piątek , 16 Kwiecień 2021
Home » Aktualności » Mamy ostatni piątek lutego. Za oka mgnienie będzie kolejny zimowy weekend.

Mamy ostatni piątek lutego. Za oka mgnienie będzie kolejny zimowy weekend.

Witamy w kolejnym dniu narodowej kwarantanny. Przeżywamy 26 dzień miesiąca lutego roku AD 2021! Jak można było się spodziewać – w kolejne dni koronawirus nie daje za wygraną. Atakuje nas cały czas z wielką siłą. A ostatnio osiąga ekstremalne i rekordowe wymiary. Ciągle zdiagnozowani zostają kolejni zakażeni wirusem, rozszerza się również grono osób poddanych przymusowej kwarantannie. Tak jednak będzie przez kolejne dni. Jak długo? Trudno na takie pytanie dzisiaj odpowiedzieć. Tygodnie? Miesiące? A może całe lata? Bóg jeden raczy wiedzieć. Z całą pewnością przed nami staje ciężka jesień i zima. W kolejnym dniu mamy wykrytych nowych zachorowań na koronawirusa – 11 539!!! Aktualne statystyki ( piątek rano ) dla Polski wyglądają KATASTROFALNIE i coraz bardziej źle: 1 684 788  potwierdzonych zachorowań, dotychczas śmierć poniosło 43 353 osób! Przybyło: 259 zmarłych!!! Widzimy więc że koronawirus rozprzestrzenia się w Polsce nadal i to ze zdwojoną siłą. Nadal umierają osoby zarażone wirusem. Takie są dane oficjalne, jaki wymiar mają statystyki nieoficjalne Bóg jeden wie!

piatek 2W Polsce, jak i w całej Europie trwa więc stan epidemii. Liczba wykrytych zachorowań utrzymuje się na bardzo wysokim poziomie a nawet ponownie wzrasta. Końca epidemii nie widać. Ten fakt niesie za sobą dużo poważnych konsekwencji i obowiązków. W związku z tym po raz kolejny namawiamy wszystkich do tego by poddać się odgórnym nakazom związanym z zabezpieczeniem się przed możliwością zainfekowania. Mamy głęboką nadzieję, że te nasze działania przyniosą pozytywny rezultat. Stanie się tak jednak tylko wtedy, kiedy każdy z nas wywiąże się z obowiązku. Z całą pewnością nie zaszkodzi dodatkowo zadbać o swoje i innych zdrowie, poprzez utrzymanie rygorów stawianych przez specjalistów. Kto tylko może, niech pozostanie w domu i za żadne skarby nie otwiera drzwi koronawirusowi! Nikt bowiem lepiej nie zadba o nas samych niż my sami o siebie. W przestrzeniach publicznych starajmy się bezwzględnie odseparować od ewentualnych chorych poprzez noszenie maseczki, rękawiczek oraz zachowajmy niezbędny dystans pomiędzy osobami.

*** Przypominamy wszystkim naszym czytelnikom ponad wszystko: kolejny dzień postarajmy się spędzić w rygorze nakazanej narodowej kwarantanny. Stosujmy bezwzględnie w obiektach publicznych maski, myjmy ręce i zachowujmy bezpieczną odległość pomiędzy osobami.

*** Luty szybkimi krokami dobiega końca a w ostatnich dniach jest cudowna – na pewno wiosenna a nawet letnia. Wobec tego co na dworze, oraz co zapowiadają meteorolodzy możemy chyba raz jeszcze podkreślić – Wiosna idzie, ale musi jeszcze dobrych kilka dni poczekać, aby wiosenne zmiany pogody były bardziej trwałe. Stabilizacja pogody postępować ma – ,,z dnia na dzień”. Niezależnie od tego wszystkiego już od najbliższego poniedziałku będziemy mogli się cieszyć tym, że rozpocznie się wiosna meteorologiczna. Najwyższa więc pora głośno zawołać – żegnaj Zimo niezależnie od tego jaka byś nie była. Już najwyższa pora byś przeszła do historii.

Jak więc widzimy, coraz bardziej zbliża się wiosna meteorologiczna ( 1 marca ) i astronomiczna  ( 21 marca ), mamy więc Przedwiośnie – jakiekolwiek by ono nie było. Bieżące dni są coraz dłuższe, wszystko to wymusza naszą większą i dłuższą aktywność. Powoli również wielu z nas będzie ruszało z wiosennymi pracami na dworze na naszych podwórkach, w obejściu i w ogródkach ( jeśli pogoda pozwoli ). Tak to już będzie coraz częściej, że masowo wylegniemy na dwór a świat będzie się budził do życia coraz bardziej. Jeśli tylko nie nadejdzie wielki gorąc i towarzysząca mu susza – będzie pięknie. Czekamy od naszych czytelników na informacje ( również zdjęcia ) pokazujące, że idzie ku wiośnie.

*** I dobra wiadomość – dzisiejszy dzień jest już dłuższy od najkrótszego dnia w roku o 2 godziny, 46 minut i 16 sekund!!!!

Od astronomicznej wiosny dzielą nas niespełna 24 dni!!!

Serdecznie witamy naszych czytelników w piątek 26 lutego br. – w 67 dniu astronomicznej zimy. Dzisiejszy dzień jest 57 dniem roku, a do jego końca pozostało 308 dni.

*** Oto ja – Twój dzisiejszy dzień: https://www.kalbi.pl/

Przeżywamy 67 dzień tegorocznej astronomicznej zimy, w trakcie którego nadal aktualne pozostaje nasze hasło nowoczesnego i higienicznego trybu życia – ,,Gimnastykuj się codziennie, bo to zdrowo i przyjemnie”. My jak co dnia, zaliczyliśmy  już poranną sesję biegowo-gimnastyczną. Mamy nadzieję, że każdego dnia znajdziemy na tyle wolnego czasu, aby chociażby pół godzinki przeznaczyć dla naszego zdrowia. Róbmy to nawet pod osłoną porannej i wieczornej ciemności. Pamiętajmy, że według specjalistów od zdrowia bieganie poranne i wieczorne wpływa na wydłużenie życia tych osób o kilka lat ( 5-6 lat ). Nic dodać, nic ująć! Ze względu na dobre samopoczucie w trakcie dnia, dobrze jest ćwiczyć i biegać we wczesnych godzinach rannych, kiedy powietrze jest jeszcze rześkie. Ale czas i formę naszych ćwiczeń każdy powinien dobrać indywidualnie stosownie do naszych możliwości i potrzeb oraz aktualnych warunków atmosferycznych.

Warunki pogodowe: Temperatura nad ranem o godz. 5.00 w rejonie rzeki Rudki wynosiła około +1,5oC.  W trakcie dnia wynosić będzie około +16oC, w tej chwili wynosi około +9oC. Wraz z upływem dnia, pod wieczór temperatura spadnie, ale wyraźnie ma być powyżej zera. Temperatura odczuwalna może wynosić +18oC. Ciśnienie atmosferyczne będzie w granicach 754 – 751 mmHg, wiatr osiągnie siłę 3 – 5 m/s, zaś wilgotność będzie utrzymywać się w granicach 83 – 66%.

Brzask w obecnych dniach ma miejsce około godz.: 06.01, zaś zmierzch około godz.: 17.56.

Układ dnia i nocy: Słońce wzejdzie dzisiaj o godz. 6.35 zajdzie natomiast o godz. 17.23 w wyniku czego długość dnia wyniesie dokładnie 10 godzin i 48 minut. Noc będzie więc miała 13 godzin i 12 minut. Dzisiejszy dzień jest 2 godziny i 46 minut i 16 sekund dłuższy od najkrótszego dnia roku. Widać więc, że noc jest dłuższa od dnia dokładnie o 2 godziny i 24 minuty. Księżyc znajduje się w fazie –  pełnia.

Najdłuższy dzień w Rudach w 2020 roku to 20 czerwca, trwa on 16 godzin, 23 minuty, 34 sekundy. Najkrótszy dzień roku dla Rud to 21 grudnia, trwa 8 godzin, 3 minuty, 28 sekund.

26 luty jest krótszy od najdłuższego dnia o 5 godzin, 33 minuty i 49 sekund i dłuższy od najkrótszego o 2 godziny, 46 minut  i 16 sekund.

Imieniny w dniu dzisiejszym obchodzą: Aleksander, Bogumił, Dionizy, Faustynian, Gerlinda, Klaudian, Lutosława, Mirosław, Mirosława, Nikolina, Nestor i Otokar. Wszystkim dzisiejszym solenizantom imieninowym i urodzinowym składamy moc najserdeczniejszych życzeń dobrego zdrowia i wszelkiej pomyślności oraz radości z życia. Przesyłamy również solenizantom nasz redakcyjny bukiet kwiatów.

Motto dnia: ,,Życie można przeżyć w jeden dzień, ale co zrobić z resztą”?

Przysłowie ludowe na dzisiejszy dzień: ,,Jeśli luty ciepło trzyma, będzie jeszcze w marcu zima”.

Powoli wychodzimy z kalendarzowej zimy i zbliżać się będziemy coraz mocniej również do kalendarzowej wiosny. Jest to doskonała okazja, aby przeobrazić również swój styl życia i dostosować go do tej pory roku. Starajmy się żyć bardzo aktywnie w bezpośredniej łączności z naturą. Po okresie ,,zimy” nasze organizmy są ,,wypompowane” z życiowej energii, a bez niej jak wiadomo ani rusz. Pora więc rozpocząć ładowanie naszych akumulatorów. Jak do tego dojść – bardzo prosto, trzeba coraz dłużej przebywać na dworze i regenerować swoje siły fizyczne i psychiczne. Na słoneczku i świeżym, nieskażonym powietrzu. I o nie właśnie zabiegajmy.

Wszystkim naszym czytelnikom bardzo serdecznie życzymy pogodnego, miłego, radosnego oraz zdrowego piątku.

Redakcjaweekend