wtorek , 31 styczeń 2023
Home » Aktualności » Ponoć koronawirusa już nie miało być. Tymczasem piątek jest kolejnym rekordowym dniem w wykryciu choroby. Taka sytuacja powoli zaczyna przypominać filmowy koszmar.

Ponoć koronawirusa już nie miało być. Tymczasem piątek jest kolejnym rekordowym dniem w wykryciu choroby. Taka sytuacja powoli zaczyna przypominać filmowy koszmar.

Dopiero co w dniu wczorajszym zamieściliśmy na naszych łamach ostrzeżenie w sprawie dalszego rozprzestrzeniania się koronawirusa w Polsce. Wyglądało na to, że wczorajsze cyfry były tymi z najgłębszego ,,dna” zachorowań. Tymczasem minął kolejny dzień a wczorajsze dane pogorszyły się i to znacznie. Krzywa zachorowań zamiast opadać, lub wypłaszczać się pikuje mocno w górę w rejon cyfr na poziomie których jeszcze nie byliśmy w trakcie pandemii koronawirusa. W tym miejscu musimy głośno wołać S.O.S., dane te bowiem są rekordowo koszmarne.

W piątek 31 lipca o godzinie 10:30 Ministerstwo Zdrowia przedstawiło nowy raport na temat przebiegu pandemii COVID-19 w Polsce. Dzień wcześniej padł rekord pod względem liczby zarażeń koronawirusem. Zgodnie z ustaleniami ekspertów został on właśnie pobity.

Zgodnie z ustaleniami Ministerstwa na koronawirusa zachorowało 657 kolejnych osób. Wszystkie przypadki zostały potwierdzone przez pracowników medycznych.

Najwięcej przypadków zachorowań na COVID-19 po raz kolejny odnotowano w woj. śląskim (227). Na drugim miejscu znalazło się województwo mazowieckie z wynikiem 104, potwierdzono również przypadki w województwie małopolskim (77), wielkopolskim (59), dolnośląskim (35), łódzkim (30), podkarpackim (28), lubelskim (20), kujawsko-pomorskim (17), pomorskim (15), opolskim (13), lubuskim (11), warmińsko-mazurskim (9), podlaskim (6), zachodniopomorskim (4) i świętokrzyskim (2).

Doszło także do 7 kolejnych zgonów wśród osób zarażonych koronawirusem.

Z przykrością informujemy o śmierci 7 osób zakażonych koronawirusem (wiek-płeć, miejsce zgonu): 83-K, 70-M Radom, 91-K Wschowa, 59-M, 79-K, 59-M Kraków, 80-M Siedlce (mieszkaniec woj. lubelskiego). Większość osób miała choroby współistniejące.

Do tej pory koronawirusem zaraziło się 45 688 mieszkańców Polski. Spośród nich 1 716 osób zmarło, a 33 987 wróciło do zdrowia. Obecnie 97 189 osób pozostaje objętych kwarantanną, a 8069 – nadzorem epidemiologicznym.

Redakcja