środa , 3 Czerwiec 2020
Home » Aktualności » Informacje parafialne parafii Rudy.

Informacje parafialne parafii Rudy.

W okresie kryzysowym związanym z prowadzonymi w skali całego kraju i świata działaniami w celu ograniczenia i zwalczania koronawirusa, oraz na czas pracy kościoła w ograniczonym zakresie prezentować będziemy na naszych łamach informacje parafialne które zamieszczane są na parafialnej stronie internetowej.

Adres strony internetowej: https://rudy-parafia.pl/

**** Ogłoszenia duszpasterskie na 12 Tydzień Roku 2020:

  1. Dzisiaj III Niedziela Wielkiego Postu.
  2. Od poniedziałku w kaplicy MB Pokornej przez cały dzień będzie wystawiony Najświętszy Sakrament. W taki sposób można indywidualnie trwać na modlitwie eucharystycznej oddając cześć Jezusowi Chrystusowi.

Wszystkie intencje Mszy świętej będą odprawiane w wyznaczonych godzinach w kaplicy w Opactwie lub Kaplicy MB Pokornej. (Msze święte będą sprawowane bez ludu – sine populo).

  1. Na czas trwania epidemii koronawirusa każdego dnia w ciągu tygodnia o godz. 12.00 odbędzie się modlitwa Anioł Pański oraz Msza św. do Miłosierdzia Bożego za wstawiennictwem MB Pokornej w intencji wszystkich chorych, osób w niebezpieczeństwie śmierci, personelu medycznego oraz o ustanie szerzącej się epidemii. O godz. 17.00 ofiarowana będzie w tej intencji modlitwa różańcowa. Zachęcamy wszystkich wiernych do duchowego włączenia się w modlitwę w swoich domach, w wyznaczonych godzinach. W tym czasie zachęcamy aby w oknach wystawić zapalone gromnice.
  2. Okazja do sakramentu pokuty o godz. 6.30, 11.30 oraz 17.00 (pół godziny).
  3. Odwiedziny chorych w zagrożeniu życia o każdej porze.
  4. Nabożeństwa Gorzkich Żali i Drogi Krzyżowej – zostają zawieszone. (Droga Krzyżowa z zaleckami za zmarłych zostanie odprawiona przez księży indywidualnie w piątek).
  5. Pielgrzymka do Kalwarii Zebrzydowskiej i Wadowic nie odbędzie się.
  6. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W Gościu Niedzielnym cykl rekolekcji wielkopostnych z Stefanem kard. Wyszyńskim, a także„Bój się grzechu” –grzech jest największym niszczycielem człowieka.
  7. Informujemy, że Droga Krzyżowa ulicami Rud została odwołana.

Redakcja