poniedziałek , 18 Listopad 2019
Home » Aktualności » Mamy sobotę. Jest szansa na opady deszczu.

Mamy sobotę. Jest szansa na opady deszczu.

Mamy sobotę 13 lipca br. To jaka ta 13-tka będzie dzisiaj dla nas zależy tylko od nas samych. No może troszeczkę od zrządzenia losu. Niezależnie od tego co mamy za oknem dzień powinien być radosny, bowiem przeżywamy już czwarty tydzień letniej kanikuły. Mamy świadomość tego, że wielu z nas jest przesądnym i dzisiejszy dzień należy do tzw. pechowych, w trakcie którego może zdarzyć się wszystko, łącznie z najgorszymi zdarzeniami. Są jednak wśród nas osoby, dla których ,,trzynastka” jest cyfrą obojętną, a dzisiejsza data ich nie wzrusza. Doczekaliśmy tak bardzo oczekiwanej chłodniejszej pogody. Dalej jednak deszcz nie pada. Nie narzekajmy więc, bowiem po przejściowym okresie pogoda ustabilizowała się i jest chłodniej. Trudno powiedzieć, jak długo utrzyma się taka pogoda. Z tego co pokazują jednak prognozy meteorologów jeszcze dzisiaj w zakresie pogody może się wiele wydarzyć. Dobrego – deszcz, ale również złego – grad i nawałnica.

I przy takiej pogodzie ma nam minąć 2 i 3 dekada lipca. A już jutro w naszej parafii przeżywać będziemy wielkie święto – odpust Św. Marii Magdaleny, a więc odpust w kościółku cmentarnym. To piękny zwyczaj, w niewielu miejscowościach zdarzają się takie piękne i symboliczne wydarzenia w których żyjący spotykają się ze swoimi bliskimi którzy odeszli już na miejsce wiecznego spoczynku. Mamy nadzieję na wspólne spotkanie przy grobach naszych najbliższych i wspólną modlitwę w intencji zmarłych.

A za porannym oknem mamy zachmurzony dzień, deszcz jednak nie pada. Mamy nadzieję, że ostatecznie doszło już do pogodowego przesilenia w wyniku czego pogoda się ustabilizuje na znośnym poziomie. Oczekujemy więc już tylko pogodnego i umiarkowanego lata, w trakcie którego od czasu do czasu spadnie deszcz dając naturze i nam nieodzowne chwile wytchnienia. To ważne zwłaszcza w aspekcie kolejnych tygodni wakacji.

Serdecznie witamy naszych czytelników w sobotę 13 lipca br. – w 22 dniu kalendarzowego lata. Dzisiejszy dzień jest 194 dniem roku, a do jego końca pozostało więc 171 dni.

*** Oto ja – Twój dzisiejszy dzień: https://www.kalbi.pl/

Przeżywamy 22 dzień tegorocznego kalendarzowego lata, w trakcie którego nadal aktualne pozostaje nasze hasło nowoczesnego i higienicznego trybu życia – ,,Gimnastykuj się codziennie, bo to zdrowo i przyjemnie”. My jak co dnia, zaliczyliśmy  już poranną sesję biegowo-gimnastyczną. Mamy nadzieję, że każdego dnia znajdziemy na tyle wolnego czasu, aby chociażby pół godzinki przeznaczyć dla naszego zdrowia. Róbmy to nawet pod osłoną porannej i wieczornej ciemności. Pamiętajmy, że według specjalistów od zdrowia bieganie poranne i wieczorne wpływa na wydłużenie życia tych osób o kilka lat ( 5-6 lat ). Nic dodać, nic ująć! Ze względu na dobre samopoczucie w trakcie dnia, dobrze jest ćwiczyć i biegać we wczesnych godzinach rannych, kiedy powietrze jest jeszcze rześkie. Ale czas i formę naszych ćwiczeń każdy powinien dobrać indywidualnie stosownie do naszych możliwości i potrzeb.

Warunki pogodowe: Temperatura nad ranem o godz. 5.00 w rejonie rzeki Rudki wynosiła około +14oC.  W trakcie dnia wynosić będzie około +22oC, w tej chwili wynosi około +18oC. Temperatura odczuwalna może wynosić +24oC. Ciśnienie atmosferyczne będzie w granicach 740 – 739 mmHg, wiatr osiągnie siłę 2 – 5 m/s, zaś wilgotność będzie utrzymywać się w granicach 90 – 65%.

Brzask w obecnych dniach ma miejsce około godz.: 04.08, zaś zmierzch około godz.: 21.34.

Układ dnia i nocy: Słońce wzejdzie dzisiaj o godz. 4.51 zajdzie natomiast o godz. 20.53 w wyniku czego długość dnia wyniesie dokładnie 16 godzin i 2 minuty. Noc będzie więc miała 7 godzin i 58 minut. Dzisiejszy dzień jest 7 godzin i 56 minut dłuższy od najkrótszego dnia roku. Widać więc, że dzień jest dłuższy od nocy dokładnie o 8 godzin i 8 minut. Księżyc znajduje się w fazie –  pełnia.

Najdłuższy dzień w Rudach w 2018 roku to 20 czerwca, trwa on 16 godzin, 23 minuty, 34 sekundy. Najkrótszy dzień roku dla Rud to 21 grudnia, trwa 8 godzin, 3 minuty, 28 sekund. 13 lipca jest krótszy od najdłuższego dnia o 0 godzin, 22 minuty i 9 sekund i dłuższy od najkrótszego o 7 godzin, 57 minut i 56 sekund.

Imieniny w dniu dzisiejszym obchodzą: Ernest, Eugeniusz, Jakub, Joel, Justyna, Małgorzata, Radomiła, Sara i Trofika. Wszystkim dzisiejszym solenizantom imieninowym i urodzinowym składamy moc najserdeczniejszych życzeń dobrego zdrowia i wszelkiej pomyślności oraz radości z życia. Przesyłamy również solenizantom nasz redakcyjny letni bukiet kwiatów.

Motto dnia: ,,Cierpienie jest surowym, ale uczonym mistrzem dla tego, kto umie przyjąć od niego niezawodne lekcje”.

Przysłowie ludowe na dzisiejszy dzień: ,,Co się źle nabędzie, rychło się pozbędzie”.

Przed nami radosny dzień w naszej parafii. Wszystko za sprawą zbliżającego się odpustu na cmentarzu. Pogoda powinna dopisać, będziemy więc mogli nasz odpust przeżyć w przepięknej scenerii pośród naszych bliskich którzy już odeszli. A po uroczystościach kościelnych będzie dobra okazja do rodzinnych spotkań i wspólnego biesiadowania. Mamy nadzieję, że pogoda pozwoli na to, by świętować na dworze w całkiem przyjemnej atmosferze. To wszystko czeka nas już za jutro.

Wszystkim naszym czytelnikom bardzo serdecznie życzymy pogodnej, miłej, radosnej oraz zdrowej soboty.

Redakcja