niedziela , 9 Sierpień 2020
Home » Aktualności » ,,Jeśli w sierpniu dni jasne, będą stodoły ciasne”. I tak nastał sobie miesiąc sierpień.

,,Jeśli w sierpniu dni jasne, będą stodoły ciasne”. I tak nastał sobie miesiąc sierpień.

Witamy w kolejnym dniu narodowej kwarantanny. Przeżywamy miesiąc maj. Jak można było się spodziewać – w kolejne dni koronawirus nie daje za wygraną. Atakuje nas cały czas z wielką siłą. Ciągle zdiagnozowani zostają kolejni zakażeni wirusem, rozszerza się również grono osób poddanych przymusowej kwarantannie. Tak jednak będzie przez kolejne dni. Jak długo? Trudno na takie pytanie dzisiaj odpowiedzieć. Tygodnie? Miesiące? A może całe lata? Bóg jeden raczy wiedzieć. Aktualne statystyki ( sobota rano ) dla Polski wyglądają nadal bardzo źle: 46 346 potwierdzonych zachorowań, śmierć poniosło 1 721 osób! Widzimy więc, że koronawirus rozprzestrzenia się w Polsce nadal. Nadal umierają osoby zarażone wirusem. Takie są dane oficjalne, jaki wymiar mają statystyki nieoficjalne Bóg jeden wie!

yes-weekendW Polsce, jak i w całej Europie trwa więc stan epidemii. Liczba wykrytych zachorowań nie spada. Jest wręcz przeciwnie – rośnie i to do rekordowych rozmiarów!!!, Końca epidemii nie widać. Ten fakt niesie za sobą dużo poważnych konsekwencji i obowiązków. W związku z tym po raz kolejny namawiamy wszystkich do tego by poddać się odgórnym nakazom związanym z zabezpieczeniem się przed możliwością zainfekowania. Mamy głęboką nadzieję, że te nasze działania przyniosą pozytywny rezultat. Stanie się tak jednak tylko wtedy, kiedy każdy z nas wywiąże się z obowiązku. Pomimo luzowania obowiązujących rygorów,  nie zaszkodzi dodatkowo zadbać o swoje i innych zdrowie, poprzez utrzymanie rygorów stawianych przez specjalistów. Kto tylko może, niech pozostanie w domu i za żadne skarby nie otwiera drzwi koronawirusowi! Nikt bowiem lepiej nie zadba o nas samych niż my sami o siebie. W przestrzeniach publicznych starajmy się bezwzględnie odseparować od ewentualnych chorych poprzez noszenie maseczki, rękawiczek oraz zachowajmy niezbędny dystans pomiędzy osobami.

*** Przypominamy wszystkim naszym czytelnikom ponad wszystko: kolejny dzień postarajmy się spędzić w rygorze nakazanej ,,poluzowanej”  narodowej kwarantanny. Stosujmy bezwzględnie w obiektach publicznych maski, myjmy ręce i zachowujmy bezpieczną odległość pomiędzy osobami.

Panujący od kilkunastu dni gorąc i duchota dał wielu z nas nieźle ,,popalić” I to niezależnie od tego, czy ktoś jest miłośnikiem upałów, czy też woli niższe temperatury. Takie warunki temperaturowe całkowicie wyłączały nas z jakiegokolwiek funkcjonowania. I było bardzo trudno. Już jednak od wczoraj słupki rtęci na termometrze poszybowały nieznacznie w dół ( około 4-5oC ) co od razu poprawiło sytuacje w tym względzie. Mamy jednak w dalszym ciągu pogodę skokową. Dzisiaj mamy piękny słoneczny dzień.

Według zapewnień meteorologów kolejne dni będą ździebko chłodniejsze, więc sytuacja będzie trwała. Tymczasem rozpoczynamy nowy miesiąc – sierpień, drugi pełny miesiąc letnich wakacji.

Sięgając naszą pamięcią wstecz przypominamy, że dokładnie 2 lata temu, oraz 3 lata wstecz mieliśmy na naszym obszarze ekstremalne zwrotnikowe temperatury. Żar z Nieba lał się wówczas bez umiaru.

Serdecznie witamy naszych czytelników w sobotę 1 sierpnia br. – w 41 dniu kalendarzowego lata. Dzisiejszy dzień jest 210 dniem roku, do jego końca pozostało więc 156 dni.

*** Oto ja – Twój dzisiejszy dzień: https://www.kalbi.pl/

Przeżywamy 41 dzień tegorocznego lata, w trakcie którego nadal aktualne pozostaje nasze hasło nowoczesnego i higienicznego trybu życia – ,,Gimnastykuj się codziennie, bo to zdrowo i przyjemnie”. My jak co dnia, zaliczyliśmy  już poranną sesję biegowo-gimnastyczną. Mamy nadzieję, że każdego dnia znajdziemy na tyle wolnego czasu, aby chociażby pół godzinki przeznaczyć dla naszego zdrowia. Róbmy to nawet pod osłoną porannej i wieczornej ciemności. Pamiętajmy, że według specjalistów od zdrowia bieganie poranne i wieczorne wpływa na wydłużenie życia tych osób o kilka lat ( 5-6 lat ). Nic dodać, nic ująć! Ze względu na dobre samopoczucie w trakcie dnia, dobrze jest ćwiczyć i biegać we wczesnych godzinach rannych, kiedy powietrze jest jeszcze rześkie. Ale czas i formę naszych ćwiczeń każdy powinien dobrać indywidualnie stosownie do naszych możliwości i potrzeb.

Warunki pogodowe: Temperatura nad ranem o godz. 5.00 w rejonie rzeki Rudki wynosiła +15oC.  W trakcie dnia wynosić będzie około +24oC, w tej chwili wynosi około +20oC. Temperatura odczuwalna może wynosić +26oC. Ciśnienie atmosferyczne będzie w granicach 746- 745 mmHg, wiatr osiągnie siłę 2 – 3 m/s, zaś wilgotność będzie utrzymywać się w granicach  75 – 44%.

Brzask w obecnych dniach ma miejsce około godz.: 04.37, zaś zmierzch około godz.: 21.06.

Układ dnia i nocy: Słońce wzejdzie dzisiaj o godz. 5.16 zajdzie natomiast o godz. 20.29 w wyniku czego długość dnia wyniesie dokładnie 15 godzin i 13 minut. Noc będzie więc miała 8 godzin i 47 minut. Dzisiejszy dzień jest 7 godzin i 8 minut dłuższy od najkrótszego dnia roku. Widać więc, że dzień jest dłuższy od nocy o 6 godzin i 30 minut. Księżyc znajduje się w fazie –  pełnia.

Najdłuższy dzień w Rudach w 2018 roku to 20 czerwca, trwa on 16 godzin, 23 minuty, 34 sekundy. Najkrótszy dzień roku dla Rud to 21 grudnia, trwa 8 godzin, 3 minuty, 26 sekund. 1 sierpnia jest krótszy od najdłuższego dnia o 1 godzinę, 11 minut i 36 sekund i dłuższy od najkrótszego o 7 godzin, 8 minut i 29 sekund.

Imieniny w dniu dzisiejszym obchodzą: Alfons, Brodzisław, Justyn, Konrad, Nadia, Nadzieja, Piotr, Rudolf, Rudolfa i Rudolfina. Wszystkim dzisiejszym solenizantom imieninowym i urodzinowym składamy moc najserdeczniejszych życzeń dobrego zdrowia i wszelkiej pomyślności oraz radości z życia. Przesyłamy również solenizantom nasz redakcyjny letni bukiet kwiatów.

Motto dnia: ,,Jeden jest rodzaj ludzki, jeden boski, ta sama matka tchnęła w nas życie. Lecz różnica mocy rozdziela nas we wszystkim”.

Przysłowie ludowe na dzisiejszy dzień: ,,Jeśli w sierpniu dni jasne, będą stodoły ciasne”.

Mamy już sierpień. Rok zdecydowanie biegnie nam już z górki. Do końca bieżącego roku pozostało nam równe 5 miesięcy. Ani się nie obrócimy a szykować się będziemy do końcówki roku. A przed nami jeszcze tyle pracy, która trzeba wykonać latem, jesienią i wczesną zimą. Jak tam u Państwa idą przygotowania z gromadzeniem przetworów owocowych i warzywnych na zimę? Nie warto zakładać, że wszystko się kupi w markecie. Co swoje, to swoje – smakuje całkiem inaczej, nie mówiąc już o autentycznych walorach zdrowotnych swojskich przetworów. Zachęcamy do przygotowywania sobie takich właśnie zapasów. Zimą będzie jak znalazł.

*** Pamiętajmy jednak cały czas o obowiązującej kwarantannie o złagodzonym wymiarze: #Zostanwdomu!

Wszystkim naszym czytelnikom bardzo serdecznie życzymy mimo wszystko pogodnej, miłej, radosnej oraz zdrowej soboty.

Redakcja