodowe: Temperatura nad ranem o godz. 5.00 w rejonie rzeki Rudki wynosiła około +11oC.  W trakcie dnia spadnie do około +18oC, w tej chwili wynosi  około +14oC. Temperatura odczuwalna może wynosić +19oC. Od samego rana dzień jest w miarę pogodny a chwilami nawet słoneczny. Póki co, jest jednak chłodno.  Ciśnienie atmosferyczne będzie w granicach 747 – 745 mmHg, wiatr osiągnie siłę 3 – 5 m/s, zaś wilgotność będzie utrzymywać się w granicach 77 – 68%.

Brzask w obecnych dniach ma miejsce około godz.: 05.50, zaś zmierzch około godz.: 19.30.

Układ dnia i nocy: Słońce wzejdzie dzisiaj o godz. 6.23 zajdzie natomiast o godz. 18.59 w wyniku czego długość dnia wyniesie dokładnie 12 godzin i 36 minut. Noc będzie więc miała 11 godzin i 24 minuty. Dzisiejszy dzień jest więc dłuższy od najkrótszego dnia w roku dokładnie o 4 godziny i 31 minut. Widać więc, że długość dnia nadal jest zdecydowanie większa niż nocy. Ta różnica oczywiście nadal jest na korzyść dnia, jednak jest coraz mniejsza. Księżyc znajduje się w fazie –  pełnia.

Najdłuższy dzień w Rudach w 2018 roku to 20 czerwca, trwa on 16 godzin, 23 minuty, 34 sekundy. Najkrótszy dzień roku dla Rud to 21 grudnia, trwa 8 godzin, 3 minut, 18 sekund. 16 września jest krótszy od najdłuższego dnia o 3 godziny i 48 minut, 59 sekund i dłuższy od najkrótszego o 4 godzin, 31 minuty i 6 sekund.

Imieniny w dniu dzisiejszym obchodzą: Cyprian, Edyta, Eugenia, Franciszek, Kamila, Kornel, Łucja, Sebastiana i Wiktor. Wszystkim dzisiejszym solenizantom imieninowym i urodzinowym składamy moc najserdeczniejszych życzeń dobrego zdrowia i wszelkiej pomyślności oraz radości z życia. Przesyłamy również solenizantom nasz redakcyjny  bukiet letnich kwiatów.

Motto dnia: ,,Aby być wielkim, trzeba być kiedyś małym”.

Przysłowie ludowe na dzisiejszy dzień: ,,Na święty Wawrzyniec, lata już wnet koniec”.

Jeszcze nie tak dawno rozpoczynaliśmy nowy rok szkolny, a teraz przychodzi nam powoli żegnać lato i witać jesień. To już naprawdę niewiele dzieli nas od przesilenia letnio-jesiennego. Powolnymi krokami musimy szykować się do tej prawdziwej jesieni, a potem do zimy. Wiemy przecie, że dni będą teraz coraz krótsze. Najpierw dzień zrówna się z nocą, a potem niestety dnia będzie szybko ubywać. Przejście z czasu letniego na zimowy, też zrobi swoje. Póki jednak to nastąpi mamy jeszcze kilkanaście dni września oraz październik, listopad, no i grudzień. Miejmy nadzieję, że nie będą to dla nas złe miesiące.

Wszystkim naszym czytelnikom bardzo serdecznie życzymy pogodnego, miłego, radosnego oraz zdrowego poniedziałku.    Redakcja