piątek , 10 Lipiec 2020
Home » Aktualności » Przed nami kolejny letni weekend. Na niezbyt odległym horyzoncie ( koniec lipca ) powróci zwrotnikowa spiekota!!!

Przed nami kolejny letni weekend. Na niezbyt odległym horyzoncie ( koniec lipca ) powróci zwrotnikowa spiekota!!!

Mamy piątek, na dworze typowa letnia pogoda. Jest bardzo ciepło. Z jednej strony należałoby się dzisiejszą aurą cieszyć. Z drugiej jednak strony doskonale wiemy jak mocno wysuszony jest otaczający nas świat. W sposób bezdyskusyjny – potrzebujemy mocnych i dłuższych opadów deszczu. Inaczej coraz bardziej staczać się będziemy w stronę warunków przyrodniczo-pogodowych charakterystycznych dla krajów arabskich!!! Taka jest dzisiejsza prawdziwa rzeczywistość. Z godziny na godzinę trudne warunki związane z suszą pogarszają się. Patrząc na pogodowe mapy widzimy, że już od dzisiaj przez kolejny tydzień będziemy mieli bardzo ciepło – w kolejnych dniach od przyszłej środy wręcz zwrotnikowo ciepło. Na przełomie lipca i sierpnia temperatura znowu podniesie się nawet do +32 – 35oC!!!  No cóż, musimy obiektywnie powiedzieć, że tegoroczne lato jest dosyć chimeryczne i skąpe w opady deszczu. Albo niemiłosiernie grzeje i panuje duchota, albo mamy chłodne dni. Taki jest jednak urok tej pory roku. Nie zapominajmy wszakże o tym, że miesiąc lipiec zawsze należy do najbardziej zmiennych i dynamicznych miesięcy w roku. W tym miesiącu przypada najwięcej zjawisk ekstremalnych.

Aktualnie panująca aura nie ma jednak żadnego wpływu na to jak szybko biegnie letnia kanikuła. Dni, jeden za drugim mijają niczym oka mgnienie. W ten oto sposób za sobą mamy już 4 tygodnie wakacji.

A dzisiaj wszystkim naszym czytelnikom życzymy dużo radości, poprawy pogody i miłych chwil. No i popołudniu witamy kolejny letni weekend.

Serdecznie witamy naszych czytelników w piątek 19 lipca br. – w 28 dniu kalendarzowego lata. Dzisiejszy dzień jest 200 dniem roku, a do jego końca pozostało więc 165 dni.

*** Oto ja – Twój dzisiejszy dzień: https://www.kalbi.pl/

Przeżywamy 28 dzień tegorocznego kalendarzowego lata, w trakcie którego nadal aktualne pozostaje nasze hasło nowoczesnego i higienicznego trybu życia – ,,Gimnastykuj się codziennie, bo to zdrowo i przyjemnie”. My jak co dnia, zaliczyliśmy  już poranną sesję biegowo-gimnastyczną. Mamy nadzieję, że każdego dnia znajdziemy na tyle wolnego czasu, aby chociażby pół godzinki przeznaczyć dla naszego zdrowia. Róbmy to nawet pod osłoną porannej i wieczornej ciemności. Pamiętajmy, że według specjalistów od zdrowia bieganie poranne i wieczorne wpływa na wydłużenie życia tych osób o kilka lat ( 5-6 lat ). Nic dodać, nic ująć! Ze względu na dobre samopoczucie w trakcie dnia, dobrze jest ćwiczyć i biegać we wczesnych godzinach rannych, kiedy powietrze jest jeszcze rześkie. Ale czas i formę naszych ćwiczeń każdy powinien dobrać indywidualnie stosownie do naszych możliwości i potrzeb.

Warunki pogodowe: Temperatura nad ranem o godz. 5.00 w rejonie rzeki Rudki wynosiła około +15oC.  W trakcie dnia wynosić będzie około +27oC, w tej chwili wynosi około +22oC. Temperatura odczuwalna może wynosić +29oC. Ciśnienie atmosferyczne będzie w granicach 744 – 743 mmHg, wiatr osiągnie siłę 2 – 4 m/s, zaś wilgotność będzie utrzymywać się w granicach 71 – 49%.

Brzask w obecnych dniach ma miejsce około godz.: 04.16, zaś zmierzch około godz.: 21.27.

Układ dnia i nocy: Słońce wzejdzie dzisiaj o godz. 4.57 zajdzie natomiast o godz. 20.48 w wyniku czego długość dnia wyniesie dokładnie 15 godzin i 51 minut. Noc będzie więc miała 8 godzin i 9 minut. Dzisiejszy dzień jest 7 godzin i 45 minut dłuższy od najkrótszego dnia roku. Widać więc, że dzień jest dłuższy od nocy dokładnie o 7 godzin i 46 minut. Księżyc znajduje się w fazie –  pełnia.

Najdłuższy dzień w Rudach w 2018 roku to 20 czerwca, trwa on 16 godzin, 23 minuty, 34 sekundy. Najkrótszy dzień roku dla Rud to 21 grudnia, trwa 8 godzin, 3 minuty, 28 sekund. 19 lipca jest krótszy od najdłuższego dnia o 0 godzin, 34 minuty i 49 sekund i dłuższy od najkrótszego o 7 godzin, 45 minut i 16 sekundy.

Imieniny w dniu dzisiejszym obchodzą: Arnold, Erwin, Kamil, Robert, Szymon i Teodozja. Wszystkim dzisiejszym solenizantom imieninowym i urodzinowym składamy moc najserdeczniejszych życzeń dobrego zdrowia i wszelkiej pomyślności oraz radości z życia. Przesyłamy również solenizantom nasz redakcyjny letni bukiet kwiatów.

Motto dnia: ,,Strasznie niebezpieczna jest siła, której nie towarzyszy poczucie odpowiedzialności”.

Przysłowie ludowe na dzisiejszy dzień: ,,Czas najskuteczniej leczy troski codzienne”.

Zauważyli Państwo, że otaczający nas świat wygląda jakoś inaczej niż jeszcze miesiąc temu. W odróżnieniu do tamtego okresu, dzień coraz bardziej nam się skraca. Za niedługo będziemy mogli coraz łatwiej zauważyć, że dzień jest znacząco krótszy. Taka jednak jest już kolej rzeczy. Jest tak dlatego, że rok leci nam już z górki. Dzisiaj jest już za nami 200 dni tego roku, tym samym do końca 2019 r. pozostaje tych dni 165. Przyznają Państwo, że te cyfry muszą robić wrażenie. Nad czym? Nad szybko upływającym czasem.

Wszystkim naszym czytelnikom bardzo serdecznie życzymy pogodnego, miłego, radosnego oraz zdrowego czwartku.

Redakcja