środa , 3 Czerwiec 2020
Home » Aktualności » Pierwsza dekada października mija. Witamy w czwartkowe dopołudnie.

Pierwsza dekada października mija. Witamy w czwartkowe dopołudnie.

Jakby na to nie patrzeć mamy czwartek i bieżący tydzień zmierza ku końcowi. Za nami jest więc ponad połowa kolejnego tygodnia roku. I nie wiadomo, czy wobec takiego obrotu sprawy cieszyć się, czy też ubolewać. Wiadomo, jak człowiek jest w pracy, to najchętniej popchałby czas do przodu i odwrotnie, jak mamy wolne zrobilibyśmy wszystko, by go pohamować. W takich realiach przeżyliśmy już niemal całą pierwszą dekadę października.

I jak tam Państwo czujecie się w aktualnych jesiennych dniach? Rano dzisiaj mieliśmy 9 kresek na ,,plusie” a dzień zapowiada się niezmiernie atrakcyjnie. Będzie słonecznie i o wiele cieplej niż było kilka dni temu. Póki co mamy zmienną jesień, pamiętajmy jednak, że o tej porze roku pogoda może zmienić się z dnia na dzień albo inaczej mówiąc wraz z podmuchem wiatru. Pozdrawiamy na cały dzisiejszy dzionek i wszystkie dni kolejne w tym tygodniu. I cieszmy się, że już od dzisiaj tydzień leci nam już z górki. A to oznacza, że kolejny letni weekend jest tuż, tuż.

*** Oto ja – Twój dzisiejszy dzień: https://www.kalbi.pl/

Serdecznie witamy naszych czytelników w czwartek 10 października br. w 17 dniu kalendarzowej jesieni. Dzisiejszy dzień jest 283 dniem roku, do jego końca pozostały więc dokładnie 82 dni.

Przeżywamy 17 dzień tegorocznej kalendarzowej jesieni, w trakcie którego nadal aktualne pozostaje nasze hasło nowoczesnego i higienicznego trybu życia – ,,Gimnastykuj się codziennie, bo to zdrowo i przyjemnie”. My jak co dnia, zaliczyliśmy  już poranną sesję biegowo-gimnastyczną. Mamy nadzieję, że każdego dnia znajdziemy na tyle wolnego czasu, aby chociażby pół godzinki przeznaczyć dla naszego zdrowia. Róbmy to nawet pod osłoną porannej i wieczornej ciemności. Pamiętajmy, że według specjalistów od zdrowia bieganie poranne i wieczorne wpływa na wydłużenie życia tych osób o kilka lat ( 5-6 lat ). Nic dodać, nic ująć! Ze względu na dobre samopoczucie w trakcie dnia, dobrze jest ćwiczyć i biegać we wczesnych godzinach rannych, kiedy powietrze jest jeszcze rześkie. Ale czas i formę naszych ćwiczeń każdy powinien dobrać indywidualnie stosownie do naszych możliwości i potrzeb.

Warunki pogodowe: Temperatura nad ranem o godz. 5.00 w rejonie rzeki Rudki wynosiła około +9oC.  W trakcie dnia podniesie się do około +15oC, w tej chwili wynosi  około +12oC. Temperatura odczuwalna może wynosić +15oC. Od samego rana dzień jest pochmurny. Ciśnienie atmosferyczne będzie w granicach 743 – 740 mmHg, wiatr osiągnie siłę 5 – 7 m/s, zaś wilgotność będzie utrzymywać się w granicach 89 – 68%.

Brzask w obecnych dniach ma miejsce około godz.: 06.27, zaś zmierzch około godz.: 18.37.

Układ dnia i nocy: Słońce wzejdzie dzisiaj o godz. 7.00 zajdzie natomiast o godz. 18.07 w wyniku czego długość dnia wyniesie dokładnie 11 godzin i 7 minut. Noc będzie więc miała 12 godzin i 53 minuty. Dzisiejszy dzień jest więc dłuższy od najkrótszego dnia w roku dokładnie o 3 godziny i 2 minuty. Widać więc, że noc jest już dłuższa od dnia o 1 godzinę i 36 minut. Księżyc znajduje się w fazie –  pełnia.

Najdłuższy dzień w Rudach w 2018 roku to 20 czerwca, trwa on 16 godzin, 23 minuty, 34 sekundy. Najkrótszy dzień roku dla Rud to 21 grudnia, trwa 8 godzin, 3 minut, 18 sekund. 10 października jest krótszy od najdłuższego dnia o 5 godzin i 18 minut, 13 sekund i dłuższy od najkrótszego o 3 godziny, 1 minutę i 52 sekundy.

Imieniny w dniu dzisiejszym obchodzą: Samuel, Przemysław, Paulin i Franciszek. Wszystkim dzisiejszym solenizantom imieninowym i urodzinowym składamy moc najserdeczniejszych życzeń dobrego zdrowia i wszelkiej pomyślności oraz radości z życia. Przesyłamy również solenizantom nasz redakcyjny  bukiet jesiennych kwiatów.

Motto dnia: ,,Wstyd jest rodzajem gniewu zwróconego przeciwko sobie samemu”.

Przysłowie ludowe na dzisiejszy dzień: ,,Rok za rokiem, jak woda potokiem”.

Z każdym kolejnym dniem coraz głębiej wchodzimy w tegoroczną jesień. Naturalnie więc, nocą, wieczorem i o poranku jest już wyraźniej chłodno. Trudno byłoby w dzisiejszych dniach wysiedzieć w domu bez rozpalenia CO. I trudno się temu dziwić. Jak długo potrwają te owe chłodne noce, trudno dzisiaj wyrokować. W skrajnie negatywnej prognozie trzeba by powiedzieć, że aż do ….. wiosny. No nie, może tak źle nie będzie. Przecież jest chyba coś takiego jak złota polska, ciepła jesień? No to my na nią czekamy z utęsknieniem. A Państwo?

Wszystkim naszym czytelnikom bardzo serdecznie życzymy pogodnego, miłego, radosnego oraz zdrowego czwartku.    Redakcjakoty