środa , 27 Maj 2020
Home » Aktualności » To już dzisiaj! Po długim postoju ( koronawirus ) rudzka kolejka ponownie wyrusza na szlak. Zapraszamy.

To już dzisiaj! Po długim postoju ( koronawirus ) rudzka kolejka ponownie wyrusza na szlak. Zapraszamy.

Przekazujemy radosną informację dla wielu z nas a głównie dla turystów odwiedzających Rudy. Oto bowiem zapraszamy wszystkich w niedzielę 24 maja 2020 roku na przejazdy kolejką wąskotorową. Będzie to pierwszy przejazd po długim okresie postoju ze względu na panujące zagrozenie koronawirusem.  Planowane kursy: od godziny 11:00 do godziny 17:00 odbędą się na trasie Rudy- Rybnik Stodoły- Rudy natomiast kurs o godzinie 18:00 na trasie Rudy- Stanica- Rudy.

W związku z panującą epidemią koronawirusa będą obowiązywały pewne ograniczenia:

  1. Wejście na teren stacji tylko dla osób w maseczkach ochronnych.
  2. Zachowujemy wszelkie zalecenia dotyczące koronawirusa (zachowanie bezpiecznej odległości, maseczki ochronne, częste mycie lub dezynfekcja rąk).
  3. W wagonach zajmujemy miejsca wskazane przez obsługę, nie wolno zajmować miejsc samodzielnie bez zgody pracowników stacji.
  4. Preferowana płatność kartą, kasa będzie nieczynna, bilety będą sprzedawane w pociągu, przejazd odbędzie się na podstawie paragonu, nie będą wydawane kartonowe bilety.

Zapraszamy wszystkich do tej ponownej inauguracji sezonu.

Redakcja