poniedziałek , 18 Listopad 2019
Home » Aktualności » Na półmetku bieżącego tygodnia nadal deszcz nie pada.

Na półmetku bieżącego tygodnia nadal deszcz nie pada.

To już kolejny wakacyjna środa 10 lipca br., mamy więc za sobą pierwszą dekadę lipca. Trwają wakacje, cieszmy się więc tym, że wielu z nas ma dużo wolnego czasu, który możemy przeznaczyć na wypoczynek, albo zwykłe leniuchowanie. Według nas, najkorzystniejszy jest wypoczynek aktywny – na przykład na rowerze, pływanie, bieganie, spacer, itd. Zachęcamy do takiej formy spędzania czasu. W pogodzie trwa okres ochłodzenia, szkoda jednak, ze nie pada deszcz. Biorąc pod uwagę ostatnie zmienne ( ekstremalne ) warunki pogodowe, musimy w sposób właściwy dobierać czas spędzony na dworze, tak byśmy w takich sytuacjach zbytnio nie przeciążali swoich organizmów. A za nami pogodny ale chłodnawy wtorek. Wczorajszy dzień pokazał, że lato może być piękne, umiarkowanie ciepłe i spokojne. Najważniejsze jest jednak to, by regularnie padał deszcz. Ale w sposób umiarkowany, susza bowiem jest przeogromna. Przyroda cały czas woła o wodę, widzimy naokoło jak poszczególne jej elementy wysychają. To wszystko za sprawą spiekoty i braku wody. Oczywiście mówiąc o opadach deszczu mamy na myśli regularne dosyć mocne opady, jednak nie takie które mogłyby doprowadzić do podtopień i powodzi jak to w minionych latach było. I broń Boże nawałnice. Niestety znaczniejszych opadów deszczu jak nie było, tak nie ma. Miłego dnia życzymy.

Serdecznie witamy naszych czytelników w środę 10 lipca br. – w 19 dniu kalendarzowego lata. Dzisiejszy dzień jest 191 dniem roku, a do jego końca pozostało więc 174 dni.

*** Oto ja – Twój dzisiejszy dzień: https://www.kalbi.pl/

Przeżywamy 19 dzień tegorocznego kalendarzowego lata, w trakcie którego nadal aktualne pozostaje nasze hasło nowoczesnego i higienicznego trybu życia – ,,Gimnastykuj się codziennie, bo to zdrowo i przyjemnie”. My jak co dnia, zaliczyliśmy  już poranną sesję biegowo-gimnastyczną. Mamy nadzieję, że każdego dnia znajdziemy na tyle wolnego czasu, aby chociażby pół godzinki przeznaczyć dla naszego zdrowia. Róbmy to nawet pod osłoną porannej i wieczornej ciemności. Pamiętajmy, że według specjalistów od zdrowia bieganie poranne i wieczorne wpływa na wydłużenie życia tych osób o kilka lat ( 5-6 lat ). Nic dodać, nic ująć! Ze względu na dobre samopoczucie w trakcie dnia, dobrze jest ćwiczyć i biegać we wczesnych godzinach rannych, kiedy powietrze jest jeszcze rześkie. Ale czas i formę naszych ćwiczeń każdy powinien dobrać indywidualnie stosownie do naszych możliwości i potrzeb.

Warunki pogodowe: Temperatura nad ranem o godz. 5.00 w rejonie rzeki Rudki wynosiła około +11oC.  W trakcie dnia wynosić będzie około +19oC, w tej chwili wynosi około +16oC. Temperatura odczuwalna może wynosić +20oC. Ciśnienie atmosferyczne będzie w granicach 744 – 743 mmHg, wiatr osiągnie siłę 4 – 7 m/s, zaś wilgotność będzie utrzymywać się w granicach 82 – 61%.

Brzask w obecnych dniach ma miejsce około godz.: 04.04, zaś zmierzch około godz.: 21.37.

Układ dnia i nocy: Słońce wzejdzie dzisiaj o godz. 4.47 zajdzie natomiast o godz. 20.56 w wyniku czego długość dnia wyniesie dokładnie 16 godzin i 9 minut. Noc będzie więc miała 7 godzin i 51 minut. Dzisiejszy dzień jest 8 godzin i 3 minuty dłuższy od najkrótszego dnia roku. Widać więc, że dzień jest dłuższy od nocy dokładnie o 8 godzin i 18 minut. Księżyc znajduje się w fazie –  pierwsza kwadra.

Najdłuższy dzień w Rudach w 2018 roku to 20 czerwca, trwa on 16 godzin, 23 minuty, 34 sekundy. Najkrótszy dzień roku dla Rud to 21 grudnia, trwa 8 godzin, 3 minuty, 28 sekund. 10 lipca jest krótszy od najdłuższego dnia o 0 godzin, 16 minut i 45 sekund i dłuższy od najkrótszego o 8 godzin, 3 minuty i 20 sekund.

Imieniny w dniu dzisiejszym obchodzą: Aleksander, Aniela, Filip, January i Rufina. Wszystkim dzisiejszym solenizantom imieninowym i urodzinowym składamy moc najserdeczniejszych życzeń dobrego zdrowia i wszelkiej pomyślności oraz radości z życia. Przesyłamy również solenizantom nasz redakcyjny letni bukiet kwiatów.

Motto dnia: ,,To smutne, że głupcy są tacy pewni siebie, a ludzie rozsądni tacy pełni wątpliwości”.

Przysłowie ludowe na dzisiejszy dzień: ,,Byłoby lato dłuższe, gdyby nie zima”.

Dzisiejszy, kolejny już wakacyjny dzień możemy spędzić bardzo atrakcyjnie. Na dworze jest pogodnie, umiarkowanie ciepło i bardzo przyjemnie. Chciejmy więc wypoczywać. Może by tak wybrać się na wycieczkę pieszą lub rowerowa do lasu?  Mamy świadomość tego, że wielu z nas boi się kleszczy, ale przecież one nie mogą paraliżować naszych działań. Trochę ostrożności w tej sprawie nie zaszkodzi, ale bez przesadyzmu. Zapraszamy na dłuższą chwilę do lasu i parku. Pamiętajmy jednak o możliwych zawirowaniach pogody.

Wszystkim naszym czytelnikom bardzo serdecznie życzymy pogodnej, miłej, radosnej oraz zdrowej środy.

Redakcja