środa , 28 Październik 2020
Home » Aktualności » Przed nami kolejny letni tydzień. Od jutra wracamy do szkół i przedszkoli.

Przed nami kolejny letni tydzień. Od jutra wracamy do szkół i przedszkoli.

Witamy w kolejnym dniu narodowej kwarantanny. Przeżywamy miesiąc sierpień. Jak można było się spodziewać – w kolejne dni koronawirus nie daje za wygraną. Atakuje nas cały czas z wielką siłą. Ciągle zdiagnozowani zostają kolejni zakażeni wirusem, rozszerza się również grono osób poddanych przymusowej kwarantannie. Tak jednak będzie przez kolejne dni. Jak długo? Trudno na takie pytanie dzisiaj odpowiedzieć. Tygodnie? Miesiące? A może całe lata? Bóg jeden raczy wiedzieć. W kolejnym dniu mamy bardzo dużo wykrytych nowych zachorowań na koronawirusa – 502!!! Aktualne statystyki ( poniedziałek rano ) dla Polski wyglądają nadal bardzo źle: 67 372 potwierdzonych zachorowań, śmierć poniosło 2 039 osób! Widzimy więc, że koronawirus rozprzestrzenia się w Polsce nadal. Nadal umierają osoby zarażone wirusem. Takie są dane oficjalne, jaki wymiar mają statystyki nieoficjalne Bóg jeden wie!

W Polsce, jak i w całej Europie trwa więc stan epidemii. Liczba wykrytych zachorowań utrzymuje się na bardzo wysokim poziomie. Końca epidemii nie widać. Ten fakt niesie za sobą dużo poważnych konsekwencji i obowiązków. W związku z tym po raz kolejny namawiamy wszystkich do tego by poddać się odgórnym nakazom związanym z zabezpieczeniem się przed możliwością zainfekowania. Mamy głęboką nadzieję, że te nasze działania przyniosą pozytywny rezultat. Stanie się tak jednak tylko wtedy, kiedy każdy z nas wywiąże się z obowiązku. Pomimo luzowania obowiązujących rygorów,  nie zaszkodzi dodatkowo zadbać o swoje i innych zdrowie, poprzez utrzymanie rygorów stawianych przez specjalistów. Kto tylko może, niech pozostanie w domu i za żadne skarby nie otwiera drzwi koronawirusowi! Nikt bowiem lepiej nie zadba o nas samych niż my sami o siebie. W przestrzeniach publicznych starajmy się bezwzględnie odseparować od ewentualnych chorych poprzez noszenie maseczki, rękawiczek oraz zachowajmy niezbędny dystans pomiędzy osobami.

*** Przypominamy wszystkim naszym czytelnikom ponad wszystko: kolejny dzień postarajmy się spędzić w rygorze nakazanej ,,poluzowanej”  narodowej kwarantanny. Stosujmy bezwzględnie w obiektach publicznych maski, myjmy ręce i zachowujmy bezpieczną odległość pomiędzy osobami.

No to formalnie rzecz ujmując kończy nam się miesiąc sierpień a tym samym tegoroczne wakacje. Fakt jest taki, że jutro wracamy do szkoły. Już słyszymy szlochających i wzdychających uczniów i nauczycieli. Niestety ogłaszamy koniec wielkiej laby, od poniedziałku wracamy do szkół. Taka jest kolej rzeczy. Przed nami są jednak ostatnie godziny odpoczynku. Proponujemy czas ten przeznaczyć na powolne przystosowanie się do nowych warunków szkolnych. Może więc wybrać się na spacer traktem wiodącym …….. nieopodal szkoły. To pozwoli na łagodne przejście z czasu wakacyjnego do okresu szkolnego. Mamy sobotę, ostatni sierpniowy dzień. A dzień jest pochmurny i chłodniejszy niż to było jeszcze niedawno, nic nie wskazuje na to, że pogoda w trakcie dnia się zmieni. Aby zachować pozytywny wymiar dzisiejszego dnia myślmy tak – co prawda wakacje są już niemal za nami, ale przed nami są jeszcze 3 tygodnie lata. Korzystajmy z tego ile się tylko da.

W dniu wczorajszym panowała ekstremalna duchota, co w efekcie doprowadziło do wieczornej a potem nocnej nawałnicy. Był to efekt zmiany pogody która nadciągała do nas od południowego zachodu.

*** Oto ja – Twój dzisiejszy dzień: https://www.kalbi.pl/

Serdecznie witamy naszych czytelników w poniedziałek 31 sierpnia br. w 73 dniu kalendarzowego lata. Dzisiejszy dzień jest 244 dniem roku, do jego końca pozostały więc 122 dni.

Przeżywamy 73 dzień tegorocznego kalendarzowego lata, w trakcie którego nadal aktualne pozostaje nasze hasło nowoczesnego i higienicznego trybu życia – ,,Gimnastykuj się codziennie, bo to zdrowo i przyjemnie”. My jak co dnia, zaliczyliśmy  już poranną sesję biegowo-gimnastyczną. Mamy nadzieję, że każdego dnia znajdziemy na tyle wolnego czasu, aby chociażby pół godzinki przeznaczyć dla naszego zdrowia. Róbmy to nawet pod osłoną porannej i wieczornej ciemności. Pamiętajmy, że według specjalistów od zdrowia bieganie poranne i wieczorne wpływa na wydłużenie życia tych osób o kilka lat ( 5-6 lat ). Nic dodać, nic ująć! Ze względu na dobre samopoczucie w trakcie dnia, dobrze jest ćwiczyć i biegać we wczesnych godzinach rannych, kiedy powietrze jest jeszcze rześkie. Ale czas i formę naszych ćwiczeń każdy powinien dobrać indywidualnie stosownie do naszych możliwości i potrzeb.

Warunki pogodowe: Temperatura nad ranem o godz. 5.00 w rejonie rzeki Rudki wynosiła około +15oC.  W trakcie dnia podniesie się do około +22oC, w tej chwili wynosi  około +20oC. Temperatura odczuwalna może wynosić +21oC. Od samego rana dzień jest pochmurny i wilgotny, dmucha silny wiatr. Ciśnienie atmosferyczne będzie w granicach 744 – 737 mmHg, wiatr osiągnie siłę 2 – 8 m/s, zaś wilgotność będzie utrzymywać się w granicach 83 – 75%.

Brzask w obecnych dniach ma miejsce około godz.: 05.26, zaś zmierzch około godz.: 20.04.

Układ dnia i nocy: Słońce wzejdzie dzisiaj o godz. 6.00 zajdzie natomiast o godz. 19.33 w wyniku czego długość dnia wyniesie dokładnie 13 godzin i 33 minuty. Noc będzie więc miała 10 godzin i 27 minut. Dzisiejszy dzień jest więc dłuższy od najkrótszego dnia w roku dokładnie o 5 godzin i 27 minut. Widać więc, że długość dnia nadal jest zdecydowanie większa niż nocy. Generalnie dzień jest już jednak krótszy o 2 godziny i 58 minut od dnia najdłuższego!!! Księżyc znajduje się w fazie –  pełnia.

Najdłuższy dzień w Rudach w 2018 roku to 20 czerwca, trwa on 16 godzin, 23 minuty, 34 sekundy. Najkrótszy dzień roku dla Rud to 21 grudnia, trwa 8 godzin, 3 minut, 18 sekund. 31 sierpnia jest krótszy od najdłuższego dnia o 2 godziny i 52 minuty, 56 sekund i dłuższy od najkrótszego o 5 godzin, 27 minut i 9 sekund.

Imieniny w dniu dzisiejszym obchodzą: Bohdan, Izabela, Jan, Józef, Nikodem, Paulin, Prymian, Rajmund i Rajmunda. Wszystkim dzisiejszym solenizantom imieninowym i urodzinowym składamy moc najserdeczniejszych życzeń dobrego zdrowia i wszelkiej pomyślności oraz radości z życia. Przesyłamy również solenizantom nasz redakcyjny bukiet letnich kwiatów.

Motto dnia: ,,Miłość nie jest jednym z atrybutów Boga, ale sumą jego wszystkich atrybutów”.

Przysłowie ludowe na dzisiejszy dzień: ,,Czas najskuteczniej leczy troski codzienne”.

Ostatni dzień i godziny przed nowym rokiem szkolny warto spędzić w sposób bardzo atrakcyjny. Możliwości ku temu mamy bardzo dużo. My jednak zachęcamy by wiele czasu spędzić na łonie natury – w lesie, parku, lub po prostu w przydomowym zagajniku. Zróbmy to, pomimo nie najlepszej pogody. Od wtorku przyjdzie zasiąść z powrotem w szkolnych ławach i o takich planach będzie można tylko poważyć. Na pierwszym planie będzie bowiem nauka, a potem dopiero popołudniowy odpoczynek. Cóż jednak począć, taka jest kolej rzeczy.

I tak oto Wszystkim naszym czytelnikom bardzo serdecznie życzymy pogodnego, miłego, radosnego oraz zdrowego poniedziałku.    Redakcjapogoda