sobota , 31 Październik 2020
Home » Aktualności » Niedziela będzie dniem przełomowym pomiędzy okresem ciepłym a czasem umiarkowanych temperatur.

Niedziela będzie dniem przełomowym pomiędzy okresem ciepłym a czasem umiarkowanych temperatur.

jaka pogodaWitamy w kolejnym dniu narodowej kwarantanny. Przeżywamy miesiąc sierpień. Jak można było się spodziewać – w kolejne dni koronawirus nie daje za wygraną. Atakuje nas cały czas z wielką siłą. Ciągle zdiagnozowani zostają kolejni zakażeni wirusem, rozszerza się również grono osób poddanych przymusowej kwarantannie. Tak jednak będzie przez kolejne dni. Jak długo? Trudno na takie pytanie dzisiaj odpowiedzieć. Tygodnie? Miesiące? A może całe lata? Bóg jeden raczy wiedzieć. W kolejnym dniu mamy bardzo dużo wykrytych nowych zachorowań na koronawirusa – 759!!! Aktualne statystyki ( niedziela rano ) dla Polski wyglądają nadal bardzo źle: 66 239 potwierdzonych zachorowań, śmierć poniosły 2 032 osoby! Widzimy więc, że koronawirus rozprzestrzenia się w Polsce nadal. Nadal umierają osoby zarażone wirusem. Takie są dane oficjalne, jaki wymiar mają statystyki nieoficjalne Bóg jeden wie!

W Polsce, jak i w całej Europie trwa więc stan epidemii. Liczba wykrytych zachorowań utrzymuje się na bardzo wysokim poziomie. Końca epidemii nie widać. Ten fakt niesie za sobą dużo poważnych konsekwencji i obowiązków. W związku z tym po raz kolejny namawiamy wszystkich do tego by poddać się odgórnym nakazom związanym z zabezpieczeniem się przed możliwością zainfekowania. Mamy głęboką nadzieję, że te nasze działania przyniosą pozytywny rezultat. Stanie się tak jednak tylko wtedy, kiedy każdy z nas wywiąże się z obowiązku. Pomimo luzowania obowiązujących rygorów,  nie zaszkodzi dodatkowo zadbać o swoje i innych zdrowie, poprzez utrzymanie rygorów stawianych przez specjalistów. Kto tylko może, niech pozostanie w domu i za żadne skarby nie otwiera drzwi koronawirusowi! Nikt bowiem lepiej nie zadba o nas samych niż my sami o siebie. W przestrzeniach publicznych starajmy się bezwzględnie odseparować od ewentualnych chorych poprzez noszenie maseczki, rękawiczek oraz zachowajmy niezbędny dystans pomiędzy osobami.

*** Przypominamy wszystkim naszym czytelnikom ponad wszystko: kolejny dzień postarajmy się spędzić w rygorze nakazanej ,,poluzowanej”  narodowej kwarantanny. Stosujmy bezwzględnie w obiektach publicznych maski, myjmy ręce i zachowujmy bezpieczną odległość pomiędzy osobami.

Witamy w niedzielny wilgotny poranek. Za nami dynamiczna noc z burzą. Burza zbliżała się do nas przez dłuższy odcinek czasu. Na dobre jednak zawitała i rozwinęła się około godz. 2.00 w nocy. Możemy jednak być zadowoleni z tego, że nie była ona tak ekstremalna jak zapowiadały to prognozy meteorologiczne. I dobrze, potrzebny deszcz spadł więc mamy to co było potrzebne.

W niedzielę jednak w dalszym ciągu aktualne są zapowiedzi nagłych i ekstremalnych zjawisk pogodowych. Weźmy więc te zapowiedzi pod uwagę przy planowaniu dzisiejszego dnia.

Czy Państwo macie świadomość tego, że oto tegoroczne wakacje się kończą! Pozostały jeszcze 2 dni – niedziela i poniedziałek, po czym cała dzieciarnia i młodzież wracają do szkolnych ław. Do pracy powracają również wszyscy nauczyciele i pozostali pracownicy oświaty. No cóż, wszystko się kiedyś kończy. W dobie koronawirusa nie wiemy jednak, czy decyzja o bezwzględnym powrocie do szkoły jest decyzją prawidłową i nie niosącą ryzyka dla uczniów, nauczycieli, pracowników szkoły a w efekcie również dla wszystkich naszych rodzin.

 Mamy więc ostatnie wakacyjne dni i koniec. Potem otworzy się nowa rzeczywistość. Zanim to jednak nastąpi po fali zwrotnikowego ciepła przed sobą mamy zachmurzona i raczej deszczową niedzielę. Oczekiwane ochłodzenie nadeszło wraz z wczorajszą nocną burzą. I w związku z tym faktem jest dobrze. Mamy bowiem okazję dojść do siebie i ochłodzić się po okresie upałów i duchoty. Miejmy nadzieję, że pogoda dopisze, a jak tak będzie, to również nasze samopoczucie będzie dobre. Wtedy łatwiej będzie o wszystko. Ale, ale ….. . Są jednak wśród nas takie osoby które nadal będą się urlopować i wakacyjnie odpoczywać. Na myśli mamy studentów oraz te osoby które zaplanowały sobie na wrzesień urlop. Tym wszystkim osobom zazdrościmy, ale mimo tego życzymy miłego urlopowania i wypoczynku.

*** Oto ja – Twój dzisiejszy dzień: https://www.kalbi.pl/

Serdecznie witamy naszych czytelników w niedzielę 30 sierpnia br. w 72 dniu kalendarzowego lata. Dzisiejszy dzień jest 243 dniem roku, do jego końca pozostały więc 123 dni.

Przeżywamy 72 dzień tegorocznego kalendarzowego lata, w trakcie którego nadal aktualne pozostaje nasze hasło nowoczesnego i higienicznego trybu życia – ,,Gimnastykuj się codziennie, bo to zdrowo i przyjemnie”. My jak co dnia, zaliczyliśmy  już poranną sesję biegowo-gimnastyczną. Mamy nadzieję, że każdego dnia znajdziemy na tyle wolnego czasu, aby chociażby pół godzinki przeznaczyć dla naszego zdrowia. Róbmy to nawet pod osłoną porannej i wieczornej ciemności. Pamiętajmy, że według specjalistów od zdrowia bieganie poranne i wieczorne wpływa na wydłużenie życia tych osób o kilka lat ( 5-6 lat ). Nic dodać, nic ująć! Ze względu na dobre samopoczucie w trakcie dnia, dobrze jest ćwiczyć i biegać we wczesnych godzinach rannych, kiedy powietrze jest jeszcze rześkie. Ale czas i formę naszych ćwiczeń każdy powinien dobrać indywidualnie stosownie do naszych możliwości i potrzeb.

Warunki pogodowe: Temperatura nad ranem o godz. 5.00 w rejonie rzeki Rudki wynosiła około +17oC.  W trakcie dnia spadnie do około +28oC, w tej chwili wynosi  około +20oC. Temperatura odczuwalna może wynosić +29oC. Od samego rana dzień jest pochmurny i wilgotny. Popołudniu ma się jednak wypogodzić. Ciśnienie atmosferyczne będzie w granicach 739 – 737 mmHg, wiatr osiągnie siłę 2 m/s, zaś wilgotność będzie utrzymywać się w granicach 93 – 68%.

Brzask w obecnych dniach ma miejsce około godz.: 05.25, zaś zmierzch około godz.: 20.07.

Układ dnia i nocy: Słońce wzejdzie dzisiaj o godz. 5.59 zajdzie natomiast o godz. 19.35 w wyniku czego długość dnia wyniesie dokładnie 13 godzin i 36 minut. Noc będzie więc miała 10 godzin i 24 minuty. Dzisiejszy dzień jest więc dłuższy od najkrótszego dnia w roku dokładnie o 5 godzin i 31 minut. Widać więc, że długość dnia nadal jest zdecydowanie większa niż nocy. Generalnie dzień jest już jednak krótszy o 2 godziny i 52 minuty od dnia najdłuższego!!! Księżyc znajduje się w fazie –  pełnia.

Najdłuższy dzień w Rudach w 2018 roku to 20 czerwca, trwa on 16 godzin, 23 minuty, 34 sekundy. Najkrótszy dzień roku dla Rud to 21 grudnia, trwa 8 godzin, 3 minut, 18 sekund. 30 sierpnia jest krótszy od najdłuższego dnia o 2 godziny i 49 minut, 19 sekund i dłuższy od najkrótszego o 5 godzin, 30 i 46 sekund.

Imieniny w dniu dzisiejszym obchodzą: Gaudencja, Miron, Tekla, Rebeka i Piotr. Wszystkim dzisiejszym solenizantom imieninowym i urodzinowym składamy moc najserdeczniejszych życzeń dobrego zdrowia i wszelkiej pomyślności oraz radości z życia. Przesyłamy również solenizantom nasz redakcyjny bukiet letnich kwiatów.

Motto dnia: ,,Dawna róża pozostała tylko z nazwy, same nazwy nam jedynie zostały”.

Przysłowie ludowe na dzisiejszy dzień: ,,Kogo Bóg chce pokarać, rozum mu odbiera”.

Mamy końcówkę sierpnia, jakby więc nie patrzeć wakacje praktycznie się już skończyły. Przecież pozostały już tylko 2 dni. Trudno dać temu wiarę, żywo bowiem mamy w pamięci chwile kiedy rozpoczynaliśmy wakacje. Wcześniej była jednak koronawirusowa kwarantanna. Ale tak to już bywa, że jak się ciężko pracuje, to czas pracy nam się dłuży. I odwrotnie, kiedy mamy czas wypoczynku, to mija on nam w zastraszającym tempie. Nic jednak nie poradzimy, tak to już Bozia ten świat ułożyła, a my musimy go przyjmować takim jaki jest. A przed nami mamy nadzieję, że są kolejne piękne okresy tego roku. Wrzesień, końcówka lata, jesień, święto zmarłych, okres przedświąteczny, święta, no i oczywiście zima, której już przecież tak dawno nie było. Jak więc widzimy, śmiało możemy wznieść głowę do góry i z nadzieją spoglądać w kolejne dni tego roku. Nawet jeśli nie są to dni wakacyjne.

I tak oto Wszystkim naszym czytelnikom bardzo serdecznie życzymy pogodnej, miłej, radosnej oraz zdrowej niedzieli.    Redakcja