poniedziałek , 8 sierpień 2022
Home » Aktualności » Przypominamy! Oszuści nie mają litości wykorzystując do swoich oszustw chorobę Covid-19.

Przypominamy! Oszuści nie mają litości wykorzystując do swoich oszustw chorobę Covid-19.

Rybnicki portal internetowy www.rybnik.com.pl/  informuje o kolejnych próbach oszustwa jakie stosują oszuści  głównie wobec osób starszych. W tym miejscu należałoby powiedzieć, że oszuści w swoich rękach mają bardzo aktualne ,,narzędzie” przestępstwa. Tym razem osoby te perfidnie wykorzystują krzywdę i niedolę ludzką licząc na łatwowierność starszych osób i …… bezgraniczną miłość do swoich dzieci i innych krewnych.  Nowe oszustwo oszustów zostało już nazwane – ,,na koronawirusa”.  Tak, tak, oszuści nie mają żadnych hamulców i skrupułów.  Jak taka próba oszustwa zazwyczaj wygląda? Czytaj poniżej.

Dzwoniący do potencjalnych ofiar oszustwa naciągacze płaczą do słuchawki, krzyczą do seniorów i rozpaczając nad nieszczęściem które spotkało bliska osobę wytypowanej ofiary.

Dzwonią głównie do starszych osób podając się za członka rodziny, który zachorował na Covid i jest w bardzo złym stanie. Po chwili do rozmowy wkracza rzekomy lekarz, który potwierdza tę sytuację, wskazując na pilną potrzebę wdrożenia terapii ratującej życie. A to kosztuje!!!

Informując o konieczności poniesienia sporych nakładów finansowych, próbują wyłudzić pieniądze żerując na dobrym sercu rozmówcy i jego strachu o życie swoich najbliższych. Chcąc wymusić szybką reakcję, wywierają słowną presję na starszych osobach. By osiągnąć swój cel, potrafią płakać do słuchawki czy wręcz krzyczeć na rozmówcę, który nie chce przekazać im pieniędzy.

Pamiętajmy, że żaden pacjent chory na Covid-19 nie musi płacić za swoje leczenie. Zarówno diagnostyka, pobyt w szpitalu jak i podawane leki są darmowe. Jeśli dzwoni do nas osoba, która próbuje wmówić nam, iż musimy zapłacić za leczenie najbliższych, powinniśmy jak najszybciej przerwać połączenie i zadzwonić pod numer 112, by poinformować o próbie oszustwa policję.

INFO: www.rybnik.com.pl, Policja.

Redakcja