niedziela , 20 Styczeń 2019
Home » Aktualności » Kolejny weekend jest już o ,,rzut beretem”.

Kolejny weekend jest już o ,,rzut beretem”.

No i robocza część tygodnia szybkimi krokami zmierza do końca. Już bowiem dzisiaj odważnie spoglądamy w stronę kolejnego weekendu. Jest to w pełni uzasadnione, wszakże mamy przecież piątek. Tak więc jest dobrze. Tyle tylko, byśmy potrafili zbliżający się wolny czas właściwie spożytkować. A w kalendarzu ważne jest to, że od początku 2018 r. mija dzisiaj 40 dzień, minął również 50 dzień tegorocznej zimy, a do jej końca pozostaje równe 40 dni! Wot statystyki! Na niebie jest dzisiaj dużo chmur, pomimo tego nasze zaproszenie do bycia na dworze wydaje się być naturalne. Kto tylko żyw i kto tylko może powinien z tej oferty korzystać ile się tylko da. Mamy świadomość tego, że smog nie daje za wygraną, ale odrobina aktywności fizycznej na dworze w zimie wydaje się być koniecznością.

Serdecznie witamy naszych czytelników w piątek 9 lutego br. w 50 dniu kalendarzowej zimy. Dzisiejszy dzień jest 40 dniem roku, do jego końca pozostało więc 325 dni.

To już 50 dzień tegorocznej kalendarzowej zimy, w trakcie której nadal aktualne pozostaje nasze hasło nowoczesnego i higienicznego trybu życia – ,,Gimnastykuj się codziennie, bo to zdrowo i przyjemnie”. My jak co dnia, zaliczyliśmy już poranną sesję biegowo-gimnastyczną. Mamy nadzieję, że każdego dnia znajdziemy na tyle wolnego czasu, aby chociażby pół godzinki przeznaczyć dla naszego zdrowia. Róbmy to nawet pod osłoną porannej i wieczornej ciemności. Pamiętajmy, że według specjalistów od zdrowia bieganie poranne i wieczorne wpływa na wydłużenie życia tych osób o kilka lat ( 5-6 lat ). Nic dodać, nic ująć! Ze względu na dobre samopoczucie w trakcie dnia, dobrze jest ćwiczyć i biegać we wczesnych godzinach rannych, kiedy powietrze jest jeszcze rześkie. Ale czas i formę naszych ćwiczeń każdy powinien dobrać indywidualnie stosownie do naszych możliwości i potrzeb.

Warunki pogodowe: Temperatura nad ranem o godz. 5.00 w rejonie rzeki Rudki wynosiła około-3oC. W trakcie dnia wyniesie około +1oC, w tej chwili wynosi około +1oC. Temperatura odczuwalna może wynosić +1oC. Od samego rana dzień jest zimowy, ale bez wysokiego mrozu i lekko pochmurny. Ciśnienie atmosferyczne będzie w granicach 746 – 745 mmHg, wiatr osiągnie siłę 2 – 3 m/s, zaś wilgotność będzie utrzymywać się w granicach 77 – 68%.

Brzask w obecnych dniach ma miejsce około godz.: 06.35, zaś zmierzch około godz.: 17.25.

Układ dnia i nocy: Słońce wzejdzie dzisiaj o godz. 7.07 zajdzie natomiast o godz. 16.54 w wyniku czego długość dnia wyniesie dokładnie 9 godzin i 47 minut. Noc będzie więc miała 14 godzin i 13 minut. Dzisiejszy dzień jest więc dłuższy od najkrótszego dnia w roku dokładnie o 1 godzinę i 45 minut. Widać więc, że dnia już znacznie przybywa!!! Księżyc znajduje się w fazie – ostatnia kwadra.

Najdłuższy dzień w Rudach w 2018 roku to 20 czerwca, trwa on 16 godzin, 23 minuty, 34 sekundy. Najkrótszy dzień roku dla Rud to 21 grudnia, trwa 8 godzin, 2 minuty, 28 sekund. 9 luty jest krótszy od najdłuższego dnia o 6 godzin, 40 minut, 13 sekundy i dłuższy od najkrótszego o 0 godzin, 1 godzinę i 45 minut, 12 sekund.

Imieniny w dniu dzisiejszym obchodzą: Apolonia, Cyryl, Marian i Sulisława. Wszystkim dzisiejszym solenizantom imieninowym i urodzinowym składamy moc najserdeczniejszych życzeń dobrego zdrowia i wszelkiej pomyślności oraz radości z życia. Przesyłamy również solenizantom nasz redakcyjny bukiet kwiatów.

Motto dnia: ,,Każdy człowiek ma do uiszczenia niezwykły dług, a mianowicie – za życie odpłacić musi życiem”.

Przysłowie ludowe na dzisiejszy dzień: ,,W lutym, gdy zagrzmi od wschodniego boku, burze i wiatry częste są w tym roku”.

Jeśli takowa się wydarzy, to korzystajmy z dobrej pogody i starajmy się, aby dużo wolnego czasu spędzać na dworze. Dla zdrowia. Po okresie jesieni i w końcówce zimy, nasze organizmy są wyniszczone i cierpią na chroniczny brak światła i tlenu. W trakcie pogodnych i słonecznych powinniśmy te zaległości odrabiać. Tym bardziej, że dni są coraz dłuższe, słońce na niebie będzie już wędrowało coraz wyżej co sprawia, że powietrze jest zdrowsze niż zazwyczaj. Korzystajmy więc z tych uroków. Naprawdę warto. I trzeba.

Wszystkim naszym czytelnikom bardzo serdecznie życzymy pogodnego, miłego, radosnego oraz zdrowego piątku.   Redakcja